Menu
 • ventana_r

 • Leasing samochodów osobowych

  To musisz wiedzieć o leasingu samochodów

  Leasing samochodów osobowych nie musi być dla Ciebie czarną magią. Nie ma czego się obawiać, jest to bardzo korzystna propozycja dla wszystkich właścicieli firm. Postaramy się przybliżyć Ci najważniejsze informacje o tej usłudze.

  Wielu właścicieli firm każdego roku decyduje się na leasing samochodów osobowych. Ta forma finansowania polega na odpłatnym użytkowaniu określonej rzeczy przez dany czas. Najczęściej leasingobiorca ma możliwość wykupienia pojazdu po zakończeniu trwania umowy. Istotne jest to, że wykup zawsze odbywa się na bardzo korzystnych warunkach, zatem jest to doskonała alternatywa dla kredytu bankowego.

  Poznaj rodzaje leasingu samochodowego

  Leasing na samochód osobowy może się od siebie znacznie różnić w poszczególnych przypadkach. Firmy oferują klientom leasing operacyjny, który jest bardzo podobny do najmu czy też dzierżawy. Polega on na tym, że samochód jest częścią majątku samego leasingodawcy. W związku z tym to właśnie ta konkretna firma ma możliwość dokonywania odpisów amortyzacyjnych, które stanowią koszty uzyskania przychodu. Nie da się ukryć, że to wlicza się w comiesięczną wpłatę. Druga opcja to tak zwany leasing finansowy. Jest to system bardzo podobny do tego, który jest wykorzystywany w przypadku sprzedaży ratalnej. Oznacza to, że w tym przypadku pojazd jest przypisywany do majątku konkretnego leasingobiorcy.

  Ile to kosztuje?

  Koszty leasingu samochodu osobowego mogą się od siebie znacząco różnić. Jest to zależne, na przykład od firmy, która jest leasingodawcą. Zawsze warto sprawdzić wartość rat, a może to zrobić na stronie firmy CLS. Tam właśnie znajduje się kalkulator leasingowy, gdzie każdy zainteresowany może w łatwy sposób obliczyć wszelkie koszty. W razie pytań warto skontaktować się z doradcą, który rozwieje wszelkiego rodzaju wątpliwości.

  Wykup po zakończeniu trwania umowy

  Umowa leasingowa zazwyczaj trwa około czterech – pięciu lat. W takiej sytuacji, po okresie jej trwania, leasingobiorca może wykupić pojazd i cieszyć się nim przez kolejne lata. Wiele osób jednak decyduje się na wzięcie kolejnego pojazdu w leasing. Jest to opcja dla prawdziwych miłośników dobrej motoryzacji. Czerpią oni przyjemność z częstej wymiany samochód, a oprócz tego mogą sporo zaoszczędzić na niezbędnych naprawach. Wszystko zależy od preferencji konkretnej osoby.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Wszystkie prawa zastrzezone | All rights reserved Ambassador 2019