Logo strony
Logo strony
stres weselny

Jak przezwyciężyć ślubny stres
Opublikowano: 30 lipca 2022

Wesele to wielkie wydarzenie, które zapamiętamy na całe życie. W związku z tym często powoduje to nadmierny stres. Planowanie ślubu może zająć miesiące, a nawet ponad rok, dlatego stres może się kumulować i przedłużać. Aby przezwyciężyć stres weselny, ważne jest zrozumienie jego przyczyny.

Istnieją cztery przyczyny stresu weselnego

Pieniądze są główną przyczyną stresu weselnego. W końcu ślub to wydawanie pieniędzy, a „stres finansowy” jest często efektem ubocznym. Ujmując to z nieco innej perspektywy, przeciętny ślub w Polsce może kosztować od 20 000 zł do nawet 40 000 zł, a 5-poziomowy tort weselny może mieć cenę znacznie przekraczającą 2000 zł. Nie wspominając o innych akcesoriach towarzyszących uroczystości, takich jak jako strój ślubny. Wszystko kosztuje, a pieniądze powodują stres, zwłaszcza środowisku ekonomicznym, w którym przyszło nam żyć.

Drugą przyczyną stresu weselnego jest wiele szczegółów związanych z planowaniem ślubu. Chociaż często jest to tylko jednodniowe wydarzenie, wesele obejmuje wiele szczegółów, takich jak ceremonia, przyjęcie, miesiąc miodowy, wieczór panieński, próbna kolacja, suknia ślubna, bukiety i kwiaty, prezenty i przysługi, dekoracje, fotografie. Te wiele przytłaczających szczegółów dotyczących wielu miejsc i personelu jest często źródłem konfliktów, nieporozumień i sporów między osobami zaangażowanymi w planowanie.

Czas

Element czasu to kolejna przyczyna stresu weselnego. Planowanie ślubu wymaga czasu, aby wszystko ułożyć we właściwym porządku i we właściwym miejscu. Jednak zwlekanie może stać się źródłem stresu i kłopotów w planowaniu. Nieprzyjemne niespodzianki i wpadki mogą przeszkadzać w procesie planowania lub, co gorsza, w dniu samego ślubu. Bez względu na to, jak zorganizowane i przemyślane są twoje plany, coś może się pomylić, na przykład sprzedawca wypadł z interesu, druhna zachorowała lub fotograf nie pojawił się z powodu wypadku.

Aby przezwyciężyć stres weselny, musisz planować z wyprzedzeniem, dać sobie wystarczająco dużo czasu i zająć się wszystkimi czynnikami odpowiedzialnymi za stres i napięcia.

Jeśli pieniądze ci nie przeszkadzają, zaplanuj wystawny ślub. Niestety wielu z nas nie ma do dyspozycji tego luksusu, więc opcją jest wybranie budżetowego ślubu, w którym wszystkie niepotrzebne koszty zostały wyeliminowane, a wszystkie artykuły ślubne zostały nabyte w najlepszych cenach.

Ślub z budżetem to w istocie ślub „zasobożerny” oparty na zasadzie „złoto i diamenty”. Ważne jest, aby zrozumieć, że ślub, który jest tylko jednodniowym wydarzeniem, jest tylko częścią małżeństwa. Ważne jest, aby małżeństwo wkroczyło w życie małżeńskie bez zaciągania dużego kredytu.

Podsumowanie

Planowanie ślubu nie jest łatwym zadaniem. Z tego powodu ważne jest, aby zaangażować również członków rodziny i bliskich przyjaciół; nie musisz ich słuchać, ale mogą ci pomóc w taki czy inny sposób. Powierz im zabawne sprawunki i projekty ślubne. Nie próbuj wszystkiego robić sam. Naucz się relaksować i cieszyć się procesem planowania.

Konflikty i nieporozumienia są nieuniknione. Potraktuj planowanie ślubu jako okazję do doświadczenia życia małżeńskiego. Aby małżeństwo działało, para musi zrozumieć swoje potrzeby, różnice i preferencje, a przede wszystkim potrzebę kompromisu. Planowanie oparte na porozumieniu i niezgodzie pomoże przygotować się do nadchodzącego życia małżeńskiego. Aby poradzić sobie ze stresem czasowym i prokrastynacją, zorganizuj się. Jeśli zarówno Ty, jak i Twój partner jesteście niezorganizowani, rozważ zatrudnienie konsultanta ślubnego, nawet jeśli zwiększy to budżet.

Bez względu na to, jak ostrożnie planowałeś ślub, coś może się nie udać. Spójrz na wszystko z perspektywy. Pamiętaj tylko, że ślub to tylko niewielka część twojego małżeństwa. Nie trać uwagi na tym, co najważniejsze: na twoim małżeństwie, a nie na ślubie. Liczy się miłość i więź z przyszłym współmałżonkiem, więc w pełni wykorzystaj planowanie ślubu, aby wzmocnić tę miłość i więź. Zachowaj to w perspektywie, gdy poczujesz jakikolwiek stres weselny.

Sprawdź więcej na https://czymasztermin.pl

Tagi: ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści

Jak znaleźć pracę w Polsce

Jak znaleźć pracę w Polsce: Pierwsze kroki dl...

Aby z powodzeniem rozpocząć poszukiwanie pracy w Polsce, bardzo ważne...
Biuro Tłumaczeń

Apostille w Polsce: NotaBene – Biuro Tł...

Jeśli potrzebujesz uzyskania apostille w Polsce, być...
Jak przygotować się do macierzyństwa

Jak przygotować się do macierzyństwa –...

Macierzyństwo z pewnością jest jedną z najpiękniejszych, a jednocześni...
Slawomir Wolniak

Depresja – co warto wiedzieć o tej chorobie?...

Depresja jest obecnie jedną z najczęściej występujących chorób...