Jeśli tu jesteś, to na pewno słyszałeś o Bitcoinie. Był to jeden z najczęściej pojawiających się nagłówków wiadomości w ciągu ostatniego roku – jako sposób na szybkie wzbogacenie się, koniec finansów, narodziny prawdziwej, międzynarodowej waluty, koniec świata lub po prostu – udoskonalona technologia. Ale czym tak naprawdę jest Bitcoin?

Krótko mówiąc. Można powiedzieć, że Bitcoin jest pierwszym zdecentralizowanym systemem pieniężnym wykorzystywanym do transakcji online, ale prawdopodobnie przyda się nieco bardziej w przyszłości.

Ogólnie wszyscy wiemy czym są pieniądze i do czego służą. Najbardziej znacząca kwestią która rozpala wszystkich jest kwestia wykorzystania pieniędzy przed Bitcoinem i dotyczy scentralizowania go i kontrolowania przez jeden podmiot – scentralizowany system bankowy. Bitcoin został wynaleziony w latach 2008/2009 przez nieznanego twórcę, który posługuje się pseudonimem „Satoshi Nakamoto”. Spróbował on wprowadzić decentralizację do pieniądza w skali globalnej. Chodzi o to że waluta może być przedmiotem handlu międzynarodowego bez trudności i opłat. Czeki i salda byłyby rozłożone na cały świat (a nie tylko w księgach prywatnych korporacji lub rządów), a pieniądze stałyby się bardziej demokratyczne i jednakowo dostępne dla wszystkich.

Jak zaczął się Bitcoin?

Koncepcja Bitcoina i ogólnie kryptowaluty została zapoczątkowana w 2009 roku przez nieznanego badacza o pseudonimie Satoshi. Powodem jego wynalezienia było rozwiązanie problemu centralizacji wykorzystania pieniędzy które opierały się na bankach i komputerach, z którego wielu informatyków nie było zadowolonych. Osiągnięcie decentralizacji było podejmowane od późnych lat 90. ale bez powodzenia więc kiedy Satoshi opublikował w 2008 roku artykuł przedstawiający rozwiązanie, spotkał się z ogromnym zadowoleniem. Dziś Bitcoin stał się znaną walutą dla użytkowników Internetu i dał początek tysiącom „altcoinów” (kryptowalut innych niż Bitcoin).

Jak powstaje Bitcoin?

Bitcoin jest tworzony w procesie zwanym wydobyciem. Tak jak pieniądz papierowy jest wytwarzany poprzez drukowanie, a złoto jest wydobywane z ziemi, tak Bitcoin jest tworzony przez „wydobywanie”. Wydobywanie polega na rozwiązywaniu złożonych problemów matematycznych dotyczących bloków za pomocą komputerów i dodawaniu ich do księgi publicznej. Na początku do wydobycia wystarczył prosty procesor (taki jak w komputerze domowym), jednak poziom trudności znacznie wzrósł i teraz będziesz potrzebować specjalistycznego sprzętu, w tym wysokiej klasy procesora graficznego (GPU). Tylko tak będziesz w stanie wydobyć Bitcoin.

Jak mam inwestować?

Najpierw musisz otworzyć konto na platformie handlowej i utworzyć portfel. Możesz znaleźć kilka przykładów wyszukując w Google hasło „platforma handlowa Bitcoin” – zazwyczaj mają one nazwy zawierające „monetę” lub „rynek”. Po dołączeniu do jednej z tych platform klikasz zasoby, a następnie klikasz krypto, aby wybrać żądane waluty. Na każdej platformie znajduje się wiele wskaźników które są dość ważne i należy je obserwować przed zainwestowaniem.

Po prostu kup i trzymaj

Choć wydobywanie jest najpewniejszym i w pewnym sensie najprostszym sposobem zarabiania Bitcoinów wiąże się to ze sporym wysiłkiem, a koszt energii elektrycznej i specjalistycznego sprzętu komputerowego sprawia, że ​​jest on niedostępny dla większości z nas. Aby tego uniknąć zainwestuj bezpośrednio z banku i kliknij „kup” a następnie usiądź wygodnie i obserwuj, jak inwestycja rośnie wraz ze zmianą ceny. Nazywa się to wymianą i ma miejsce na wielu platformach giełdowych z możliwością handlu między wieloma różnymi walutami fiducjarnymi (USD, AUD, GBP itp.) i różnymi kryptowalutami (Bitcoin, Ethereum, Litecoin itp.).

Handel bitcoinami

Jeśli znasz akcje, obligacje lub giełdę Forex łatwo zrozumiesz handel kryptograficzny. Istnieje wielu brokerów z których możesz wybierać tych najlepszych. Platformy zapewniają pary walutowe Bitcoin-fiat lub fiat-Bitcoin, na przykład BTC-USD oznacza handel bitcoinami za dolary amerykańskie. Miej oko na zmiany cen aby znaleźć idealną parę zgodnie ze zmianami cen; platformy podają cenę wśród innych wskaźników, aby dać ci odpowiednie wskazówki.

Bitcoin jako akcje

Istnieją również organizacje które umożliwiają kupowanie udziałów w firmach, które inwestują w Bitcoin – firmy te wykonują transakcje w obie strony a Ty po prostu inwestujesz w nie i czekasz na swoje korzyści. Firmy te po prostu łączą cyfrowe pieniądze od różnych inwestorów i inwestują w ich imieniu.

Dlaczego warto zainwestować w Bitcoin?

Jak widać, inwestowanie w Bitcoin wymaga posiadania podstawowej wiedzy na temat waluty. Jak każda inwestycja – wiąże się z ryzykiem! Kwestia czy inwestować, zależy całkowicie od danej osoby i jej portfela. Gdybym jednak miał doradzić, radziłbym inwestować w Bitcoin z tego powodu że wciąż rośnie – chociaż nastąpił jeden znaczący okres boomu i załamania, jest wysoce prawdopodobne, że kryptowaluty jako całość będą nadal rosły. Przewidywany jest wzrost wartości w ciągu najbliższych 10 lat.

Artykuł Powstał podczas współpracy z https://zarabiajcie.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.