Menu
 • ventana_r

 • duże wargi sromowe

  Zbyt duże wargi sromowe? Pomoże ginekologia estetyczna

  Nowoczesne zabiegi chirurgii plastycznej koncentrują się nie tylko na twarzy czy piersiach, ale również na okolicach intymnych.

  Wargi sromowe bywają duże lub małe, krótkie lub długie, symetryczne lub asymetryczne. Nie każda kobieta bywa jednak zadowolona z ich wyglądu. W takim przypadku pomóc może ginekologia estetyczna – z zabiegów tego rodzaju możemy korzystać obecnie również w polskich gabinetach.

  • Czym jest ginekologia estetyczna?
  • Kiedy warto skorzystać z zabiegów ginekologii estetycznej?
  • Labioplastyka – plastyka warg sromowych
  • Ile kosztują zabiegi ginekologii estetycznej?

  Czym jest ginekologia estetyczna?

  Po pojęciem takim jak ginekologia estetyczna znajduje się szereg procedur medycznych, których głównym celem jest poprawa wyglądu zewnętrznych narządów płciowych u kobiety.

  Zabiegi ginekologii estetycznej zaliczane są do grupy zabiegów chirurgii plastycznej, ponieważ są to zabiegi inwazyjne, które wykonuje się najczęściej w znieczuleniu miejscowym.

  Kiedy warto skorzystać z zabiegów ginekologii estetycznej?

  Ginekologia estetyczna budzi obecnie zainteresowanie wielu kobiet, którym zależy na poprawie jakości swojego życia – nie tylko tego intymnego, ale również ogólnej jakości życia.

  Do zabiegów ginekologii estetycznej kwalifikuj się przede wszystkim te kobiety, które nie są w pełni zadowolone z wyglądu swoich narządów płciowych, na przykład warg sromowych mniejszych i większych, łechtaczki.

  Zazwyczaj są to kobiety, których narządy intymne uległy deformacji wskutek porodu naturalnego, ale również te, u których ich wygląd jest wrodzony lub jest wynikiem urazów.

  Labioplastyka – plastyka warg sromowych

  Jednym z najczęściej prowadzonych zabiegów w zakresie ginekologii estetycznej jest labioplastyka. To zabieg polegający na plastyce warg sromowych kobiet, czyli na nadaniu im pożądanego przez pacjentkę wyglądu.

  Labioplastyka prowadzona jest głównie u tych kobiet, których wargi sromowe są zbyt duże, przerośnięte, obwisłe czy wystają spomiędzy warg sromowych większych.

  Taki wygląd okolic intymnych u kobiety może być nie tylko powodem mniejszej pewności siebie oraz kompleksów, ale również mogą one utrudniać codzienne życie, na przykład mogą przeszkadzać podczas seksu, sprawiają ból podczas uprawiania sportów, są trudniejsze w utrzymaniu w higienie.

  W takich przypadkach warto pomyśleć o wizycie u specjalista w dziedzinie ginekologii estetycznej, który będzie mógł pomóc uporać się z męczącym problemem!

  Jak przebiega zabieg labioplastyki?

  Zabieg plastyki warg sromowych polega na nadaniu im odpowiedniej wielkości oraz kształtu. Zabieg jest małoinwazyjny i najczęściej przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

  Zabieg labioplastyki prowadzony jest obecnie następującymi metodami:

  • metoda TRIM
  • metoda Wedge
  • metoda fenestracji

  Metoda TRIM polega na wycięciu przerośniętych elementów warg sromowych. To metoda wybierana częściej ze względu na mniejszy stopień skomplikowania, ale może pozostawiać po sobie widoczne blizny.

  Druga metoda, czyli Wedge polega na wycięciu tkanki w kształt litery V i podciągnięciu warg sromowych w górę. Dzięki temu możliwe jest zachowanie naturalnego kształtu brzegów warg sromowych i lepsze ukrycie blizn pozabiegowych.

  Trzecia metoda, czyli metoda fenestracji jest najtrudniejsza, ale także najlepsze efekty kosmetyczne. Nie powoduje blizn i ubytków w unerwieniu. Polega na wycięciu tkanek z warg sromowych na kształt „okienek” z oszczędzeniem tkanki unerwionej i ukrwionej.

  Każda metoda wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczania od ginekologa, który ją wykonuje, dlatego warto zdecydować się wtedy na dobry gabinet posiadający pozytywne opinie od pacjentek.

  Ile kosztują zabiegi ginekologii estetycznej?

  Wykonanie zabiegu labioplastyki najczęściej związane jest z kosztem od około 3000 do 5000 złotych w zależności od wybranej metody oraz polityki cenowej gabinetu.

  W celu uzyskania dokładnych kosztów warto sprawdzić oferty bezpośrednio na stronach gabinetów i udać się na konsultację z ginekologiem.

  Artykuł powstał we współpracy z Kliniką Medycyny i Ginekologii Estetycznej cliniqmed.pl z Krakowa.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Wszystkie prawa zastrzezone | All rights reserved Ambassador 2020