Menu
 • ventana_r

 • iGaming

  iGaming NEXT – najważniejsze wnioski po konferencji

  Branża iGaming z roku na rok zwiększa swoją wartość. Internetowe gry hazardowe cieszą się ogromną popularnością, a ostatnio miała miejsce inauguracyjne wydarzenie branżowe – iGaming NEXT.  Konferencja odbyła się 10 września na Malcie, czyli w stolicy światowego iGamingu.

  Na event zaproszeni zostali najwybitniejsi mówcy związani bezpośrednio z przemysłem gier hazardowych, jak również osoby związane z największymi twórcami nowoczesnych technologii, do których można zaliczyć m.in. Microsoft, Amazon i Shazam. Głównym celem organizacji pierwszej konferencji iGaming NEXT było rozpoczęcie cyklu spotkań, podczas których najwybitniejsze jednostki będą dzieliły się poradami i innowacjami związanymi z rozwojem branży.

  Przyszłość iGamingu

  Konferencja obfitowała w bardzo interesujące wystąpienia. Jednym z głównych wniosków, do których można dojść po zebraniu wszystkich informacji, jest to, że innowacje i nowe technologie wciąż będą przyśpieszać rozwój branży. Firmy operujące w branży odniosą ogromne korzyści, jeżeli zaczną uczyć się i stosować nowe rozwiązania. Aby sprawdzić, co zadziała najlepiej, konieczne są eksperymenty, które nie powinny być kończone po jednej lub kilku pomyłkach. Dobrą informacją jest brak konieczności tworzenia własnych platform, ponieważ zapewniają je wiodące firmy technologiczne, takie jak Microsoft i Amazon, które już od pewnego czasu współpracują z branżą iGaming.

  Jednym z najlepiej przyjętych przemówień było wystąpienie Todd Haushaulter z Evolution Gaming. Wypowiadał się na temat, który z pewnością zaintrygował wszystkich zgromadzonych: „Future of Gaming and Who’s Going to Win?”. Według Todda przyszłość branży będzie wiązać się z jeszcze większą konkurencją, jednak powiedział również, że „jeśli wszyscy będziemy tworzyć doskonałe rzeczy (platformy i gry), to każdy z nas zwycięży”. Po swoim występie Todd Haushaulter został nagrodzony owacją na stojąco. Podobnego zdania był współzałożyciel Shazam, Dhiraj Mukherjee, który podczas udzielania wywiadu dla CalvinAyre.com poinformował, że tworzone produkty mają pozytywny wpływ na społeczeństwo.

  Microsoft, nowoczesne technologie i iGaming

  Innym bardzo ważnym gościem, na którego wystąpienie z pewnością czekali wszyscy uczestnicy konferencji, był Karl Davies-Barrett, czyli jeden z ważniejszych inżynierów Microsoftu. Podzielił się on informacją, według której Microsoft już od pewnego czasu stworzył zespół ekspertów odpowiedzialnych za współpracę z firmami z branży iGaming. Ich współpraca ma przede wszystkim za zadanie rozwijanie relacji pomiędzy stronami oraz położenie fundamentów pod przyszłe, większe działania. Karl Davies-Barrett udzielił także wywiadu CalvinAyre.com, podczas którego podzielił się swoimi przemyśleniami i wiedzą zdobytą podczas wieloletniej pracy w Microsoft.

  „Jedną rzeczą, której się szybko nauczyłem, jest to, że jeśli masz ograniczony sposób myślenia, to się nie uczysz i nie rozwijasz”. Dodał, że najważniejsze jest posiadanie rozwojowego sposobu myślenia, dzięki któremu można zaakceptować porażki. „Najważniejsze nie jest unikanie porażek. Najważniejsze jest próbowanie nowych rozwiązań. Jeśli stoisz w miejscu w tej branży, to bardzo szybko będziesz wyeliminowany.”

  Rzeczywistość rozszerzona i sztuczna inteligencja – przyszłość iGaming

  Według raportu przeprowadzonego i opublikowanego w 2018 roku przez Artizon i Research and Markets najszybciej zwiększającą swoją popularność innowacją w branży iGaming są Kasyna online takie np. jak  CasinoEuro z rozgrywką w realnym świecie i krupierem. Firmy starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom graczy i stale dodają nową opcję rozgrywki na swoich stronach. Po zapoznaniu się z dostępnymi danymi i ujrzeniu entuzjazmu największych postaci w branży można być spokojnym o przyszłość iGamingu. Z roku na roku wartość rynku jest coraz wyższa, a potencjał do wzrostu jeszcze długo pozostanie niewyczerpany. Duży wpływ na to mają zakłady sportowe, możliwość grania z poziomu urządzeń mobilnych oraz znaczący wzrost udziału kobiet. Co więcej, nowoczesne rozwiązania, jak wirtualna rzeczywistość, sloty online, i kasyna z opcją gry na żywo sprawiają, że rozgrywka staje się jeszcze ciekawsza i przyjemniejsza.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Wszystkie prawa zastrzezone | All rights reserved Ambassador 2020