Logo strony
Logo strony
peeling kwasowy

Peeling kwasowy – wszystko co musisz wiedzieć
Opublikowano: 21 lutego 2020

Peeling kwasowy to jeden z rodzajów zabiegów w salonach kosmetycznych. Sprawdź, co warto o nich wiedzieć!

Peeling chemiczny (kwasowy) jest popularną metodą oczyszczania skóry, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Pomaga pozbyć się zanieczyszczeń, zaskórników oraz płytkich zmarszczek. Skóra po serii zabiegów z kwasami jest rozjaśniona oraz zdecydowanie odmłodzona. Jak przygotować się do peelingu kwasowego oraz jak dbać o cerę po zabiegu?

Naturalny peeling

Nie każda cera dobrze reaguje na kwasy, dlatego warto zacząć od niższych stężeń delikatnego peelingu np. migdałowego, zwłaszcza jeżeli nie mamy żadnego doświadczenia z peelingami chemicznymi. W profesjonalnym salonie kosmetycznym kosmetyczka przeprowadzi dokładny wywiad na temat stosowanych kosmetyków do codziennej pielęgnacji, doświadczeniach z zabiegami na cerę oraz sprawdzi wizualnie i palpacyjnie stan skóry.

Peeling z kwasami jest przeznaczony prawie do każdego rodzaju cery – powinny go unikać jedynie osoby z bardzo wrażliwą cerą naczynkową oraz posiadaczki skóry trądzikowej i borykające się z nawracającymi stanami zapalnymi.

Najbardziej polecaną porą roku do zabiegów z kwasami jest jesień oraz zima, ale są kwasy, których można używać cały rok np. kwas migdałowy, który nie ma właściwości fotouczulujących.

Rodzaje kwasów

Dobór odpowiedniego kwasu może sprawić trudności osobie początkującej, dlatego powinniśmy zaufać w tej kwestii przeszkolonej kosmetyczce.

Wybór kwasu zależy od:

  • pory roku
  • stanu i kondycji cery
  • głównych problemów ze skórą
  • stopnia wrażliwości cery

Do wyboru mamy między innymi:

  1. Kwas migdałowy – jest najdelikatniejszym z kwasów. Rozjaśnia i wygładza buzię na skutek prawie niewidocznego złuszczania. Nie powoduje nadwrażliwości na promienie UV, dlatego można go stosować przez cały rok. Dobrze sprawdza się w przypadku cer tłustych i mieszanych, a po jego użyciu pory są oczyszczone i zwężone.
  2. Kwas glikolowy – kwas AHA o bardzo małych cząsteczkach, które wnikają głęboko w skórę. Z tego powodu efekt złuszczania jest mocniejszy, ale i działanie peelingu jest bardziej spektakularne. Napina i ujędrnia skórę, dzięki czemu spłyca zmarszczki i daje efekt odmłodzenia skóry. Kwas glikolowy ma też działanie rozjaśniające i działa pozytywnie na cellulit oraz małe blizny, dlatego jest stosowany na całe ciało, a nie tylko na twarz.
  3. Kwas retinowy – pochodna witaminy A. Ze względu na silne działanie kwas retinowy jest dostępny jedynie na receptę i poleca się go przy silnym trądziku. W salonach kosmetycznych najczęściej używa się retinolu, czyli słabszej wersji kwasu. Retinol ma właściwości głęboko złuszczające, oczyszczające oraz niszczące wolne rodniki. Poza tym wykazuje zdolność do pogrubienia skóry, dzięki czemu oznaki fotostarzenia są mniej widoczne.

Siła i sposób działania kwasu zależą od stężenia oraz czasu trzymania produktu na skórze. Zabiegi z kwasami powinny być przeprowadzane w seriach (w odstępach 7-10 tygodni między zabiegami), a czas kontaktu skóry z kwasem wydłuża się wraz z kolejnymi zabiegami.

Dbanie o skórę po zabiegu

Po zabiegu skóra może być przesuszona, podrażniona i wrażliwa. Jest to całkowicie normalna reakcja na działanie kwasu. Przez cały okres między zabiegami oraz po zakończeniu kuracji należy używać kremów silnie nawilżających oraz kremów z filtrem UV. Ochrona przeciwsłoneczna jest ważna przez cały rok, szczególnie jeżeli decydujemy się na peelingi chemiczne. Zaniedbanie tej kwestii może prowadzić do trudnych do usunięcia przebarwień. Warto też pić dużo wody, żeby dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość płynów.

WhPr

Tagi: , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści

HYDRAFACIAL

Porównanie Hydrafacial z innymi rodzajami pie...

W nowoczesnym świecie istnieje wiele procedur pielęgnacyjnych, z który...
Łóżka tapicerowane

Łóżka tapicerowane: Komfort snu na najwyższym...

Łóżko jest jednym z najważniejszych mebli w każdym domu, a jego jakość...
Buty Rieker

Dlaczego buty Rieker i Bioeco by Arka to dosk...

Dobór odpowiedniego obuwia ma ogromne znaczenie dla zdrowia i komfortu...
lawenda sadzonki

Kiedy warto posadzić sadzonki lawendy?...

Wybór odpowiedniego momentu na sadzenie sadzonek lawendy jest kluczowy...