Menu
 • ventana_r

 • Jak odpoczywać w górach

  Jak efektywnie wypoczywać w górach?

  Każdego roku góry są jednym z częściej wybieranych kierunków wakacyjnych wypraw, nie tylko z rodziną, ale także z przyjaciółmi czy dalszymi bliskimi. Chętnie przyjeżdżamy tu zarówno latem jak i zimą, aby zaczerpnąć świeżego powietrza, zaznać odpoczynku oraz aktywnie spędzić czas. Każdy pobyt w górach jest inny i wiąże się z masą niezapomnianych atrakcji. Co ciekawego czeka na nas zatem w górskich miejscowościach?

  Jak odpoczywać w górach?

  Pierwszą i najważniejszą rzeczą, jaką każdy z nas zajmuje się przed planowanym wyjazdem jest wybór odpowiedniego miejsca zakwaterowania. Górskie miejscowości w Polsce i poza jej granicami oferują nie tylko kwatery prywatne, w których gospodarze poczęstują nas regionalnymi przysmakami, ale także luksusowe hotele SPA&Wellness z wieloma udogodnieniami. Wybór należy do nas!

  Wypoczynek w górach może przybierać różne formy, w zależności od tego, co tak naprawdę odpręża każdego z nas. Nie zawsze musi on przybierać aktywną postać. Pobyt w górach może również oznaczać błogie lenistwo i pełen relaks.

  1. Górskie wędrówki

  Niezależnie od celu naszego przyjazdu, z pewnością każdy z nas podczas swojego pobytu w górach co najmniej raz udał się na jeden z dostępnych tam szlaków. Piesze wędrówki to najczęstsza forma spędzania wolnego czasu w tych rejonach. Malownicze krajobrazy oraz zapierające dech w piersiach widoki czekają na turystów na każdym kroku. W zależności od kondycji oraz umiejętności wybierać możemy spośród tras łatwych i krótkich, jak i nieco bardziej wymagających oraz odległych. Za granicą dużą popularnością cieszą się via ferraty, czyli specjalne trasy o charakterze wspinaczkowym, które ze względu na znaczą ekspozycję zostały wyposażone w specjalne liny służące autoasekuracji.

  2. Baseny termalne

  Po dni męczącej wspinaczki lub wędrówki w nieznane idealną i wymarzoną formą relaksu jest pobyt w uzdrowiskowych basenach termalnych, które w górskich okolicach nie są niczym rzadkim. Ciepłe i lecznicze wody zapewnią ukojenie dla naszego ciała oraz zagwarantują skuteczne odprężenie. W takie miejsce najlepiej wybrać się w okresie jesienno-zimowym ze względu na wysoką temperaturę tamtejszych wód.

  3. SPA&Wellness

  Wypoczynek w górach nie zawsze musi przybierać aktywną formę. Wielu z nas wybiera się tu, aby chociaż na parę dni złapać oddech i odpocząć od miejskiego zgiełku. Nic więc dziwnego, że górskie SPA nie narzeka na brak chętnych! Pobyt w SPA to idealny pomysł na romantyczny weekend z ukochaną lub też „babski” wypad z przyjaciółkami. Relaksujące masaże, zdrowotne kąpiele czy pielęgnacyjne zabiegi zagwarantują odpoczynek nie tylko dla ciała, ale i dla duszy.

  4. Atrakcje dostępne na miejscu

  Pamiętajmy, że każda górska miejscowość ma coś do zaoferowania. Mogą to być zabytkowe kościoły, muzea czy galerie sztuki, które z pewnością warto odwiedzić będąc w konkretnym miejscu. Zimą na najmłodszych czekają lodowiska oraz specjalne miejsca do jazdy na sankach. Nie można zapomnieć oczywiście o licznych trasach narciarskich z których każdego sezonu korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej.

  Autor artykułu
  Artykuł został przygotowany przez ekskluzywny hotel Bristol ze SPA.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Wszystkie prawa zastrzezone | All rights reserved Ambassador 2020