Menu
 • ventana_r

 • księgowość

  Kiedy powinieneś skorzystać z usług księgowego?

  Rozważny właściciel firmy powinien rozważyć zatrudnienie księgowego, zanim proces gromadzenia i analizy danych stanie się przytłaczający. Doświadczony księgowy będzie posiadał umiejętności zarządzania danymi, analizy i przygotowania dokumentów w pełnej zgodności z przepisami. Taki pracownik będzie również w stanie generować raporty finansowe, których firma potrzebuje, aby właściwie zaplanować swoją przyszłość.

  Czy potrzebuję księgowego?

  Aby odpowiedzieć na to pytanie, najpierw powinieneś przemyśleć swoją sytuację: rodzaj prowadzonej działalności, jej rozmiar i etap rozwoju, na którym jesteś. Zadaj sobie następujące pytania:

  Jak dużo mam wydatków i jak wieloma kwotami muszę zarządzać?

  Jeśli ich ilość jest zbyt wielka, a faktury i rachunki się sumują, może już teraz potrzebujesz księgowego. Może to być bardziej opłacalne rozwiązanie niż paca nad nimi samemu – współpraca z osobą zarządzającą finansami redukuje znacząco możliwość popełnienia błędu! Dobry księgowy może pomóc ci w:

  • stworzeniu kategorii wydatków,
  • zarekomendować odpowiednią politykę wydatków i skoordynować jej wdrożenie,
  • wprowadzić transakcje wydatków i dochodów do twojego systemu,
  • obsługiwać operacje bankowe,
  • pomóc Ci w audytach.

  Czy mam czas na prowadzenie własnej rachunkowości?

  Często jako właściciel firmy spędzasz większość swojego czasu na samodzielnym prowadzeniu księgowości. I zwykle wymagany czas jest stracony. Musisz uważnie przemyśleć strategię firmy i zaplanować jej plan pięcioletni i dziesięcioletni. Bycie uwiązanym do arkuszy kalkulacyjnych i śledzenia wciąż zmieniających się przepisów nie jest najlepszym sposobem na prowadzenie firmy. Zawsze możesz jednak poprosić księgowego o wygenerowanie tych raportów, które mają znaczenie w zakresie, który jest dla Ciebie istotny,  a następnie możesz je przejrzeć razem z nim, uzyskując niezwykle cenne porady od profesjonalisty. Pozwoli to zyskać cenny czas i sprawi, że będziesz robić to, w czym jesteś najlepszy, aby Twoja firma mogła się rozwijać.

  Jak znaleźć dobrego księgowego?

  Dobry księgowy może pomóc w radzeniu sobie ze zmianami związanymi ze wzrostem firmy, takimi jak zatrudnianie pracowników lub zajmowanie większej powierzchni biurowej. Będzie dbać o szczegóły (płace, zarządzanie podatkami pracowniczymi, podatek od nieruchomości, płatności za media itp.), pozostawiając Ci równocześnie swobodę spojrzenia na większy obraz rozwoju Twojej firmy. Warto więc skorzystać z usług profesjonalistów. Szukając odpowiedniego księgowego, warto zajrzeć na https://www.zaufany-ksiegowy.com.pl/. Strona ta zapewnia najszerszy wybór certyfikowanych księgowych, którzy gotowi są pomóc ci w każdej sprawie. Jeśli potrzebujesz księgowego, nie czekaj – sprawdź!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Wszystkie prawa zastrzezone | All rights reserved Ambassador 2020