Logo strony
Logo strony
depilacja laserowa

Jak często należy wykonywać depilację laserową?
Opublikowano: 21 listopada 2022

Pojawienie się technologii depilacji laserowej stało się prawdziwym przełomem w dziedzinie urody i od lat daje kobietom możliwość pozbycia się nadmiaru włosów. Wreszcie można zapomnieć o codziennym goleniu czy wyprawach na bolesną depilację co 3-4 tygodnie. Ta nowoczesna metoda depilacji wciąż nie ma godnych analogów ani pod względem skuteczności, ani pod względem komfortu samego procesu i przygotowania do sesji.

W końcu nawet te dziewczyny, które są przyzwyczajone do depilacji woskiem lub cukrem, nie mogą nie martwić się o potrzebę wzrostu włosów przed każdym kolejnym zabiegiem. Aby sesja była skuteczna, długość włosów powinna wynosić co najmniej 3-4 mm. Można sobie wyobrazić, jak przy takich wymaganiach latem przygotować nogi do depilacji. Niezbyt przyjemnie jest chodzić w spodniach w upale lub odwoływać wyjścia na plażę w celu umówienia depilacji.

Laser całkowicie eliminuje te niedogodności. Jednak dziewczyny, które po prostu odważą się wypróbować technologię, są również zainteresowane wieloma niuansami — na przykład częstotliwością i liczbą wizyt, aby uzyskać ostateczny wynik. Proponujemy ustalić to wspólnie. Będziesz mile zaskoczony możliwościami lasera.

Ile sesji będę potrzebować?

Z takim pytaniem dziewczyny często przychodzą na depilację po raz pierwszy. Trudno jednak na tym etapie odpowiedzieć. To jest całkowicie indywidualna chwila. Wszystko zależy od rodzaju włosów, intensywności ich wzrostu i wrażliwości na działanie lasera. Dokładniejsze prognozy dotyczące czasu trwania kursu specjalista będzie mógł podać już po kilku pierwszych zabiegach, gdy tylko uda mu się ocenić pierwsze efekty.

Średnio pełny kurs wymaga 8-10 procedur. Nawet te dziewczyny, którym włosy wypadają dłużej, mogą być pewne, że poczekają na efekty. Z reguły w 10 sesjach udaje nam się osiągnąć idealną gładkość nawet w najtrudniejszych przypadkach. Wyjątkowo mogą być potrzebne 1-2 dodatkowe sesje.

Od razu chcemy przestrzec przed pozbawionymi skrupułów specjalistami, którzy zbyt często przepisują procedury, aby wykonać więcej sesji i więcej zarobić. W naszych salonach takie podejście jest surowo wzbronione, a kolejność zaliczenia kursu dobierana jest nie ze względów komercyjnych, a wyłącznie z Państwa indywidualnych potrzeb.

Jakie odstępy między sesjami są optymalne?

Kwestia ta ma również charakter osobisty i zależy od faz aktywnego wzrostu włosów. Specjalista je oblicza iw zależności od tego proponuje harmonogram wizyt. Tradycyjnie pomiędzy pierwszymi 3-4 zabiegami wymagana jest około miesięczna przerwa. Następnie odstępy te będą się zwiększać przez kilka tygodni. W końcu włosy stają się mniejsze, a zatem fazy wzrostu są również dostosowywane. Jednocześnie między przerwami nie trzeba chować nóg pod ubraniem ani kompleksem ze względu na owłosienie w innych miejscach. Pozostałą roślinność można łatwo usunąć brzytwą. Nie wpłynie to w żaden sposób na szybkość i skuteczność depilacji laserowej, ale doda Ci komfortu pomiędzy wizytami w salonie.

Po ukończeniu kursu możesz liczyć na całkowity brak włosów przez 5-10 lat. Warto jednak pamiętać, że wzrost włosów jest ściśle powiązany z tłem hormonalnym i innymi składnikami organizmu, dlatego pojawienie się wysp na niektórych obszarach jest nadal możliwe. Aby zapewnić idealną gładkość bez takich niespodzianek, zabiegi pielęgnacyjne można wykonywać 1 lub maksymalnie 2 razy w roku.

Depilacja laserowa najlepiej sprawdza się w przypadku gęstych ciemnych włosów, ale nowoczesne urządzenia są nie mniej skuteczne w przypadku jasnej roślinności na ciele. W każdym przypadku możesz liczyć na doskonały efekt i pozbycie się niechcianego owłosienia na lata.

Tagi:

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści

depilacja laserowa

Depilacja laserowa to popularna i skuteczna m...

Depilacja laserowa to popularna i s...