Logo strony
Logo strony
Blokada Anglii

Blokada Anglii w związku z mutacją koronawirusa
Opublikowano: 21 grudnia 2020

Choć już wielokrotnie ogłaszano pojawienie się jakiejś nowej mutacji koronawirusa, tym razem reakcja była wyjątkowo drastyczna. Kolejne kraje w tym Polska ogłaszają restrykcje w podróżach do Wielkiej Brytanii. Nawet władze Szkocji wprowadziły ograniczenia. Można powiedzieć, że następuje blokada Anglii.

W ostatnich godzinach między innymi Hong Kong, Kanada, Rosja, Indie, Szwajcaria i Niemcy zawiesiły loty do Zjednoczonego Królestwa. Wcześniej Francja zamknęła granice na 48 godzin. Ani samochody osobowe ani ciężarowe nie będą mogły przez ten czas dotrzeć na teren Francji z portu w Dover. Zamknięty został również tunel pod Kanałem La Manche.

Polska zawiesza połączenia lotnicze od 22 grudnia 2020 roku. Do kraju można więc będzie dotrzeć samolotem jeszcze tylko do północy. Spodziewane jest również w najbliższych godzinach wprowadzenie zakazu lotów na teren całej Unii Europejskiej. Również Edynburg postanowił wprowadzić ograniczenia w przemieszczaniu się między Szkocją a Anglią. Na granicy mają pojawić się dodatkowe patrole policyjne kontrolujące przestrzeganie ograniczeń.

Przedstawiciele sieci supermarketów na wyspach ostrzegają, ze blokada Anglii zarządzona przez rząd francuski może spowodować braki w zaopatrzeniu. Spodziewają się oni dalszego przedłużania ograniczeń.

Jaki wirus sprawił, że nastąpiła blokada Anglii?

Najnowsza mutacja wirusa SARS-CoV-2 jest o 70 procent bardziej zaraźliwa – podaje brytyjska telewizja BBC. Nie ma dowodów świadczących, że zarażeni zmutowanym wirusem przechodzą chorobę ciężej.

Nie wiadomo jednak, czy blokada Anglii rzeczywiście spowoduje zahamowanie rozprzestrzeniania się zmutowanej wersji koronawirusa. Przypadki zakażenia zanotowano już w kilku państwach europejskich. Zmutowany wirus może się więc rozprzestrzeniać w Europie od dłuższego czasu. Prawdopodobnie wprowadzane szczepionki przeciwko SARS-CoV-2 działają również na jego zmutowana odmianę.

Osoby przybywające z Wielkiej Brytanii do Polski mają możliwość wykonania bezpłatnego testu na koronawirusa. Jak dotąd nie wprowadzono jednak obowiązkowego testowania.

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści

DPD przesyłki zagraniczne

Jak nadać DPD przesyłki zagraniczne?...

DPD jest jednym z największych przewoźników działających na światowych...
transport

Jak wybór środka transportu wpływa na jakość...

Planując podróż, zwracamy uwagę na hotele i atrakcje turystyczne, ale...
Frigo Polska

Frigo Polska: Lider w Transporcie Międzynarod...

Poznaj Frigo Polska - firmę, która przekształciła transport mi...
Flota elektrycznych samochodów

Flota elektrycznych samochodów coraz większa....

Analiza przeprowadzona przez EY i Eurelectric nie pozostawia złudzeń....