Logo strony
Logo strony
Jak zastrzec numer telefonu

Jak zastrzec numer telefonu
Opublikowano: 21 lutego 2020

Zastrzeżenie numeru telefonu w telefonach najnowszej generacji nie jest już takie proste. W starszych modelach wystarczyło wejść w ustawienia a opcja zastrzeżenia była widoczna gołym okiem. Działo się tak, ponieważ telefony były mniej skomplikowane i posiadały mniej funkcji, przez co wszystko było bardzo łatwo dostępne.

Obecna technologia sprawia, że wyszukanie opcji zastrzeżenia numeru może okazać się czasochłonne. Z pomocą jednak przychodzą poradniki, w jaki sposób wykonać to szybko, bez względu na posiadane urządzenie. Z takiego rozwiązania najczęściej korzystają osoby, które muszą wykonać pilny telefon w sprawach służbowych z prywatnego smartfona. W dzisiejszych czasach niektórzy ludzie po prostu chcą pozostać anonimowi. Skorzystanie z opcji ukrycia numeru powoduje, że osoby, które mimo tego, że mają zapisany numer użytkownika nie będą się domyślały kto wykonuje połączenie.

Jednorazowe zastrzeżenie numeru

W sytuacji, gdy użytkownik nie może znaleźć opcji ukrycia numeru, lub też taka operacja ma zostać wykonana doraźnie i jednorazowo, także tego dokona. Jeśli posiada ona odpowiednią kartę SIM, przed wybranym numerem powinna dopisać ciąg znaków „#31#”. W ten szybki sposób numer telefonu będzie nieznany przez rozmówcę tylko w czasie wykonywania tego jednego połączenia. Warto pamiętać, że kody będą się od siebie różnić, ponieważ większość operatorów ma swoje indywidualne znaki blokujące numer telefonu. Podany powyżej kod przysługuje m.in. sieciom Plus i Play.

Zastrzeżenie numeru w Androidzie

Aby zastrzec numer telefonu, należy odnaleźć opcję „ustawienia połączeń”. W każdym modelu będzie to wyglądać trochę inaczej, ale przeważnie znajduje się ona w aplikacji „telefon”. Gdy już znaleziono powyższe opcje, przechodzi się do „ustawień dodatkowych” i przejść do „ID rozmówcy” lub „identyfikacji rozmówcy”. To właśnie tutaj można znaleźć opcję ukrycia numeru i zlecić urządzeniu, czy wybrana osoba zauważy numer telefonu czy też ma nie wiedzieć kto do niej dzwoni. W każdym momencie istnieje możliwość przywrócenia widoczności. Dokonuje się tego w tym samym miejscu.

Zastrzeżenie numeru w telefonach Samsung i Sony

Między innymi właśnie marki Sony i Samsung korzystają z najpopularniejszego systemu operacyjnego, czyli Androida. Na urządzeniach tych marek, które właśnie rządzą na rynku telefonów komórkowych, proces ukrywania numeru wygląda praktycznie identycznie. Oto instrukcja postępowania:

  • w menu znaleźć opcję „ustawienia połączeń”,
  • przejście w „dodatkowe ustawienia”,
  • wejście w pozycję „identyfikator rozmówcy”,
  • wybór opcji „ukryj numer”,
  • w przypadku odblokowania, naciśnięcie opcji „pokaż numer”.

Warto nadmienić, że każde urządzenie rządzi się swoimi prawami, ale zasadniczo zastrzeżenie numeru nie jest takie proste do wykonania. Różnice już mogą być widoczne na poziomie samych wersji systemu Android oraz roku produkcji telefonu. Jednak, jak widać powyżej, schemat postępowania jest jednakowy. Wiele możliwych kliknięć nie będzie korzystne dla osób, które chcą jednorazowo zastrzec swój numer. Wtedy należy skontaktować się z odpowiednim operatorem, aby poznać kod ukrywający numer.

WhPr

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści

Kołdra Zimowa

Jak wybrać idealną kołdrę na zimowe noce?...

Kołdra zimą to z pewnością jeden z ważniejszych elementów wyposażenia...
bezpieczeństwo pożarowe

7 Kroków do Stworzenia Skutecznego Planu Ewak...

Bezpieczeństwo pożarowe to aspekt, który nie może być zaniedbany. W pr...
Ocena Stanu Technicznego Samochodu

Ocena Stanu Technicznego Samochodu Przed Skup...

Decyzja o sprzedaży samochodu może być ważnym krokiem, a wybór odpowie...