Logo strony
Logo strony
zarabianie w internecie

Jak zarabiać przez internet
Opublikowano: 5 sierpnia 2019

Zastanawiasz się, jak poprawić swój budżet? Chciałbyś nauczyć się nowego zawodu, który możesz połączyć ze swoją podstawową pracą? Coraz więcej osób decyduje się na podjęcie zatrudnienia online. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak zarabiać przez internet.

Jak wygląda zarabianie w internecie

Zarabianie w internecie kojarzy Ci się z klikaniem w reklamy lub wypełnianiem podejrzanych ankiet? Zapomnij o tym. Rynek pracy zdalnej przeszedł w ostatnich latach prawdziwą rewolucję. Obecnie bez problemu znajdziesz bezpieczne i opłacalne zajęcie w sieci.

Ponad 650 tys. Polaków regularnie zarabia w internecie. Około 120 tys. z nich to freelancerzy – czyli osoby wykonujące różne zlecenia online.

Czym zajmują się freelancerzy? Najwięcej z nich pracuje w obszarze copywriting (pisanie tekstów internetowych) i social media. Wielu zajmuje się projektowaniem grafiki lub tworzeniem stron www. Popularne stają się również tłumaczenia online. Istnieje ogromne zapotrzebowanie na wszystkie usługi związane z branżą e-commerce.

Myślisz, że to skomplikowane? Niekoniecznie. Opanowanie podstawowych zagadnień, które pozwolą Ci rozpocząć karierę w sieci to kwestia kilku godzin. Popyt na pracowników jest tak duży, że nawet osoby początkujące bez problemu znajdą zatrudnienie. Wystarczy, że wpiszesz odpowiednie hasło w okno wyszukiwarki. W internecie funkcjonują dziesiątki blogów i portali tematycznych, które wprowadzą Cię w zagadnienia wybranej branży.

Praca online zdecydowanie różni się od klasycznego zatrudnienia. Freelancerzy wykonują pojedyncze zlecenia dla wielu różnych pracodawców. W tym wypadku sam możesz wybrać kiedy, ile i gdzie chcesz pracować. Dzięki temu freelancing to świetny sposób na dorobienie do podstawowej pensji.

Praca w sieci – jak zacząć

W pierwszej kolejności musisz zdecydować, który zawód najbardziej Ci odpowiada. Następnie postaraj się zgromadzić podstawowe informacje o tej branży. Szybko znajdziesz portale dla freelancerów, które pośredniczą w realizacji różnych zamówień.

Jak wygląda praca na takim portalu? Na początku zakładasz darmowe konto. Następnie otrzymujesz dostęp do listy aktualnych zleceń. Ich charakter i pracochłonność zależy przede wszystkim od wybranej przez Ciebie branży. Niektóre zlecenia zrealizujesz w kilka minut – czasami będzie to wymagać dużo większego nakładu pracy.

Po wyborze zlecenia przystępujesz do jego realizacji – np. piszesz określony tekst, wykonujesz tłumaczenie lub tworzysz infografikę. Po wykonaniu pracy zlecenie jest przesyłane do osoby zamawiającej, a na Twoje konto trafia określona kwota pieniędzy. W przypadku portali dla freelancerów – nie musisz zakładać działalności gospodarczej. Rozliczasz się na podstawie umowy o dzieło.

Jeżeli potraktujesz freelancing jako pracę dorywczą – zarobisz miesięcznie około 1500 zł. Poziom zarobków rośnie wraz z Twoimi umiejętnościami i zaangażowaniem. Freelancerzy, którzy pracują 8 godzin dziennie, zarabiają około 5000 zł miesięcznie.

Praca w internecie przed każdym otwiera nowe możliwości. Do rozpoczęcia kariery nie potrzebujesz żadnego formalnego wykształcenia. W sieci liczą się wyłącznie Twoje umiejętności.

Najpiękniejsze jest to, że możesz bezpiecznie przekonać się, czy takie zajęcie Ci odpowiada. Wykonywanie zleceń w internecie jest darmowe i nie wymaga żadnych inwestycji. Sam zdecydujesz, ile czasu i zaangażowania poświęcisz na pracę w sieci. Dodatkowe źródło dochodu pomoże Ci postawić pierwszy krok na drodze do długotrwałej poprawy sytuacji finansowej.

Artykuł powstał we współpracy z redakcją portalu Zarabiaj Na Pisaniu.

WhPr

Tagi: , , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści

inwestycje

Orbid Opinie...

Znana firma brokerska ORBID ogłosiła wprowadzenie najnowocześn...
Jak znaleźć pracę w Polsce

Jak znaleźć pracę w Polsce: Pierwsze kroki dl...

Aby z powodzeniem rozpocząć poszukiwanie pracy w Polsce, bardzo ważne...
IM Mastery Academy

Co to Jest IM Mastery Academy? 3 Najczęściej...

IM Mastery Academy, znane również jako IM Academy, zostało założone w...