Logo strony
Logo strony
montaż sejfu

Jak zamontować ukryty sejf na etapie budowy domu?
Opublikowano: 22 marca 2022

Podczas etapu związanego z projektowaniem i budową domu warto wziąć pod uwagę innowacyjne rozwiązania, które mają na celu zmaksymalizowanie bezpieczeństwa. Jednym ze sposobów jest montaż sejfu. Przemyślana inwestycja to sposób na oszczędzenie frustracji i kosztów w przyszłości. Co powinniśmy wiedzieć o montażu sejfu podczas budowy domu? Czym charakteryzuje się sejf ścienny? W jaki sposób umieścić sejf w ścianie? Jak zamontować sejf podłogowy? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Co powinniśmy wiedzieć o montażu sejfu podczas budowy domu?

Montaż sejfu jest znacznie łatwiejszy, kiedy jesteśmy w trakcie projektowania naszego domu. Przede wszystkim należy uwzględnić, że na dzień dzisiejszy wyróżnić można różne rodzaje sejfów, które na pierwszy rzut oka nieznacznie się od siebie różnią. Nie każdy jest zainteresowany eksponowaniem sejfu, aby był widoczny- w końcu przechowujemy tam bardzo ważne rzeczy i chcemy mieć do nich dostęp tylko na wyłączność. W konsekwencji do wyboru mamy egzemplarze ścienne i podłogowe. Decyzja o wyborze powinna być podjęta już podczas projektowania domu. W ten sposób unikniemy wydatków, które mogłyby być spowodowane przebudową pomieszczenia. Pamiętajmy o tym, że czynności związane z kuciem otworu często wiążą się z koniecznością dokonywania zmian instalacji elektrycznej. Kiedy wybieramy sejf, powinniśmy zwrócić uwagę na jego gabaryty, a także na to, co będzie znajdować się we wnętrzu.

Czym charakteryzuje się sejf ścienny?

Jednym z najpopularniejszych, jednocześnie najskuteczniejszych sposobów na zamontowanie i schowanie sejfu jest ukrycie go w ścianie. Tego typu egzemplarze można przymocować na różnych wysokościach, w konsekwencji możemy do nich dotrzeć bez konieczności przechylania się lub zbędnego schylania. Warto zwrócić jednak uwagę na pewien istotny fakt- rozmiary takiego rozwiązania są ściśle ograniczone, bowiem w ścianach z reguły możemy umieścić jedynie niewielkie sejfy. Jednym z najczęstszych sposobów jest schowanie ich za obrazem lub przykrycie za pomocą ciężkiego mebla, jeśli będziemy chcieli z niego korzystać stosunkowo rzadko.

W jaki sposób umieścić sejf w ścianie?

Instalacja sejfu w ścianie powinna odbywać się wtedy, gdy dodanie kolejnej warstwy cegieł lub betonu nie jest czymś problematycznym. W pierwszej kolejności należy zająć się wykonaniem dużej dziury w ścianie- to właśnie w niej będzie znajdować się przedmiot. Dzięki temu rzeczy, które znajdują się w sejfie, będą dodatkowo zabezpieczone, jednocześnie przedmiot będzie stabilny w jednej lokalizacji. Usunięcie sejfu bez ingerencji w niego nie jest możliwe. W trakcie montażu zwróćmy uwagę na drzwiczki- jeśli zostaną one zabetonowane, wówczas funkcjonalność przedmiotu znacznie spada.

Jak zamontować sejf podłogowy?

Dobrym miejscem na ustawienie sejfu jest podłoga. Jeśli odpowiednio wcześniej to zaplanujemy, to demontowanie całego parkietu nie będzie możliwe. Zdecydowanie najrozsądniejsze jest pokrycie podłogi deskami lub dywanem. Jeśli sejf nie jest bardzo ciężki, to złodzieje być może będą chcieli go podnieść. Dlatego tak ważne jest, aby był przymocowany solidnie do podłogi. Wykorzystujmy możliwie najwyższej jakości materiały– w końcu powinno zależeć nam na tym, aby drogocenne przedmioty lub te, które mają dla nas wartość sentymentalną, były w pełni bezpieczne. Sejf podłogowy to umożliwia, dlatego warto przemyśleć jego zakup.

Autor
Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem z sejfami www.sejfexpert.pl oferującym szeroki wybór sejfów, kas oraz szaf pancernych.
Tagi: , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

schron

Schron opracowany w WAT trafi do produkcji...

Posłuży nie tylko w czasie wojny, ale również w czasie pokoju....
Zielone dachy

Zielone dachy – co warto o nich wiedzie...

Zielone tarasy na dachach stają się coraz częstszym widokiem, także na...
Pług do śniegu

Pług do śniegu – modele doczepiane do c...

Zima to bez wątpienia trudny czas dla służb miejskich i innych podmiot...
Energetyka odnawialna

Źródła energii odnawialnej – z których opłaca...

Widoczne zmiany klimatyczne oraz wysokie ceny energii doprowadziły do...