Logo strony
Logo strony
Ford F-150

Ford F-150 – najszybszy radiowóz w USA
Opublikowano: 7 stycznia 2022

Amerykańska policja dysponuje sprzętem, który robi wrażenie na całym świecie. W lipcu 2021 roku do służby wszedł najszybszy radiowóz, jakim obecnie dysponują funkcjonariusze w Stanach Zjednoczonych. Co ciekawe, to popularny pick-up – Ford F-150.

Ford F-150 w amerykańskiej policji

Najnowsze Fordy F-150 rozpoczęły właśnie służbę w policji w amerykańskich miastach Los Angeles oraz Michigan. Przeprowadzone testy wykazały jednoznacznie, że samochód ten jest najszybszym spośród wszystkich amerykańskich radiowozów.

Funkcjonariusze sprawdzili, że Ford F-150 przyspiesza od 0 do 60 mil na godzinę w 5,4 sekundy, a dystans jednej czwartej mili pokonał w czasie 14,4 sekundy. Jeżeli chodzi o przyspieszenie, to F-150 poprawił wynik innego Forda, który również jest wykorzystywany w amerykańskiej policji. Chodzi o model Police Interceptor Sedan, który 60 mil na godzinę osiągnął w czasie 5,7 sekundy. Na uwagę zasługuje fakt, iż w przypadku obydwu samochodów za napęd odpowiada ten sam silnik EcoBoost.

Ford F-150

Przyspieszenie i prędkość mają wpływ na to, jak szybko służby docierają na miejsce zdarzenia. Skrócenie czasu reakcji nawet o kilka sekund może mieć znaczenie – skomentował Greg Ebel odpowiedzialny za dział radiowozów w Fordzie.

Ford F-150 – jeden z najpopularniejszych samochodów w Stanach Zjednoczonych

Ford F-150 od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w zestawieniach najlepiej sprzedających się samochodów w Stanach Zjednoczonych. Pierwsza generacja tego modelu została pokazana w 1947 roku. Na przestrzeni lat pojazd zyskał uznanie klientów, którymi są głównie farmerzy oraz przedsiębiorcy, którzy potrzebują samochodu o dużych możliwościach przewozowych. Obecnie w produkcji jest już czternasta odsłona tego modelu. Samochód ma niezwykle masywny i zarazem elegancki wygląd. Na uwagę zasługują również liczne wersje wyposażeniowe. W najbogatszych kabina F-150 może być wykończona skórą i posiadać najnowsze rozwiązania z zakresu multimediów.

Paleta jednostek napędowych Forda F-150 jest bogata i dostosowana do oczekiwań amerykańskich kierowców. Obejmuje ona następujące silniki – benzynowe 2.7 V6 EcoBoost, 3.3 V6 Cyclone, 3.5 V6 EcoBoost, 5.0 V8 Coyote, wysokoprężny 3.0 V6 Powerstroke oraz napęd hybrydowy, którego bazą jest motor 3.5 V6 EcoBoost. To jednak nie wszystko, albowiem Ford pracuje nad wariantem z napędem elektrycznym o nazwie Lightning. Co ciekawe, będzie to najszybszy wariant Forda F-150. Jego słabsza odmiana ma generować 430 KM, z kolei mocniejsza aż 570 KM. Maksymalny moment obrotowy to w obydwu przypadkach 1050 Nm. Parametry te mają zapewnić kierowcy możliwość przyspieszenia od 0 do 100 km/h w około 5 sekund. Z kolei deklarowany zasięg to odpowiednio 370 km oraz 480 km.

Ford F-150 jest samochodem niezwykle cenionym w Stanach Zjednoczonych. Kierowcy zwracają szczególną uwagę na jego walory użytkowe oraz możliwości jazdy terenowej. Tego rodzaju cechy są istotne dla wielu farmerów oraz przedsiębiorców. Również amerykańska policja docenia możliwości Forda F-150, o czym najlepiej świadczy wejście do służby najnowszej generacji tego modelu.

AutoVIPek

zdęcia: Ford Media

Tagi: , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Liczba komentarzy: 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

egzamin na prawo jazdy

Zdaj za pierwszym razem – 6 praktycznych wska...

Egzamin na prawo jazdy to niewątpliwie jeden z najbardziej stresującyc...
Nissan Z

Nissan Z – nowe coupe prosto z Japonii...

Nissan to marka, która posiada duże doświadczenie w produkcji aut spor...
Toyota Aqua

Toyota Aqua – powerbank na kołach...

Toyota Aqua to japońska wersja modelu Prius C. Jest to niewielkie, typ...
Audi Skysphere

Audi Skysphere – koncept w starym stylu...

Samochody koncepcyjne od lat pokazują kierunek, w którym zmierzają pro...