Wanna czy prysznic? To najważniejsze pytanie, na które muszą odpowiedzieć osoby projektujące swoją wymarzoną łazienkę. Jakie wady i zalety ma każde z rozwiązań?
Prysznic to popularne rozwiązanie u osób, które muszą zaaranżować małą przestrzeń. Z niewielką łazienką najczęściej można spotkać się w bloku, gdzie trudno wcisnąć dużą wannę. W takiej sytuacji, wybór prysznica z brodzikiem lub odpływem liniowym pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Modele pryszniców dostępnych na rynku różnią się między sobą rodzajem kabin, brodzika oraz sposobem otwierania drzwi. Prysznic jest wygodny, łatwy w czyszczeniu i pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości wody. Sprawdza się u osób starszych lub mających problemy z poruszaniem się. Do wad prysznica należy brak możliwości relaksu i kąpieli z solą lub olejkami, które możemy dodać do wody, jeżeli posiadamy wannę.
Najczęściej spotykane wanny to modele akrylowe, ale coraz częściej w sklepach są widoczne wanny z hydromasażem lub łączone z prysznicem. Najpopularniejsze modele wanien to:
Wanny wolnostojące świetnie się prezentują i mogą nadać wnętrzu arystokratyczny charakter, ale są droższe i trudniejsze w utrzymaniu. Ogólną wadą posiadania wanny jest marnowanie dużej ilości wody. To czynnik, który zdecydowanie przemawia za wyborem prysznica.
Jeden z trudniejszych decyzji, jeżeli chodzi o aranżację łazienki, dotyczy wyboru wanny lub prysznica. Pomocne może okazać się przeanalizowanie kilku czynników:
Wizja wymarzonej łazienki może ulec diametralnej zmianie, jeżeli przeanalizujemy nasze pragnienia pod kątem funkcjonalności. W łazience spędzamy sporo czasu, ale zwykle w konkretnym celu, dlatego to funkcjonalność powinna być na pierwszym miejscu.
Artykuł powstał we współpracy z Unistal / WhPr
Tagi: dom, łazienka, prysznic, wannawanna i jeszcze raz wanna
Każde rozwiązanie ma swoje plusy. Najlepiej mieć dwie łazienki, żeby pomieścić wannę i prysznic.
Dodaj komentarz