Logo strony
Logo strony
LEGO

Niezwykła podróż po krainie LEGO®
Opublikowano: 4 stycznia 2022

Do Warszawy zawitała ponownie Największa w Europie Wystawa Budowli z klocków Lego®. Można ją zwiedzać do 26 czerwca 2022 r. w Galerii Mokotów. Na powierzchni 2100 m² zgromadzono ponad 100 unikatowych makiet z 7 milionów klocków.

Podziwiać można m.in.:

Pojazd inspirowany statkiem kosmicznym Sokół Millennium™

Ogromny, liczący ponad 7 metrów długości i 4 metry, statek kosmiczny, czyli kultowy pojazd sagi Star Wars™. Niezwykły model powstał z 1,2 miliona klocków.

Krzywa Wieża w Pizie

Jedna z najbardziej znanych budowli świata. Dzwonnica katedralna o charakterystycznym odchyleniu od pionu, jest przez 10 milionów turystów rocznie i została wpisana na światową listę UNESCO. Model imponuje rozmiarami – ma ponad 2,5 metra wysokości oraz niesamowitymi detalami. Budowlę wykonano z 200.000 klocków Lego®

Wielki Mur Chiński w skali 1:150

Uważany jest za największą budowlę wzniesioną kiedykolwiek przez człowieka. Fortyfikacja została zbudowana przez Chińczyków w III w. p.n.e. Mur ma aż 2400 km długości, a prezentowany na Wystawie fragment to najprawdopodobniej najdłuższy model muru z klocków Lego® na świecie, gdyż ma aż 55 metrów długości.

Luwr

Góra Rushmore

Góra leżąca w stanie Dakota Południowa, w której wykuto pomnik o nazwie Mount Rushmore National Memorial. Pomnik przedstawia wizerunek czterech prezydentów USA wykutych w skale: Georga Washingtona, Thomasa Jeffersona, Theodora Roosevelta i Abrahama Lincolna.

Dom z papieru

Scena inspirowana popularnym hiszpańskim serialem „Dom z papieru”, w którym ośmioro zamaskowanych przestępców napada na hiszpańską mennicę narodową. Ich przedstawicielem jest tajemniczy Profesor, który prowadzi negocjacje z policją.

Świat bajek

Nie tylko najmłodszych ucieszy niezliczona ilość modeli inspirowanych najpopularniejszymi bohaterami bajek, m.in.: Świnką Pepą™, Psim Patrolem™ czy Pingwinami z Madagaskaru™.

Świnka Pepa

Świnka Pepa z LEGO

Dodatkowo można też podziwiać galerię obrazów wykonanych z klocków Lego® i naturalnej wielkości domowe pupile. Dorośli chętnie odwiedzą strefę z maszynami wprost z amerykańskiej stolicy rozrywki, czyli z Las Vegas. Dla fanów muzyki przygotowano makietę poświęconą światowej legendzie rocka – zespołowi The Rolling Stones™.

Fun Park

Całkowicie nowa, kolorowa Strefa Zabawy dla dużych i małych o powierzchni ponad 400m² z przestrzenią dla najmłodszych oraz niezliczoną ilością atrakcji i inspiracji do tworzenia własnych budowli.

3D Trick Gallery

Strefa pierwsza: galeria selfie przygotowana w najdrobniejszych szczegółach. Liczne interaktywne obrazy, dedykowane oświetlenie i wiele detali, które pozwolą na wykonanie wyjątkowych zdjęć z Twoim udziałem.

Strefa druga: obszar obrazów 3D, gdzie dzięki specjalnym okularom możemy wejść w fascynujący, trójwymiarowy świat.

Jarosław Adkowski

zdjęcia: materiały prasowe 

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Liczba komentarzy: Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści

Katarzyna Paskuda

,,Z pasją przez życie” – Uroczyste otwa...

26 maja w Filharmonii w Szczecinie odbyło się uroczyste otwarcie wyjąt...