Logo strony
Logo strony
masaż czekoladowy

Innowacje w masażu, czyli masaż czekoladowy
Opublikowano: 25 września 2021

Masaż czekoladowy uważany jest za ucztę dla duszy oraz ciała. Relaksuje, odpręża oraz nawilża. Posiada wiele zalet. Działa kojąco na umysł. Jest innowacyjny i bardzo lubiany przez wiele kobiet. Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na taką formę relaksu? Z czym wiążą się te zaskakujące innowacje w masażu?

Masaż za pomocą czekolady

Masaż czekoladowy polega na silnym odprężeniu organizmu. Jest to zabieg, który ma na celu zregenerować organizm. Dodatkowo odpowiada również za znaczną poprawę kondycji skóry oraz nawilżenie. Redukuje tkankę tłuszczową i zmniejsza widoczność cellulitu. Doskonale wpływa również na układ nerwowy. Wszystko za sprawą: ugniatania, uklepywania, rozcierania, głaskania. Dzięki tym czynnościom następuje dotlenienie i odżywienie organizmu. Skutkiem jest poprawa stanu skóry. Następuje również szybsza przemiana materii, większa elastyczność, wytrzymałość mięśni, ruchomość stawów, itp.

Masaż czekoladowy – na czym polega?

W celu wykonania takiego rodzaju masażu przygotowuje się czekoladowy olejek do masażu. Powstaje on na bazie ciepłej czekolady z dodatkiem olejku migdałowego lub oliwy z oliwek. Czekolada zawiera wiele drogocennych substancji takich jak: żelazo, cynk, witaminy z grupy B, magnez, witaminę A i B. Witaminy te działają odżywczo na skórę, napinają ją i sprawiają, że staje się bardziej jędrna. Z kolei ziarna kakaowca zawierają antyoksydanty, które neutralizują działanie wolnych rodników, odpowiedzialnych za starzenie się skóry. Dodatkowo pobudzają one spalanie tkanki tłuszczowej, mikrokrążenie. Masaż ten jest doskonałą alternatywą dla osób, które walczą z cellulitem lub rozpoczynają przygodę z odchudzaniem.

Wskazania do masażu czekoladowego

Z racji tego, że masaż czekoladowy opiera się przede wszystkim na elementach masażu klasycznego zaleca się go, gdy występują: bóle kręgosłupa, przeciążenie mięśni, niewydolność krążenia obwodowego, przeciążenie mięśni. Trwa on zazwyczaj  od 60 do 120 minut. Jest to więc doskonała okazja do tego, aby się również zrelaksować. W powietrzu czuć mocny zapach aromatycznej czekolady, bardzo łatwo się więc odprężyć i nie myśleć o zmartwieniach. Zabieg ten koi nerwy, rozluźnia, a tym samym redukuje w znacznym stopniu poziom stresu. Z kolei zapach czekolady zwiększa poziom endorfin, czyli hormonu szczęścia w mózgu.

Przeciwwskazania do masażu czekoladą

Istnieją również pzreciwwskazania do tego niezwykle przyjemnego i relaksującego masażu. Należą do nich między innymi: ostre stany zapalne, choroby zakaźne, infekcje, przebiegająca gorączka, czy też ciąża. Nie zaleca się również wykonywania zabiegu w przypadku zapalenia żył, tętnic, wysokiego ciśnienia, zmian dermatologicznych, alergii, owrzodzeń, wyprysków ropnych, itp.

Przebieg masażu czekoladą

Opiera się on na zastosowaniu klasycznych technik masażu. Masażysta nakłada na ciało specjalnie przygotowaną do tego zabiegu masę czekoladową, która składa się z białej lub czarnej czekolady, z połączeniem wielu olejków aromatycznych. Zazwyczaj są to olejki: pomarańczowy, cytrynowi i czekoladowy. Masa nakładana jest na miejsca, które są poddawane zabiegowi, po czym wykonywany jest masaż poszczególnych partii ciała. Z kolei po całym zabiegu ciało owijane jest w specjalnie dedykowaną do niego folię i przykryte kocem. Po około 20 minutach odwija się ciało i zdejmuje koc.

Po takim masażu, który trwa od 60 do 120 minut ciało jest jędrne, napięte oraz odpowiednio nawilżone. Z kolei w organizmie następuje redukcja stresu, odprężenie i szeroko rozumiany relaks. Masaż ten to z pewnością ukojenie dla ciała, duszy oraz zmysłów. Powtarzany regularnie przyczynia się zredukowania w znacznym stopniu poziomu stresu. Stan głębokiego odprężenia przywraca równowagę między ciałem a umysłem. Łagodząc przy tym wszelkie dolegliwości zarówno ze strony układu nerwowego, krążenia, jak i oddechowego.

Karolina Solińska

 

Tagi: , , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Liczba komentarzy: 4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści

Biorewitalizacja

Biorewitalizacja za pomocą hydroksyapatytu wa...

Biorewitalizacja zapewnia widoczną poprawę skóry już po jednym zabiegu...
ćwiczenia

Zadbaj o formę – kilka prostych ćwiczeń...

O formę fizyczną warto jest stale dbać. Poprawia się krążenie, metabol...
atopowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry – jakie są natu...

Skóra atopowa jest bardzo wymagająca i potrzebuje prawidłowej pielęgna...