Szlifowanie posadzek betonowych polega na usunięciu wierzchniej warstwy betonu — dzięki temu odsłaniamy “mocniejszą” część posadzki i uzyskujemy gładką, równą powierzchnię. Na czym dokładnie polega wspomniana technologia i jakie są jej najistotniejsze zalety? Poniżej garść informacji. Zapraszamy do lektury!
Jak już wspomnieliśmy powyżej, szlifowanie powierzchni betonowych polega na usunięciu wierzchniej warstwy betonu lub powłoki. Niezbędne są tutaj szlifierki oraz narzędzia diamentowe o różnych spoiwach.
Zanim jednak rozpocznie się właściwy proces szlifowania, wybierane są optymalne w konkretnym przypadku metoda pracy, system odprowadzania pyłu, jak również rodzaj szlifierki.
Prace rozpoczynają się od obróbki zgrubnej, następnie wykorzystywane są narzędzia o coraz drobniejszym ziarnie ‒ zmiana spoiw na mniejsze sprawia, że usuwane są zarysowania. Głębokość szlifowania wynosi kilka milimetrów.
Prawidłowo przeprowadzone szlifowanie sprawia, że uzyskujemy gładką, równą powierzchnię, pozbywamy się mleczka cementowego, starych powłok oraz luźnych elementów. Dzięki temu posadzka jest przygotowana do nałożenia kolejnych powłok.
Jak wygląda proces szlifowania i jakie są jego metody? Już wyjaśniamy! Krok pierwszy to sprawdzenie z jakiego rodzaju powierzchnią mamy do czynienia. Krok następny to dobór szlifierki i odpowiednich narzędzi — narzędzie diamentowe o miękkim spoiwie zalecane są do twardych posadzek betonowych i twardych okładzin, natomiast narzędzia o twardym spoiwie stosowane są w przypadku miękkich posadzek betonowych. Po dobraniu szlifierki i narzędzi diamentowych rozpoczyna się właściwe szlifowanie, może być ono przeprowadzone dwiema metodami, są to:
Szlifowanie posadzek betonowych przeprowadzane jest zarówno w obiektach mieszkalnych, jak również w biurach, firmach i budynkach użyteczności publicznej. Jakie zalety ma omawiana dziś technologia?
Szlifowanie betonu to technologia polegająca na usunięciu zewnętrznej warstwy betonu. Cały proces rozpoczyna się od obróbki zgrubnej, a następnie wykorzystuje się coraz mniejsze narzędzia diamentowe. Szlifowanie może być przeprowadzone metodą na mokro lub na sucho. Prawidłowo przeprowadzony proces sprawi, że uzyskamy gładką, równą powierzchnię, przygotowaną do nałożenia kolejnych powłok.
W przygotowaniu artykułu pomogła nam firma ONELEVEL. / WhPr
Tagi: beton, budownictwo, dom, remont, szlifowanie
Dodaj komentarz