Logo strony
Logo strony
Kołdra Zimowa

Jak wybrać idealną kołdrę na zimowe noce?
Opublikowano: 20 grudnia 2023

Kołdra zimą to z pewnością jeden z ważniejszych elementów wyposażenia łóżka. Zapewnia w nocy odpowiedni komfort i ociepla nasze ciała, aby te czuły przyjemną błogość. Kołder na rynku jest naprawdę dużo, a różnią się one od siebie nie tylko rozmiarem, ale również materiałem wykończeniowym. Jakie są rodzaje kołder? Jaka kołdra będzie idealna na zimę? Tego dowiesz się w poniższym artykule!

Podział kołder

Kołdry można podzielić na trzy podstawowe kategorie:

  • zimowe,
  • letnie,
  • całoroczne.

Większość osób wybiera tę trzecią opcję, ponieważ nie każdy ma w mieszkaniu czy w domu miejsce na przechowywanie drugiej kołdry. Każda z nich różni się rodzajem wypełnienia, ciężkością oraz dawaniem ciepła.

Jakie są wypełnienia kołdry zimowej?

Wypełnienie kołdry zimowej może być naturalne lub syntetyczne. Te pierwsze mają w swoim wnętrzu puch lub pierze gęsi. Kołdry z puchu charakteryzują się one swoją lekkością oraz dobrą przepuszczalnością powietrza. Gwarantują również termoregulację w trakcie snu, co prawie dla każdego jest bardzo ważne. Z kolei kołdry wykonane z gęsiego pierza są nieco cięższe, co dla niektórych osób może być dużym minusem. Dodatkowo gorzej utrzymują odpowiednią temperaturę i nie można ich prać, co równoznaczne jest z tym że trudno jest utrzymać higienę takiej kołdry. Można również kupić kołdrę wykonaną z syntetycznych materiałów, która również idealnie sprawdzi się zimą. Ich główną zaletą jest to, że są antyalergiczne, co oznacza, że śmiało mogą z nich korzystać osoby, które cierpią na różne alergie. Innym plusem kołder syntetycznych jest ich niska cena w porównaniu do kołder wypełnionych naturalnymi materiałami. Jednak to nie oznacza, że kołdry syntetyczne są gorsze od puchowych, ponieważ zarówno jedne, jak i drugie w obecnych czasach są wykonywane z naprawdę dużą precyzją i starannością.

Jaką kołdrę wybrać na zimowe noce?

Naszym zdaniem na zimowe noce idealnie sprawdzi się zarówno kołdra z naturalnym wypełnieniem, jak i ta wykonana z materiałów syntetycznych. Wybór zależy oczywiście od budżetu danej osoby, ponieważ niektóre egzemplarze potrafią kosztować nawet kilka tysięcy złotych! Drugim ważnym aspektem są alergie, ponieważ w przypadku alergika dużo lepszym wyborem będzie z pewnością kołdra syntetyczna. Zwróć uwagę również na wielkość samej kołdry, ponieważ powinna być ona dopasowana do wielkości materaca oraz Twoich preferencji.

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jak wybrać idealną kołdrę na zimowe noce! Zwróć uwagę na trzy najważniejsze aspekty: wielkość, rodzaj wypełnienia i budżet, a z całą pewnością znajdziesz swoją wymarzoną kołdrę, która będzie Ci doskonale służyć przez wiele lat!

Artykuł sponsorowany.

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści

Meble Tapicerowane

Wiosenne Ożywienie – Jak Odświeżyć Wnętrze Do...

Wiosna to czas, gdy natura budzi się do życia, a my także mamy ochotę...
dom z bali

Zima w domu z bali od Derevbud – Rozmowa z Pi...

Zima to wyjątkowy czas, kiedy ciepło domowego ogniska nabiera szczegól...
klimatyzacja

Klimatyzacja w sezonie letnim: Jak efektywnie...

Lato to czas, gdy klimatyzacja staje się naszym sprzymierzeńcem nr 1....