Zastanawiasz się, jak poprawić swój budżet? Chciałbyś nauczyć się nowego zawodu, który możesz połączyć ze swoją podstawową pracą? Coraz więcej osób decyduje się na podjęcie zatrudnienia online. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak zarabiać przez internet.

Jak wygląda zarabianie w internecie

Zarabianie w internecie kojarzy Ci się z klikaniem w reklamy lub wypełnianiem podejrzanych ankiet? Zapomnij o tym. Rynek pracy zdalnej przeszedł w ostatnich latach prawdziwą rewolucję. Obecnie bez problemu znajdziesz bezpieczne i opłacalne zajęcie w sieci.

Ponad 650 tys. Polaków regularnie zarabia w internecie. Około 120 tys. z nich to freelancerzy – czyli osoby wykonujące różne zlecenia online.

Czym zajmują się freelancerzy? Najwięcej z nich pracuje w obszarze copywriting (pisanie tekstów internetowych) i social media. Wielu zajmuje się projektowaniem grafiki lub tworzeniem stron www. Popularne stają się również tłumaczenia online. Istnieje ogromne zapotrzebowanie na wszystkie usługi związane z branżą e-commerce.

Myślisz, że to skomplikowane? Niekoniecznie. Opanowanie podstawowych zagadnień, które pozwolą Ci rozpocząć karierę w sieci to kwestia kilku godzin. Popyt na pracowników jest tak duży, że nawet osoby początkujące bez problemu znajdą zatrudnienie. Wystarczy, że wpiszesz odpowiednie hasło w okno wyszukiwarki. W internecie funkcjonują dziesiątki blogów i portali tematycznych, które wprowadzą Cię w zagadnienia wybranej branży.

Praca online zdecydowanie różni się od klasycznego zatrudnienia. Freelancerzy wykonują pojedyncze zlecenia dla wielu różnych pracodawców. W tym wypadku sam możesz wybrać kiedy, ile i gdzie chcesz pracować. Dzięki temu freelancing to świetny sposób na dorobienie do podstawowej pensji.

Praca w sieci – jak zacząć

W pierwszej kolejności musisz zdecydować, który zawód najbardziej Ci odpowiada. Następnie postaraj się zgromadzić podstawowe informacje o tej branży. Szybko znajdziesz portale dla freelancerów, które pośredniczą w realizacji różnych zamówień.

Jak wygląda praca na takim portalu? Na początku zakładasz darmowe konto. Następnie otrzymujesz dostęp do listy aktualnych zleceń. Ich charakter i pracochłonność zależy przede wszystkim od wybranej przez Ciebie branży. Niektóre zlecenia zrealizujesz w kilka minut – czasami będzie to wymagać dużo większego nakładu pracy.

Po wyborze zlecenia przystępujesz do jego realizacji – np. piszesz określony tekst, wykonujesz tłumaczenie lub tworzysz infografikę. Po wykonaniu pracy zlecenie jest przesyłane do osoby zamawiającej, a na Twoje konto trafia określona kwota pieniędzy. W przypadku portali dla freelancerów – nie musisz zakładać działalności gospodarczej. Rozliczasz się na podstawie umowy o dzieło.

Jeżeli potraktujesz freelancing jako pracę dorywczą – zarobisz miesięcznie około 1500 zł. Poziom zarobków rośnie wraz z Twoimi umiejętnościami i zaangażowaniem. Freelancerzy, którzy pracują 8 godzin dziennie, zarabiają około 5000 zł miesięcznie.

Praca w internecie przed każdym otwiera nowe możliwości. Do rozpoczęcia kariery nie potrzebujesz żadnego formalnego wykształcenia. W sieci liczą się wyłącznie Twoje umiejętności.

Najpiękniejsze jest to, że możesz bezpiecznie przekonać się, czy takie zajęcie Ci odpowiada. Wykonywanie zleceń w internecie jest darmowe i nie wymaga żadnych inwestycji. Sam zdecydujesz, ile czasu i zaangażowania poświęcisz na pracę w sieci. Dodatkowe źródło dochodu pomoże Ci postawić pierwszy krok na drodze do długotrwałej poprawy sytuacji finansowej.

Artykuł powstał we współpracy z redakcją portalu Zarabiaj Na Pisaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.