Menu
 • ventana_r

 • Poseł Trela

  Poseł Trela żąda odwołanie łódzkiego kuratora oświaty

  Poseł Lewicy Tomasz Trela domaga się odwołania łódzkiego kuratora oświaty Grzegorza Wierzchowskiego za wypowiedź dla Telewizji Trwam. Wierzchowski określił w niej LGBT jako wirusa dehumanizującego społeczeństwo. Poseł Trela twierdzi, że łódzki kurator oświaty „propaguje homofobię”. Pismo w tej sprawie zostało skierowane do ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego – informuje portal wPolityce.pl, powołując się na Polską Agencję Prasową.

  Poseł Trela napisał między innymi: Ta skandaliczna, oburzająca i niedopuszczalna wypowiedź dyskwalifikuje Grzegorza Wierzchowskiego jako kuratora oświaty. Jak człowiek wygłaszający podobne brednie ma czuwać nad prawidłową realizacją programów nauczania?! Dlatego oczekuję od Pana Ministra natychmiastowego odwołania Grzegorza Wierzchowskiego z pełnionej funkcji (cytat za wPolityce.pl)

  Zdaniem przedstawiciela Lewicy Wierzchowski „nie zrobił nic dla łódzkiej oświaty”, co jest kolejnym argumentem przemawiającym za jego odwołaniem. W swoim piśmie Trela dodał, że wypowiedź narusza podstawowe prawa człowieka i propaguje homofobię.

  Wypowiedź, którą krytykuje poseł Trela

  W programie „Rozmowy niedokończone” emitowanym przez TV Trwam, Grzegorz Wierzchowski powiedział między innymi, że borykamy się z „wirusem LGBT”. Prowadzi on do dehumanizacji społeczeństwa, dehumanizacji młodych ludzi i odebraniu im wartości (cytat za wPolityce.pl). Dla zwolenników LGBT – zdaniem kuratora – jedyną wartością ma być pokazanie, że nie istnieją żadne wartości.

  Poseł Trela uznał te słowa za atak na ludzi posiadających inną orientację seksualną, co może oznaczać, że w szkołach województwa łódzkiego uczniom wpajane będą nietolerancja i homofobia. To w konsekwencji doprowadzi do „nienawiści i przemocy”. Jak dodaje autor listu, dla ludzi takich jak Wierzchowski nie ma miejsca w życiu publicznym, szczególnie dotyczy to pełnienia funkcji związanych z systemem edukacji.

  Wysłanie podobnego wniosku do ministra edukacji narodowej a także do wojewody łódzkiego zapowiedziała również Fundacja na rzecz Praw Ucznia – pisze portal wPolityce.pl.

  Jedna odpowiedź do “Poseł Trela żąda odwołanie łódzkiego kuratora oświaty”

  1. Oburzona pisze:

   Ja żądam od posła treli do dowolnego zrzeczenia się immunitetu posła i się nie zgadzam na odwołanie łódzkiego kuratora oświaty. Szkoła ma kształcić a nie seksualizowac dzieci.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Wszystkie prawa zastrzezone | All rights reserved Ambassador 2020