Logo strony
Logo strony

Muzyczne premiery Wydawnictwa Agora
Opublikowano: 9 października 2016

Od piątku, 7 października na rynku dostępne się dwa nowe albumy przygotowane przez  Wydawnictwo Agora: „Bezsenna Noc” Magdy Umer i Bogdana Hołowni oraz „Dialog I” projektu Rebel Babel Ensemble.

 

Na płycie „Bezsenna noc” Magda Umer śpiewa teksty wybitnych poetów, m.in. Mariana Hemara, Juliana Tuwima, Ludwika Starskiego, Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego i Agnieszki Osieckiej. Na fortepianie towarzyszy jej Bogdan Hołownia, wykonujący muzykę autorstwa m.in. Henryka Warsa, George’a Gershwina, Jerzego Wasowskiego, Seweryna Krajewskiego, Jerzego Dudusia Matuszkiewicza czy Zygmunta Koniecznego.

 

Premierowych wykonań piosenek z płyty „Bezsenna noc” duetu Umer-Hołownia będzie można wysłuchać podczas koncertu w warszawskim Teatrze Polonia w niedzielę, 9 października br. o godzinie 19:30.

 

Rebel Babel Ensemble to nazwa międzynarodowego big-bandu, łączącego muzyków, raperów i kompozytorów z różnych regionów Europy. Ideą tego muzycznego eksperymentu jest pokazanie oryginalnych brzmień i języków, a także połączenie świata zawodowców i amatorów podczas koncertów i happeningów.


Do wspólnej zabawy na płycie „Dialog I”, zaprasza kolektyw złożony z rapera i performera L.U.C-a (nagrodzonego m.in. Paszportem Polityki i „Mateuszem” Trójki), kompozytora i performera Jana Feata, dydaktyka akademickiego i aranżera Adama Lepki oraz współpracujących raperów, m.in. Bisza, Promoe, Joki, Hadesa czy Grubsona. W jednej z piosenek pojawiła się także Mela Koteluk.

fot. AGORA

 

 

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Liczba komentarzy: 3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *