Menu
 • ventana_r

 • Projekty sal weselnych

  Projekty sal weselnych ‒ podstawowe wskazówki

  Aranżacja sali weselnej nie jest prostym zadaniem, tutaj liczy się każdy szczegół, od kolorystyki, po oświetlenie, tkaniny dekoracyjne i wiele, wiele innych. Poniżej kilka wskazówek.

  Strefy

  W sali weselnej jednocześnie przebywa wiele osób, są to oczywiście para młoda i goście weselni, ale także kelnerki i kelnerzy, fotograf, orkiestra bądź dj. Przygotowując projekt, należy tak wszystko zaplanować, aby wymienione osoby w miarę możliwości nie wchodziły sobie w drogę i mogły w wygodny sposób spełniać swoje obowiązki czy też dobrze się bawić. Właśnie dlatego niezbędne jest wydzielenie kilku stref, są to:

  • Strefa jadalna ‒ to przestrzeń, w której goście będą spożywać posiłek – pamiętajmy jednak, że para młoda może mieć różne preferencje w tej kwestii  rozkładu stołów. Oprócz tradycyjnego ustawienia w L i U coraz bardziej popularne stają się niewielkie, na przykład 10-osobowe, okrągłe stoliki ‒ dobrze zaaranżować strefę jadalną, tak, aby możliwe były różne kombinacje. Para młoda często decyduje się na ściankę, dobrze o tym pamiętać i w miejscu potencjalnie przeznaczonym dla nowożeńców zostawić nieco więcej przestrzeni.
  • Parkiet ‒ jak projekt sali weselnej to oczywiście wygodny parkiet, ważne, aby był bezpieczny i antypoślizgowy, wtedy goście będą mogli swobodnie tańczyć. Strefa do tańczenia powinna być również odpowiednio oświetlona ‒ nie powinno być za ciemno, ani też za jasno, możemy pokusić się tutaj o kolorowe światła.
  • Scena ‒ na sali weselnej obowiązkowo powinna znaleźć się sena. Musi mieć ona taką wielkość, aby orkiestra bądź dj bez problemu mogli rozłożyć sprzęt i instrumenty.
  • Strefa jadalna dla obsługi ‒ wydzielić również należy miejsce, w którym obsługa ‒ fotograf, kamerzysta, orkiestra będą mogli spożywać posiłki.
  • Ciągi komunikacyjne ‒ należy też pamiętać o wydzieleniu ciągów komunikacyjnych, tak, aby obsługa, zwłaszcza kelnerska mogła się swobodnie poruszać.
  • Kącik dla dzieci ‒ jeśli dysponujemy odrobina przestrzeni, możemy pokusić się o wydzielenie kącika zabaw dla maluchów. Z pewnością zostanie to docenione przez najmłodszych uczestników przyjęcia

  Kolorystyka

  Zalecane są neutralne kolory, odcienie, które zawsze będą modne i które pasują do różnych ozdób. Beże, szaroście, ecru doskonale będą komponować się z ozdobami w różnych stylach i kolorach, a to ważna kwestia, ponieważ nowożeńcy mogą mieć różne wizje dotyczące wystroju i ozdób ‒ kolorów obrusów, ścianki czy serwetek, a także kwiatów czy świeczek.

  Wybierając paletę barw modną w danym sezonie narażamy się na ryzyko, że za kilka lat, a nawet za rok czy dwa nasza sala uważana będzie za niemodną i mało atrakcyjną.

  Dom weselny ‒ o czym jeszcze pamiętać?

  Jeśli obiekt, w którym znajduje się sala weselna jest dość duży, można pomyśleć o przygotowaniu choćby kilku pokoi dla gości. Bardzo często zdarza się, że rodzina państwa młodych przyjeżdża z różnych stron ‒ możliwość noclegu w tym samych obiekcie, w którym odbywa się wesele z pewnością będzie dużym udogodnieniem.

  Dobrze też przygotować strefę wypoczynku na zewnątrz, taras z fotelami, wszechobecna zieleń i kilka ławek to bardzo zalecane rozwiązanie.

  Podsumowanie

  W projekcie sali weselnej bardzo ważne jest wydzielenie stref, przede wszystkim strefy jadalnej oraz strefy tanecznej. Dobrze też uwzględnić miejsce na scenę oraz wygospodarować przestrzeń, w której orkiestra, dj bądź fotograf będą mogli zjeść posiłek. W przypadku kolorów warto postawić na klasykę – wtedy zyskamy pewność, że nasza sala zawsze będzie modnie zaaranżowana, a różnego typu ozdoby będą się doskonale prezentować.

  Źródło: Projekt sal weselnych https://studioaranzacji.pl/oferta/projekty-sal-weselnych/

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Wszystkie prawa zastrzezone | All rights reserved Ambassador 2020