Menu
 • ventana_r

 • Podniesienie piersi

  Podniesienie piersi – zabieg, z którym odzyskasz pewność siebie!

  Kobiece piersi mogą mieć różne rozmiary i kształty. Mogą również opadać. W takim przypadku najlepiej skorzystać z pomocy chirurgów plastycznych!

  Opadające piersi to kompleks wielu kobiet. Taki biust często postrzegany jest jako mało atrakcyjny, dlatego też może być powodem do utraty pewności siebie i zmniejszenia komfortu nie tylko podczas intymnych zbliżeń, ale również na co dzień.

  W jaki sposób można podnieść opadające piersi? Czy można zrobić to z wykorzystaniem specjalnych kosmetyków? A może jedynym rozwiązaniem jest profesjonalna chirurgia plastyczna?

  Dlaczego piersi opadają?

  Opadanie piersi jest naturalnym zjawiskiem, które może pojawić się w wielu sytuacjach w życiu kobiety. Co ważne, problem ten może pojawić się już u młodych kobiet, dlatego nie dotyka on tylko i wyłącznie tych już dojrzałych.

  Główne powody opadania piersi:

  • zmniejszenie objętości piersi po okresie ciąży i karmienia
  • utrata jędrności piersi związana ze znacznym spadkiem wagi
  • szybki wzrost tkanki piersi w okresie dojrzewania
  • nadmierna ilość tkanki tłuszczowej w piersiach
  • naturalny proces starzeniowy

  Kobiety, które mają opadające piersi, które nie są tak jędrne i pełne, często poszukują sposobów na to, aby poprawić ich wygląd.

  Jak poradzić sobie z problemem opadających piersi?

  W sklepach można znaleźć wiele preparatów obiecujących szybką poprawę stanu biustu. W rzeczywistości jednak nie zawsze przynoszą one oczekiwane rezultaty.

  Serum, żele i kremy na biust pomagają w poprawie poziomu nawilżenia i odżywienia skóry, mogą ją wygładzić oraz lekko ujędrnić, ale nie są w stanie podnieść biustu w górę.

  Wtedy, gdy chodzi o skuteczność, najlepiej zdecydować się na profesjonalne zabiegi, z którymi można uzyskać oczekiwane rezultaty.

  Obecnie do dyspozycji mamy zabiegi w dwóch kategoriach – medycyna estetyczna oraz chirurgia plastyczna. Na co warto się zdecydować?

  Zabiegi na opadające piersi – co wybrać?

  Medycyna estetyczna to pełna paleta zabiegów o niskiej inwazyjności, niemniej jednak uzyskane podczas nich efekty nie są wtedy trwałe.

  Najpopularniejszym zabiegiem jest wypełnianie piersi własnym tłuszczem, na przykład pobranym z pośladków, brzucha czy ud. Można wtedy uzyskać efekt większego wypełnienia piersi, a tym samym nie wyglądają one na tak obwisłe jak przed zabiegiem.

  Piersi mogą być również modelowane z wykorzystaniem kwasu hialuronowego – to naturalny związek występujący w skórze, który zapewnia jej właściwą jędrność i nawilżenie. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego pozwala na wymodelowanie i ujędrnienie piersi.

  Czas utrzymywania się efektów po powyższych zabiegach to na ogół od 1 roku do 2 lat w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjentki. Po tym czasie zabieg można wykonać ponownie.

  Z kolei chirurgia plastyczna oferuje zabiegi bardziej inwazyjne, ale pozwalając na osiągnięcie trwałych efektów. Zabieg podnoszenia biustu jest zabiegiem chirurgicznym, który wiąże się z większym ryzykiem niż zabiegi medycyny estetycznej, ale pozwala na nadanie piersiom idealnego wyglądu.

  Podczas zabiegu podnoszenia piersi chirurg plastyczny odpowiednio nacina skórę, a następnie modeluje tkankę piersi. Można zastosować również specjalne implanty, które nadają piersiom atrakcyjny wygląd.

  Chirurgiczny zabieg polegający na wymodelowaniu piersi jest bardziej skomplikowany, wymaga odpowiedniego przygotowania ze strony pacjentki, a także związany jest z dłuższym czasem rekonwalescencji. Także zapłacimy za niego więcej – koszt może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych w zależności od gabinetu oraz procedury.

  Jednak chirurgia plastyczna nadal pozostaje najskuteczniejszym sposobem na nadanie piersiom wymarzonego wyglądu na zawsze. Właśnie dlatego to zabieg cieszący się stale dużym powodzeniem wśród wielu kobiet.

  Zatem opadające piersi nie muszą być powodem do kompleksów – jeśli jednak ich wygląd nie odpowiada właścicielce, może ona skorzystać z różnych zabiegów, z którymi biust może zacząć prezentować się pełniej i atrakcyjniej.

  Artykuł powstał we współpracy z kliniką klinikagalena.pl z Bielska-Białej.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Wszystkie prawa zastrzezone | All rights reserved Ambassador 2020