Logo strony
Logo strony
Audyt podatku dochodowego

Audyt podatku dochodowego
Opublikowano: 26 lutego 2023

Aby przejść kontrolę podatku dochodowego, musisz unikać pewnych rzeczy. Jednym ze sposobów automatycznego zwrócenia uwagi urzędnika patrzącego na twoje zeznanie jest zapomnienie o podpisaniu zeznania. Jeśli o tym zapomnisz, urzędnik będzie się zastanawiał, o czym jeszcze zapomniałeś i prawdopodobnie bardzo dokładnie przyjrzy się dokumentowi.

To brzmi banalnie, ale to prawda. Tak często zdarza się, że US umieścił nawet podpisanie twojego zeznania na liście rzeczy do zrobienia przed zapieczętowaniem koperty.

Błędy. Irytujące.

Błędy obliczeniowe są bardzo łatwymi do naprawienia pomyłkami. Kiedy skończysz, przelicz każde równanie, aż uzyskasz pasujące liczby w każdym wierszu. Jeśli masz dysleksję, poproś innego członka rodziny o sprawdzenie matematyki. Błąd jest postrzegany krytyczny. Dlatego urzędnik US będzie   zirytowany tego typu błędami. Jeśli jest to zbyt oczywiste, audyt może zostać uruchomiony tylko dlatego, że zdenerwowałeś urzędnika.

Prawie każdy Polak przekazuje datki potrzebującym i biednym. Wielu odlicza od tego podatek. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, bądź uczciwy co do faktycznej wartości przekazywanych przedmiotów. Ogólna zasada jest taka, że przekazany przedmiot jest wart co najmniej 1% jego pierwotnej wartości w momencie zakupu i nigdy nie więcej niż 30%. Nie ma wystarczającej liczby wyjątków, aby je wymienić. Obejmuje to też parę markowych spodni, które były noszone tylko raz. Być może właśnie zapłaciłeś za nie 50 zł, ale nie żądaj więcej niż 15 zł w zeznaniu podatkowym. Dla US to tylko para spodni.

Podsumowanie

Są to trzy bardzo częste wyzwalacze, które mogą spowodować kontrolę podatku dochodowego. Unikając tych błędów, możesz oszczędzić sobie wielu nieszczęść.

Oczywiście powyższe informacje nie są poradą prawną ani księgową – służy wyłącznie celom informacyjnym. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji w kwestiach prawnych lub podatkowych koniecznie skonsultuj się z licencjonowanym profesjonalnym prawnikiem lub księgowym podatkowym.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zobacz https://www.omegga.com.pl/oferta-dla-firm/audyt-podatkowy

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści

prawo gospodarcze

Znaczenie współpracy z kancelarią prawa gospo...

Prawo gospodarcze jest kluczowym elementem umożliwiającym skuteczne i...
opodatkowanie rynku nieruchomości

6% PCC przy zakupie szóstego mieszkania...

Wprowadzenie od 1 stycznia 2024 roku nowych przepisów podatkowych w Po...
System CRM

Automatyzacja sklepu online za pomocą Systemu...

System CRM i marketing automation umożliwia przedsiębiorstwom zarządza...