Logo strony
Logo strony
obrazy

Jakie obrazy i dekoracje ścienne będą cieszyć się największym powodzeniem
Opublikowano: 6 lutego 2022

Polacy przykładają coraz większą wagę do tego, jak mieszkają. Zdają sobie sprawę, że ich codzienne otoczenie ma wpływ na ich nastrój, motywację do podejmowania wyzwań i energię do życia. Dlatego też, zachęceni pomysłami architektów wnętrz, dekorują swoje mieszkania w coraz bardziej udany sposób. W poniższym tekście znajdziecie krótkie omówienie największych trendów wnętrzarskich nadchodzącego sezonu. Zaczynamy!

Trend pierwszy: obrazy z motywem natury

Moda na zdrowe odżywianie, aktywny wypoczynek, bliskość z naturą i życie w rytmie slow raczej szybko nie przeminie. Odzwierciedleniem zmian w podejściu do codzienności są również trendy w zakresie aranżacji wnętrza. W nadchodzącym sezonie dużym powodzeniem będą się cieszyć obrazy na ścianę pochylające się nad pięknem natury, ukazujące z bliska florę i faunę. Tego typu dekoracje ścienne, wieszane szczególnie w małych mieszkaniach w centrach wielkich miast, pozwolą choć na chwilę oderwać się od codziennej rzeczywistości, w której kontakt z przyrodą jest bardzo ograniczony. Nasycona zieleń, mgliste akcenty i zapierające dech w piersi krajobrazy przeniosą zmęczonego mieszczucha do bardziej sprzyjającego środowiska.

Trend drugi: fascynacja obiektami przemysłowymi

Moda na wnętrza w stylu industrialnym trwa w najlepsze. Zachwyt nad koncepcjami ludzkiego umysłu, łączącego konstruktorski zamysł z architektoniczną starannością, jest widoczny w plakatach i dekoracjach ściennych, stawiających w centralnym punkcie żelazny most, ceglaną fabrykę czy młyńskie koło. Każdy z tych obiektów może być interesującym dodatkiem do wnętrza w stylu loft.

Trend trzeci: trójkąty i kwadraty

Dekoracje oparte na figurach geometrycznym lub wpisywaniu ich obrysu w inne elementy, są charakterystyczne dla stylu skandynawskiego, lecz nie tylko. Spotkać je można także w nowoczesnych koncepcjach. Geometryczne printy cieszą się od kilku już sezonów niesłabnącym zainteresowaniem, pojawiając się nie tylko na kanwach obrazów czy na plakatach, ale również w formie zasłonowych tkanin.

Coraz chętniej designerzy łączą figury geometryczne z elementami naturalnymi, takimi choćby jak gałązki roślinności czy motyw jelenia. Tak stworzone wzory budują aurę nowoczesnego, choć ciepłego w wyrazie wnętrza. Elementy geometryczne możemy spotkać także pod postacią złotych metalowych świeczników, półek na książki oraz innych drobnych elementów dekoracji przestrzeni. Często występują one w kolorze złota i chromu, ale również w palecie barw pastelowych, rozbielonych.

Artykuł przygotowany przy współpracy z – Internetowa Galeria Sztuki 

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Czym malować drewno

Czym malować drewno?...

Drewno to niezwykle popularny materiał. Jego malowanie wydaje się całk...
montaż sejfu

Jak zamontować ukryty sejf na etapie budowy d...

Podczas etapu związanego z projektowaniem i budową domu warto wziąć po...
ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe elektryczne – fakt...

W sieci jest wiele półprawd i przeinaczeń związanych z tym, jak działa...
karnisz elektryczny

W jakich wnętrzach sprawdzi się karnisz elekt...

Karnisz elektryczny na zamówienie to jeden z najmniej znanych wariantó...