Menu
 • ventana_r

 • Bezpiecznie na Nartach w Jurgowie

  Nie zwalnia zima, nie zwalniamy i my! Druga odsłona akcji „Bezpiecznie na Nartach” za nami. Tym razem zimowy misiek zawitał do Jurgowa. Event odbył się pod patronatem Ambassadora.

  Nie brakowało śniegu, nie brakowało narciarzy i snowboardzistów. Dla nas stan idealny. Dopisali także nasi partnerzy, którzy kolejny raz pokazali, że warto wspierać profilaktyczne akcje. Mamy w ramach akcji przygotowanych wiele atrakcji. Uczymy pierwszej pomocy – zarówno dzieci jak i dorosłych. Pokazujemy też jak zabezpieczyć miejsce niebezpiecznego zdarzenia na stoku, tak by nie stwarzać zagrożenia na stoku dla innych.tłumaczy Tomasz Witek, pomysłodawca i koordynator akcji „Bezpiecznie na Nartach”.

  Druga odsłona akcji zawitała do Jurgowa. Tu przy stacji narciarskiej Jurgów Ski staraliśmy się pokazać, że warto nosić kask, warto wiedzieć jak udzielić pierwszej pomocy, a nawet – pomagaliśmy dość do zdrowia. Gościem naszego partnera – Medical Clinic Podhale, był dr Paweł Zejler, specjalista chirurgii ręki. I choć spotkanie z nim było raczej niezobowiązująca konsultacją, to zapewne pozwoliło odpowiedzieć na wiele intrygujących pytań.

  Druga odsłona naszej akcji, to także zabawa. I tu nie zawiedli Ci, którzy nie bali się zmierzyć z góralską tradycją. „Góralskie Śpasy” sprawdziły, czy w odpoczywających na Podhalu turystach, płynie choć trochę góralskiej krwi. Tym którzy okazali się najwytrwalsi wręczyliśmy upominki naszych od naszych partnerów.

  Kolejna okazja do zabawy, już w najbliższy weekend. Widzimy się 27 stycznia w Kluszkowcach (stacja Czorsztyn Ski).

  Patronat nad wydarzeniem objął starosta nowotarski Krzysztof Faber oraz Minister Sportu i Turystyki Witold Bańska.

  Foto: Michał Sobański

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Wszystkie prawa zastrzezone | All rights reserved Ambassador 2020