Logo strony
Logo strony
księgowość

Kiedy powinieneś skorzystać z usług księgowego?
Opublikowano: 27 listopada 2019

Rozważny właściciel firmy powinien rozważyć zatrudnienie księgowego, zanim proces gromadzenia i analizy danych stanie się przytłaczający. Doświadczony księgowy będzie posiadał umiejętności zarządzania danymi, analizy i przygotowania dokumentów w pełnej zgodności z przepisami. Taki pracownik będzie również w stanie generować raporty finansowe, których firma potrzebuje, aby właściwie zaplanować swoją przyszłość.

Czy potrzebuję księgowego?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, najpierw powinieneś przemyśleć swoją sytuację: rodzaj prowadzonej działalności, jej rozmiar i etap rozwoju, na którym jesteś. Zadaj sobie następujące pytania:

Jak dużo mam wydatków i jak wieloma kwotami muszę zarządzać?

Jeśli ich ilość jest zbyt wielka, a faktury i rachunki się sumują, może już teraz potrzebujesz księgowego. Może to być bardziej opłacalne rozwiązanie niż paca nad nimi samemu – współpraca z osobą zarządzającą finansami redukuje znacząco możliwość popełnienia błędu! Dobry księgowy może pomóc ci w:

  • stworzeniu kategorii wydatków,
  • zarekomendować odpowiednią politykę wydatków i skoordynować jej wdrożenie,
  • wprowadzić transakcje wydatków i dochodów do twojego systemu,
  • obsługiwać operacje bankowe,
  • pomóc Ci w audytach.

Czy mam czas na prowadzenie własnej rachunkowości?

Często jako właściciel firmy spędzasz większość swojego czasu na samodzielnym prowadzeniu księgowości. I zwykle wymagany czas jest stracony. Musisz uważnie przemyśleć strategię firmy i zaplanować jej plan pięcioletni i dziesięcioletni. Bycie uwiązanym do arkuszy kalkulacyjnych i śledzenia wciąż zmieniających się przepisów nie jest najlepszym sposobem na prowadzenie firmy. Zawsze możesz jednak poprosić księgowego o wygenerowanie tych raportów, które mają znaczenie w zakresie, który jest dla Ciebie istotny,  a następnie możesz je przejrzeć razem z nim, uzyskując niezwykle cenne porady od profesjonalisty. Pozwoli to zyskać cenny czas i sprawi, że będziesz robić to, w czym jesteś najlepszy, aby Twoja firma mogła się rozwijać.

Jak znaleźć dobrego księgowego?

Dobry księgowy może pomóc w radzeniu sobie ze zmianami związanymi ze wzrostem firmy, takimi jak zatrudnianie pracowników lub zajmowanie większej powierzchni biurowej. Będzie dbać o szczegóły (płace, zarządzanie podatkami pracowniczymi, podatek od nieruchomości, płatności za media itp.), pozostawiając Ci równocześnie swobodę spojrzenia na większy obraz rozwoju Twojej firmy. Warto więc skorzystać z usług profesjonalistów. Szukając odpowiedniego księgowego, warto zajrzeć na https://www.zaufany-ksiegowy.com.pl/. Strona ta zapewnia najszerszy wybór certyfikowanych księgowych, którzy gotowi są pomóc ci w każdej sprawie. Jeśli potrzebujesz księgowego, nie czekaj – sprawdź!

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści

opodatkowanie rynku nieruchomości

6% PCC przy zakupie szóstego mieszkania...

Wprowadzenie od 1 stycznia 2024 roku nowych przepisów podatkowych w Po...
System CRM

Automatyzacja sklepu online za pomocą Systemu...

System CRM i marketing automation umożliwia przedsiębiorstwom zarządza...
Bezpieczeństwo przeciwpożarowe

Zabezpieczanie miejsc publicznych przed pożar...

Bezpieczeństwo przeciwpożarowe w miejscach publicznych jest niezwykle...
SUKCESJA W FIRMIE RODZINNEJ

SUKCESJA W FIRMIE RODZINNEJ...

W Polsce po przemianach gospodarczych w 1989 roku nastąpiła eksplozja...