Logo strony
Logo strony
Jarosławiec

Jarosławiec – polski Dubaj
Opublikowano: 4 lutego 2022

Nad polskim wybrzeżem znajduje się wiele niezwykle malowniczych miejscowości. Jedną z nich jest Jarosławiec. Wieś ta znana jest z pięknych i czystych plaż, które są chętnie odwiedzane przez turystów. Co ciekawe, w Jarosławcu znajduje się największa w Europie sztuczna plaża. Z tego też względu jest on nazywany niekiedy polskim Dubajem.

Gdzie leży Jarosławiec?

Jarosławiec jest niezwykle spokojną miejscowością nad polskim wybrzeżem. Leży on na Wybrzeżu Słowińskim w województwie zachodniopomorskim, niedaleko popularnego Darłowa. Szacuje się, że jego baza noclegowa jest w stanie obsłużyć 30 tysięcy gości.

Jarosławiec jest otoczony lasami sosnowymi, można tu również spotkać roślinność wydmową. Miłośnicy spacerów brzegiem morza z całą pewnością zwrócą uwagę na klify, które ciągną się na odcinku około 2 km.

Miejscowość tę można traktować jako znakomitą bazę wypadową podczas dłuższego pobytu nad morzem. Blisko jest stąd bowiem nie tylko do wspomnianego wcześniej Darłowa, ale także do Ustki oraz Słowińskiego Parku Narodowego.

Plaża – główna atrakcja Jarosławca

Największą atrakcję turystyczną Jarosławca stanowi plaża. Ma ona powierzchnię 5 hektarów i powstała w wyniku procesu refulacji. Piasek wraz z wodą został dostarczony specjalnymi rurociągami, a ponadto zbudowano wielkie ramiona z granitu, których zadaniem jest zatrzymywanie piasku. Łączny koszt wykonania plaży to 170 milionów złotych. Z inicjatywą jej budowy wystąpił Urząd Morski w Słupsku. Należy przyznać, że przedsięwzięcie przyniosło oczekiwany rezultat i plaża przyciąga turystów z całej Polski. Co więcej, jest to naprawdę rzadko spotykany projekt. Podobną sztuczną plażę można znaleźć w Holandii.

Inne atrakcje Jarosławca

Jarosławiec to nie tylko sztuczna plaża. Miejscowość ma do zaoferowania swoim gościom znacznie więcej. Otóż w Jarosławcu znajduje się latarnia morska. Ma ona 33 metry wysokości. Po wejściu na górę można z niej podziwiać okoliczne widoki. Można zobaczyć nie tylko może, ale również dwa piękne jeziora – Kopań i Wicko.

W Jarosławcu znajduje się również Muzeum Bursztynu. Można w nim podziwiać około 1500 eksponatów. Goście mogą poznać historię powstania bałtyckiego bursztynu oraz jego rodzaje. Na uwagę zasługuje również kopalnia, a także inkluzje, czyli zatopione w bursztynie owady i rośliny.

Miłośnicy spacerów brzegiem morza z całą pewnością zwrócą uwagę na klif. Jego wysokość to 24 metry, z kolei brzeg jest porośnięty lokalną roślinnością. Są to głównie sosny oraz mikołajek nadmorski.

Będąc w Jarosławcu, warto zajrzeć do rybackiej przystani. Chętnie korzystają z niej rybacy, którzy wypływają w morze na połowy. Odwiedzając przystań, można podziwiać kutry oraz łodzie rybackie, a także kupić świeże ryby. Ich wybór jest naprawdę bogaty. Można wśród nich znaleźć między innymi dorsze, węgorze, leszcze oraz śledzie.

Goście mogą skorzystać również z aquaparku i spa. Kompleks znajdujący się w Jarosławcu oferuje zarówno baseny wewnętrzne, jak i zamknięte. Można w nich znaleźć nie tylko zwykłe baseny, ale również liczne zjeżdżalnie oraz sztuczną falę. Kąpielisko oferuje także atrakcje dla dzieci.

Jarosławiec to ciekawa miejscowość wypoczynkowa położona nad Morzem Bałtyckim. Słynie on przede wszystkim ze sztucznej plaży nazywanej „Dubajem”. Nie jest to jedyna atrakcja Jarosławca. Turyści odwiedzający tę miejscowość mają do wyboru również inne rozrywki, od spokojnych spacerów i podziwiania klifu po szaleństwa w aquaparku.

 

Tagi: , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści

Europejski Kongres Samorządów

Nowa solidarność dla nowej epoki – zapr...

Zapraszamy na VIII Europejski Kongres Samorządów, który odbędz...
Wieliczka Globtroter

Magia Wieliczki. Dziennikarze Globtrotera w k...

Wiosenną wyprawę  do Kopalni Wieliczka, którą zorganizowało Stowarzysz...
polskie czytelnictwo

Polskie czytelnictwo z dobrymi informacjami....

Od lat mówi się o tym, że Polacy czytają mało książek. Polskie czyteln...

Co warto zobaczyć w Zakopanem – 10 atra...

Zakopane to bez najmniejszych wątpliwość jedno z najbardziej cenionych...