Endermologia to obecnie coraz bardziej popularny zabieg stosowany przez kobiety. Wykonywany pod ciśnieniem, pozwala na bezinwazyjne efekty kosmetyczne oraz rehabilitacyjne. Dlaczego jest wybierany coraz częściej przez wiele kobiet niezależnie od wieku?
Zabieg ten został opatentowany już w 1986 roku, przez inżyniera Louisa Paula Guitay. Mężczyzna chciał opracować urządzenie, które naśladuje techniki masażu wybitnych masażystów i autorytetów w tej dziedzinie. Cel jaki mu przyświecał to również wynalezienie maszyny, która bez problemu będzie wspomagała odchudzanie. Naukowcowi zależało także na pozbycie się blizn, które były skutkiem wypadku. Urządzenie to miało być więc wielofunkcyjne i w znacznym stopniu wspomóc medycynę.
Endermologia jest to podciśnieniowy masaż twarzy lub całego ciała oddziałujący na skórną, lub podskórną tkankę tłuszczową. Ma działanie oczyszczające, odchudzające oraz terapeutyczne (zmniejsza różne rodzaje bólu). Z zabiegu korzystają zazwyczaj osoby, które borykają się z dużym problemem występowania na ciele cellulitu. Polega to na pobudzeniu metabolizmu, po czym organizm szybciej eliminuje tłuszcz oraz toksyny z organizmu. Warto zaznaczyć, iż endermologia jest wykorzystywana również w leczeniu bólów kręgosłupa, mięśniowych, czy też dolegliwości reumatycznych. Aparat może być stosowany na wszystkie partie ciała. Zarówno na uda, ramiona, jak i brzuch oraz pośladki. Wszystko
w zależności od potrzeb pacjenta.
W celu wzmocnienia efektów wykonanych zabiegów endermologii, wielu specjalistów zaleca wypicie około 2,5 litra wody dziennie, ograniczenie spożywania tłuszczów i cukrów prostych, wzbogacenie diety o źródło błonnika, czy też systematyczną aktywność fizyczną. Po wykonanej serii zabiegów warto od czasu do czasu poddać się zabiegom podtrzymującym.
Zabieg endermologii jest bezbolesny. Polega na tym, że osoba, która ma wykonywaną endermologię musi założyć specjalnie przeznaczony do tego celu kombinezon. Przylega on do ciała i dzięki temu maszyna nie ma styczności bezpośrednio ze skórą. Następnie masaż wykonywany jest specjalnie przeznaczoną do tego celu głowicą. Sterowana jest ona komputerowo i składa się z dwóch niezależnie pracujących rolek, a także komory ssącej. Następnie pod wpływem ciśnienia, podczas masażu zostaje wciągana dana fałda skóry. Po czym jest on rolowany na zewnątrz oraz od wewnątrz. Zabieg oddziałuje na głębokie warstwy skóry, a sama tkanka tłuszczowa jest w ten sposób pobudzana do regeneracji. Czas trwania pierwszego zabiegu wynosi około 35 minut. Można się wtedy w pełni zrelaksować.
Korzyści z takiego zabiegu to między innymi: wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki, likwidacja cellulitu tłuszczowego oraz wodnego, redukcja obrzęków, poprawa elastyczności skóry, itp. Endermologia polecana jest również w celu zregenerowania ciała po liposukcji i poprawy krążenia. Stymuluje unaczynienie, poprawia krążenie krwi, limfy, drenuje nadmiar płynów, usuwa toksyny z organizmu, wzmaga wymianę bezkomórkową. Efekt widoczny jest w różnym czasie. Wszystko zależy od stanu skóry i organizmu pacjentki. Zazwyczaj pierwsze wizualne efekty widać już po połowie serii zabiegów. Warto zaznaczyć, że taki zabieg związany jest również z bardzo dużym relaksem psychicznym osoby, która bierze w nim udział.
Jako przeciwwskazania do endermologii można zaliczyć między innymi: choroby krwi, przepuklinę, żylaki, tłuszczaki, choroby i stany zapalne skóry, bielactwo, zapalenie żył, zabiegi chirurgiczne, operacje plastyczne, egzemę, rumień, obrzęki, opryszczki, świeże blizny, botox, trądzik różowaty, infekcje wirusowo – bakteryjne, ciąże, karmienie piersią, choroby krwi, aktywną chorobę nowotworową.
Karolina Solińska
Tagi: endermologia, masaż, relaks, spa, uroda, zdrowieCzy to naprawdę jest coś warte?
Raczej nie – pić na wodę – szkoda kasy
Podobno endermologia to pic na wodę. Nie wiem i nie sprawdzę, bo to droga i wątpliwa przyjemność.
Dodaj komentarz