Logo strony
Logo strony
Najlepiej zarabiające artystki

Najlepiej zarabiające artystki w 2017 roku
Opublikowano: 7 grudnia 2017

Przedsiębiorcze, utalentowane, piękne i bogate. Które kobiety ze świata muzyki zarobiły najwięcej w 2017 roku? Magazyn „Forbes” opublikował coroczne zestawienie najlepiej zarabiających ludzi świata rozrywki i sportu. Lista „Celebrity 100” powstaje na podstawie danych zebranych przez redakcję magazynu „Forbes” z okresu od czerwca 2016 do czerwca bieżącego roku.

Beyonce – w 2017 roku gwiazda zarobiła 105 mln dolarów.

Macierzyństwo nie przeszkodziło świeżo upieczonej mamie bliźniąt Sir Cartera i Rumi Beyonce Knowles w drodze do kontynuowania sukcesu. Rekordowy zysk Beyonce pochodził głownie z trasy koncertowej „Formation World Tour”. Artystka wciąż zaskakuje i mimo macierzyństwa nie zatrzymuje się w pomysłach. Beyonce wydała linię świątecznych swetrów i ozdób. Zdjecia z kolekcji „Beyonce Holiday 2017 Capsule”  dostępne są na stronie artystki, ceny  bombek zaczynają się od 12 $, swetry około 55 $. W ubiegłym roku artystka uplasowała się na 5 miejscu rankingu.

Adele – zarobiła 69 mln dolarów.

Według „Forbesa” jest najlepiej zarabiającą gwiazdą nominowaną do Grammy. Piosenkarka walczy o statuetki w kategoriach: album roku, nagranie roku, piosenka roku, najlepszy album popowy oraz najlepszy występ popowy. Brytyjska artystka znalazła się na szczycie listy, mimo opublikowanej w czerwcu  notatce o zakończeniu koncertowania.

Czterema wielkimi koncertami na stadionie Wembley w Londynie Adele zamknie światowe tournee. Na Instagramie pojawiło się zdjęcie odręcznej notatki Adele, w której wyjaśnia, dlaczego niechętnie myśli o kolejnych koncertach. Bycie w trasie nie jest czymś, w czym jestem dobra. Aplauz sprawia, że czuje się bezbronna – wyznała. Nie wiem, czy kiedykolwiek znowu ruszę w trasę. Jedynym powodem, dla którego koncertuję, jesteście wy. Nie jestem pewna, czy trasa koncertowa to moja rzecz – dodała.

Mimo wszystko piosenkarka zarabia aż 45 tys. funtów dziennie, duża w tym zasługa jej ostatniej płyty „25”, która na całym świecie rozeszła się w nakładzie 20 mln kopii. Artystka powtórzyła swój sukces zarobkowy z poprzedniego roku.

Taylor Swift – 44 mln dolarów.

Szósty album w dorobku Swift „Reputation” ukazał się na rynku 10 listopada 2017 roku i sprawił, że piosenkarka wzbogaciła swoje konto. W krótkim czasie pobił rekordy sprzedaży w bieżącym roku. Promujący album teledysk „Look What You Made Me Do” w ciągu zaledwie 24 godzin został obejrzany ponad 43 miliony razy. Czym wyróżnił się album Reputation?

To nowoczesna, popowa-elektryczna mieszanka stylów. Kawałki zawarte na płycie są mroczne, zaskakujące, śmiałe do granic. W teledysku jest sporo krwistej czerwieni, mieniącego złota, uwydatniające estradową pewność siebie artystki (dla przykładu teledysk Don’t Blame Me). Młoda, 27-letnia artystka nie tylko śpiewa, ale i pisze, mówi się o niej, że to jedna z najzdolniejszych popowych tekściarzy. To nie wszystko – próbuje swoich sił również  w nowych technologiach. W tym roku wprowadziła nową aplikację o nazwie The Swift Life, jest to jej własna sieć społecznościowa.

Celine Dion – kanadyjska piosenkarka w 2017 roku zarobiła 42 mln dolarów.

Artystka już od lat 80 jest w czołówce najlepiej zarabiających artystek, ale w tym roku to kontrakt w kasynie Caesars Palace w Las Vegas sprawił, że znalazła się na trzecim miejscu listy „Forbes”.  Ta międzynarodowa gwiazda zdobyła chyba wszystkie możliwe nagrody: dwa Oscary, amerykańskie Grammy Awards, kanadyjskie Juno & Felix Awards i europejskie World Music Awards.  

Jenifer Lopez – zarobiła w tym roku 38 mln dolarów.

Wzbogaciła się głównie na show telewizyjnym, w którym jest jurorką i producentką całego programu. Dodatkowo zarobiła na licznych kontraktach reklamowych i koncertach.

W top liście 10 najbogatszych artystek znalazła się:  Dolly Parton  – £27.9 milionów, Rihanna – £27 milionów, Britney Spears – £25 milionów, Katy Perry – £24 milionów, Barbra Streisand – £22 milionów.

 

Tagi: , , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *