Logo strony
Logo strony
Agencja ochrony

Dlaczego warto skorzystać z usług agencji ochrony?
Opublikowano: 28 lutego 2022

Usługi ochroniarskie stanowią metodę zwiększenia bezpieczeństwa mienia zarówno firm, jak i osób fizycznych. Choć częściej korzystają z ich usług firmy, również właściciele domów mieszkalnych często dostrzegają potrzebę takiej formy ochrony. Szczególnie w dużych miastach ryzyko włamania do prywatnej posesji jest wysokie. Firmy ochroniarskie chronią mienie przed kradzieżą, ale również zniszczeniem. Mogą również zapewnić ochronę pracownikom, na przykład sklepu. Ochroniarze mogą znajdować się stale w danym miejscu, pojawiać się na wezwanie, lub regularnie patrolować teren wskazanej nieruchomości.

Ochroniarze strzegą nieraz pojedyncze osoby. Głośna była w mediach sytuacja, kiedy ochroniarz jednego z polityków unieszkodliwił w Londynie terrorystę atakującego przechodniów. Ponadto ochroniarze obsługiwać mogą dodatkowo wydarzenia masowe.

Najlepszą ochronę nieruchomości zapewnia połączenie usług firmy ochroniarskiej z systemem alarmowym i monitoringiem. Do włamań dochodzi najczęściej, gdy właściciel posesji jest nieobecny. Połączenie systemów alarmowych z usługami agencji ochrony daje możliwość natychmiastowej interwencji, nawet gdy właściciel przebywa wiele kilometrów od swojej firmy czy mieszkania.

W przypadku lokali mieszkalnych korzystanie z usług agencji ochrony zwiększa poczucie bezpieczeństwa lokatorów. Wyjeżdżając na wakacje, nie muszą się oni martwić o mienie pozostawione w domu. Już samo umieszczenie na ogrodzeniu nieruchomości informacji, że obiekt jest chroniony przez agencję, zmniejsza ochotę złodziei do podejmowania ryzyka włamania. Instalacja alarmu informującego agencję o zajściu sprawi natomiast, że na terenie nieruchomości pojawi się odpowiednio przeszkolony patrol.

Agencja ochrony może otrzymać informacje o włamaniu dzięki systemowi czujników zainstalowanych na chronionym terenie lub poprzez sygnał pochodzący z przycisku napadowego. Dodatkowe zabezpieczenie stanowi zdalny monitoring obiektu. Poprzez analizę obrazu dodatkowo zwiększa się skuteczność wykrywania niepokojących zdarzeń. Kamery mogą również wzmocnić zabezpieczenie przeciwpożarowe.

Zwiększanie bezpieczeństwa chronionych obiektów

Agencje ochrony bazują w swej pracy na wieloletnim doświadczeniu w zapobieganiu utracie mienia., dlatego mogą oferować usługi w postaci audytu bezpieczeństwa danego obiektu. Audyt taki obejmuje ustalenie słabych punktów w systemie ochrony, ocenę ryzyka i zagrożeń oraz sposobu ich neutralizacji. Agencja dokonuje także klasyfikacji systemów bezpieczeństwa i nadzoru wizualnego.

Wprowadzenie systemu ochrony daje nie tylko zwiększenie ochrony własnego mienia, czasem chroni również przed odpowiedzialnością. Przykład stanowią place budowy. Wtargnięcie nocą na plac budowy nieuprawnionych osób może zakończyć się wypadkiem. W takiej sytuacji przedsiębiorcy może zostać postawiony zarzut niedostatecznego zabezpieczenia terenu. Dzięki skutecznej ochronie natomiast możliwe jest szybkie usuwanie intruzów z niebezpiecznego terenu i zapobieganie wypadkom.

Stosowane systemy zabezpieczeń powinny być dostosowane do konkretnego obiektu. Można zatem zastosować czujniki ruchu, sygnalizację otwierania drzwi i okien, a także monitoring wizualny. Dodatkową korzyścią zastosowania monitoringu wizualnego jest możliwość archiwizowania nagrań, co umożliwia wykrycie sprawców zdarzenia na długo po jego zaistnieniu. Monitoring może obejmować również samochody firmowe, co ułatwia wykrycie sprawców ich kradzieży, bądź kradzieży ładunku.

Korzyści płynące z usług agencji ochrony sprawiają, że cieszą się one coraz większym zainteresowaniem. Początkowo korzystały z nich głównie duże firmy. Obecnie coraz więcej drobnych przedsiębiorców i właścicieli nieruchomości mieszkalnych sięga po tę formę ochrony. Zmiany dotyczą również samych agencji. Dysponują one coraz bardziej profesjonalnymi pracownikami i zdobywają coraz większe doświadczenie w walce ze sprawcami przestępstw. Zwiększa się również wachlarz nowoczesnych narzędzi i technologii umożliwiających zapewnienie bezpieczeństwa.

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści

serwer proxy

Zastosowanie i cechy proxy rezydentów w Polsc...

To jeden z najpopularniejszych typów serwerów proxy. Naturalnie jest a...
bezpieczeństwo pożarowe

7 Kroków do Stworzenia Skutecznego Planu Ewak...

Bezpieczeństwo pożarowe to aspekt, który nie może być zaniedbany. W pr...
Bezpieczeństwo przeciwpożarowe

Zabezpieczanie miejsc publicznych przed pożar...

Bezpieczeństwo przeciwpożarowe w miejscach publicznych jest niezwykle...
obroża dla psa

Rodzaje obroży dla psów...

Istnieje kilka rodzajów obroży dla psów, z których każdy ma sw...