Menu
 • ventana_r

 • dekoracje ścienne

  Jakie obrazy i dekoracje ścienne będą cieszyć się największym powodzeniem w 2019 roku?

  Polacy przykładają coraz większą wagę do tego, jak mieszkają. Zdają sobie sprawę, że ich codzienne otoczenie ma wpływ na ich nastrój, motywację do podejmowania wyzwań i energię do życia. Dlatego też, zachęceni pomysłami architektów wnętrz, dekorują swoje mieszkania w coraz bardziej udany sposób. W poniższym tekście znajdziecie krótkie omówienie największych trendów wnętrzarskich nadchodzącego sezonu. Zaczynamy!

  Trend pierwszy: obrazy z motywem natury

  Moda na zdrowe odżywianie, aktywny wypoczynek, bliskość z naturą i życie w rytmie slow raczej szybko nie przeminie. Odzwierciedleniem zmian w podejściu do codzienności są również trendy w zakresie aranżacji wnętrza. W nadchodzącym sezonie dużym powodzeniem będą się cieszyć obrazy na ścianę pochylające się nad pięknem natury, ukazujące z bliska florę i faunę. Tego typu dekoracje ścienne, wieszane szczególnie w małych mieszkaniach w centrach wielkich miast, pozwolą choć na chwilę oderwać się od codziennej rzeczywistości, w której kontakt z przyrodą jest bardzo ograniczony. Nasycona zieleń, mgliste akcenty i zapierające dech w piersi krajobrazy przeniosą zmęczonego mieszczucha do bardziej sprzyjającego środowiska.

  Trend drugi: fascynacja obiektami przemysłowymi

  Moda na wnętrza w stylu industrialnym trwa w najlepsze. Zachwyt nad koncepcjami ludzkiego umysłu, łączącego konstruktorski zamysł z architektoniczną starannością, jest widoczny w plakatach i dekoracjach ściennych, stawiających w centralnym punkcie żelazny most, ceglaną fabrykę czy młyńskie koło. Każdy z tych obiektów może być interesującym dodatkiem do wnętrza w stylu loft.

  Trend trzeci: trójkąty i kwadraty

  Dekoracje oparte na figurach geometrycznym lub wpisywaniu ich obrysu w inne elementy, są charakterystyczne dla stylu skandynawskiego, lecz nie tylko. Spotkać je można także w nowoczesnych koncepcjach. Geometryczne printy cieszą się od kilku już sezonów niesłabnącym zainteresowaniem, pojawiając się nie tylko na kanwach obrazów czy na plakatach, ale również w formie zasłonowych tkanin.

  Coraz chętniej designerzy łączą figury geometryczne z elementami naturalnymi, takimi choćby jak gałązki roślinności czy motyw jelenia. Tak stworzone wzory budują aurę nowoczesnego, choć ciepłego w wyrazie wnętrza. Elementy geometryczne możemy spotkać także pod postacią złotych metalowych świeczników, półek na książki oraz innych drobnych elementów dekoracji przestrzeni. Często występują one w kolorze złota i chromu, ale również w palecie barw pastelowych, rozbielonych.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Wszystkie prawa zastrzezone | All rights reserved Ambassador 2020