Menu
 • ventana_r

 • Co warto zobaczyć w Zakopanem – 10 atrakcji

  Zakopane to bez najmniejszych wątpliwość jedno z najbardziej cenionych polskich miast przez turystów, zarówno tych polskich, jak i przyjeżdżających do stolicy polskich Tatr daleko spoza granic kraju.

  Co ważne, Zakopane ogromną popularnością cieszy się przez cały rok – zarówno w okresie zimowym jak i letnim miasto odwiedza mnóstwo osób. Turystyczna infrastruktura staje się coraz bogatsza, nic więc dziwnego, że wiele osób będąc tu raz, bardzo chętnie powraca w te strony ponownie. Co zatem warto przede wszystkim zobaczyć i gdzie się udać będąc na wypoczynku własnie w Zakopanem? Oto 10 najciekawszych miejsc i atrakcji, obowiązkowych do zobaczenia będąc w stolicy polskich Tatr.

  Zakopane – Co warto zobaczyć

  1. Krupówki. To miejsce, a właściwie ulica, której w żaden sposób nie można pominąć, będąc w Zakopanem (choćby ze względu na to, że to najlepsza trasa prowadząca wprost na Gubałówkę). Stare, pięknie zachowane drewniane chaty, bardzo charakterystyczne dla górskich miast królują wzdłuż całych Krupówek, tworząc niesamowity klimat.

  2. Skocznia Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza. To miejsce obowiązkowe do odwiedzenia w szczególności dla wszystkich miłośników zimowych sportów, jakimi są skoki narciarskie. Odwiedzając Zakopane w ostatnie dni stycznia każdego roku dodatkowo możemy uczestniczyć w zawodach Pucharu Świata, w których biorą udział najlepsi narciarscy skoczkowie z całego świata.

  3. Wycieczka nad Morskie Oko. Kolejny z obowiązkowych punktów wycieczki każdego turysty udającego się do Zakopanego. Morskie Oko stanowi początek wielu ciekawych tras turystycznych oraz górskich.

  4. Galeria Władysława Hasiora zlokalizowana przy ulicy Jagiellońskiej. Jest to muzeum bardzo niezwykłe, stworzone przez genialnego plastyka. Sens jego istnienia trzeba po prostu zrozumieć i nie przerażać się, że początkowo miejsce robi wrażenie wyjętego wprost z horroru.

  5. Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza. Miejcie ogromnie cenne dla miasta, istniejące już od grubo ponad 30 lat. To świadek rozwoju ogromnie wartościowej sztuki artystycznej, z miłości do niej samej, która początkowo opierała się na ciężkiej pracy bez odpowiednich środków finansowych.

  6. Muzeum Stylu Zakopiańskiego (willa Koliba) uważane jest za jedno z najpiękniejszych, a zarazem najciekawszych muzeów, jakie znajdują się na terenie miasta oraz w jego najbliższej okolicy. Dzięki muzeum każdy może poznać mniej czy bardziej znane elementy na stałe wpisujące się w niezwykły zakopiański styl.

  7. Antałówka. Miejsce leżące bardzo blisko ścisłego centrum miasta, z którego roztacza się zapierający dech w piersiach widok na samo Zakopane jak i całe Tatry.

  8. Giewont. Kolejny punkt na mapie Zakopanego najchętniej odwiedzany zarówno przez turystów z Polski jak i zza granicy.

  9. Figury Woskowe Expo Krupówki. To idealny pomysł na wykorzystanie dnia, jeśli akurat pogoda nie sprzyja innym formom spędzania urlopu w Zakopanem.

  10. Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku. To najstarsze tego typu miejsce w najbliższej okolicy. To tu spoczywają tak znane osobistości jak między innymi Kornel Makuszyński, Kazimierz Przerwa-Tetmajer czy Stanisław Marusarz.

  Artykuł powstał wraz z portalem fajnepodroze.pl który poświęcony tematyce turystycznej.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Wszystkie prawa zastrzezone | All rights reserved Ambassador 2020