Problemy z erekcją dręczą blisko 15% mężczyzn, a mimo to ledwie co trzeci z nich postanawia się leczyć. Robią to najczęściej dopiero po długich namowach partnerki, albo kiedy sami zauważą, że nie mogą normalnie funkcjonować. Z reguły pozostali panowie wstydzą się swojego problemu i starają się go ukryć przed innymi za wszelką cenę.
Nie trzeba się domyślać, że niemoc mężczyzny jest frustrująca nie tylko dla niego samego, ale także dla jego partnerki. Nierzadko jednak to kobieta przeżywa to mocniej, często szuka winy w sobie, w swojej urodzie i figurze, co utwierdza ją w przekonaniu, że nie jest po prostu wystarczająco atrakcyjna dla swojego mężczyzny i to jest powodem jego problemów z erekcją.
Najczęściej sam brak erekcji czy to, że osiągamy niepełny wzwód, jest powodem zbyt dużego stresu, na przykład związanego z naszą pracą, długotrwałym zmęczeniem, nieregularnym i nieefektywnym snem, czy ogólnie problemami dnia codziennego. Wszelkie kłopoty z erekcją i osiągnięciem odpowiedniego wzwodu często wynikają również z napięć psychicznych, biorą się z silnych wewnętrznych obaw czy nie sprawimy swojej partnerce zawodu, szczególnie w sytuacji, kiedy już w przeszłości zdarzyło się nam zawieść ją w łóżku z podobnego powodu.
Sama erekcja kontrolowana jest w dużej mierze przez odpowiednie stężenie androgenów. Są to męskie hormony płciowe, do których głównych przedstawicieli należy między innymi testosteron. Im niższy poziom tego hormonu we krwi, tym mniejszą mamy ochotę na seks oraz doświadczamy większych problemów właśnie z erekcją. Na zaburzenia erekcji może mieć wpływ mało zbilansowana dieta, a co za tym idzie niedobór witamin i mikroelementów, szczególnie jeżeli chodzi o białka, odpowiedniej jakości tłuszcze oraz witaminę D. Także brak właściwej ilości pierwiastków śladowych oraz substancji takich, jak cynk, selen oraz kwasy Omega 3, utrudnia odpowiednią syntezę hormonów, wymaganych do odpowiedniej stymulacji seksualnej.
To w dużej mierze tłumaczy dlaczego zaburzenia erekcji spotykają głównie mężczyzn po czterdziestym roku życia. Ma to związek właśnie ze znacznym spadkiem poziomu hormonów androgenicznych we krwi, ale także ze starzeniem się organizmu i rozwijaniem się różnego rodzaju schorzeń układu krążenia. Najbardziej jest to widoczne zwłaszcza u panów palących papierosy, pijących duże ilości alkoholu i prowadzących mało aktywny tryb życia. Podwyższony poziom cholesterolu, który jest spowodowany m.in. niezdrową, obfitą w nieodpowiednie tłuszcze i cukry dietą, prowadzi często do miażdżycy, która odpowiada za zwężenie światła naczyń, co z kolei doprowadza do tego, że coraz mniej krwi przedostaje się do ciał jamistych penisa, zaburzając funkcje jego wzwodu.
Okresowe zaburzenia erekcji mogą przydarzyć się każdemu mężczyźnie, bez względu na wiek i stan zdrowia. Nie są niepokojące, jeżeli nie pojawiają się one nagminnie. Nie powinno się nimi zbytnio przejmować, bo mogą mieć związek np. ze zmęczeniem czy stresem w danym dniu. Jeżeli jednak problem utrzymuje się dłuższy czas, należy zareagować i rozpocząć leczenie. Dzisiejsza medycyna jest w stanie wyleczyć takie dysfunkcje dość szybko.
W leczeniu takiej dolegliwości bardzo istotne jest jednak też to, aby mężczyzna czuł oparcie w swojej kobiecie. Bardzo może mu pomóc jej cierpliwość, zrozumienie dla sytuacji oraz delikatność – te trzy rzeczy są niezwykle ważne do tego, aby z powodzeniem wyjść z tej trudnej sytuacji i pozbyć się na stałe problemów z erekcją. Aż 89% mężczyzn skarżących się na problemy z erekcją przyznaje, że najważniejszą rzeczą, jakiej oczekują od swojej partnerki w tym trudnym dla nich czasie, jest zrozumienie.
Choroba XXI wieku – Baby są jakieś inne
Podobno po covidzie są wielkie problemy z erekcją
Dodaj komentarz