Menu
 • ventana_r

 • Muzyczne premiery Wydawnictwa Agora

  Od piątku, 7 października na rynku dostępne się dwa nowe albumy przygotowane przez  Wydawnictwo Agora: „Bezsenna Noc” Magdy Umer i Bogdana Hołowni oraz „Dialog I” projektu Rebel Babel Ensemble.

   

  Na płycie „Bezsenna noc” Magda Umer śpiewa teksty wybitnych poetów, m.in. Mariana Hemara, Juliana Tuwima, Ludwika Starskiego, Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego i Agnieszki Osieckiej. Na fortepianie towarzyszy jej Bogdan Hołownia, wykonujący muzykę autorstwa m.in. Henryka Warsa, George’a Gershwina, Jerzego Wasowskiego, Seweryna Krajewskiego, Jerzego Dudusia Matuszkiewicza czy Zygmunta Koniecznego.

   

  Premierowych wykonań piosenek z płyty „Bezsenna noc” duetu Umer-Hołownia będzie można wysłuchać podczas koncertu w warszawskim Teatrze Polonia w niedzielę, 9 października br. o godzinie 19:30.

   

  Rebel Babel Ensemble to nazwa międzynarodowego big-bandu, łączącego muzyków, raperów i kompozytorów z różnych regionów Europy. Ideą tego muzycznego eksperymentu jest pokazanie oryginalnych brzmień i języków, a także połączenie świata zawodowców i amatorów podczas koncertów i happeningów.


  Do wspólnej zabawy na płycie „Dialog I”, zaprasza kolektyw złożony z rapera i performera L.U.C-a (nagrodzonego m.in. Paszportem Polityki i „Mateuszem” Trójki), kompozytora i performera Jana Feata, dydaktyka akademickiego i aranżera Adama Lepki oraz współpracujących raperów, m.in. Bisza, Promoe, Joki, Hadesa czy Grubsona. W jednej z piosenek pojawiła się także Mela Koteluk.

  fot. AGORA

   

   

  3 odpowiedzi na “Muzyczne premiery Wydawnictwa Agora”

  1. Kris25 napisał(a):

   Mądre teksty, piękna muzyka

  2. Wierna PIS napisał(a):

   Jeżeli AGORY to nie kupuję. Choć Artystkę cenię

  3. Michał Gaca napisał(a):

   A można przez Internet zamówić?

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Wszystkie prawa zastrzezone | All rights reserved Ambassador 2018