Menu
 • ventana_r

 • Narewka

  Gmina Narewka – raj dla turystów i inwestorów

  Gmina Narewka położona jest w południowo-wschodniej części województwa podlaskiego przy granicy z Białorusią – dwie trzecie jej powierzchni zajmuje Puszcza Białowieska. Ponadto na jej terenie zlokalizowane jest 50 proc. powierzchni Białowieskiego Parku Narodowego.

  Przez narwiańską ziemię przepływają rzeki Narew i Narewka. W górnym biegu tej pierwszej znajduje się Zbiornik Wodny „Siemianówka” o powierzchni 3250 ha. Bogactwo cennych walorów przyrodniczych spowodowało, że dwie trzecie powierzchni gminy jest objętych obszarami ochrony Natura 2000.

  OFERTA INWESTYCYJNA

  Gmina Narewka posiada szeroką ofertę inwestycyjną. Zainteresowani nią mogą nabyć atrakcyjnie położone i uzbrojone w pełną infrastrukturę komunalną nieruchomości, przeznaczone na inwestycje turystyczne – budownictwo hotelarskie i pensjonatowe. Są one położone nad brzegiem Zbiornika Wodnego „Siemianówka”, w sąsiedztwie kompleksu leśnego Puszczy Białowieskiej. W samym jej centrum, również nad zbiornikiem wodnym, znajdują się natomiast tereny przeznaczone pod budownictwo letniskowe – uzbrojone w infrastrukturę komunalną działki o powierzchni ok. 1 tys. mkw. To oferta skierowana przede wszystkim do miłośników ciszy, wędkarstwa i ptactwa.

  Na terenie gminy Siemianówka znajduje się kompleksowo wyposażone kolejowe przejście graniczne, łączące UE z Białorusią. W jego sąsiedztwie położone jest 29,31 ha terenów inwestycyjnych, które należą do Podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Stanowią one idealną lokalizację dla przedsiębiorców, którzy współpracują gospodarczo ze wschodnimi sąsiadami Polski lub zamierzają to robić.

  narewka

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Wszystkie prawa zastrzezone | All rights reserved Ambassador 2018