Logo strony
Logo strony
Nowa Kia Rio

Nowa Kia Rio debiutuje na Paris Motor Show.
Opublikowano: 30 września 2016

Rio czwartej generacji oferuje klientom nową jakość w klasie miejskich kompaktów. Dzięki atrakcyjnej stylizacji i bardzo funkcjonalnemu wnętrzu oraz nowoczesnym systemom asystującym i multimedialnym nowe Rio może trafić w gust jeszcze szerszego grona nabywców niż poprzedni model.

A jest co gonić – poprzednia wersja RIO to najlepiej sprzedający się na świecie model marki Kia w 2015 roku do klientów trafiło aż 473 000 egzemplarzy tego modelu, co stanowiło 16% całkowitej sprzedaży.

Za wygląd nadwozia i wnętrza Rio odpowiadają ośrodki designu Kia w Niemczech i w Kalifornii, które ściśle współpracowały z głównym centrum stylistycznym Kia w koreańskim Namyang. W wyglądzie nowego Rio dominują proste linie i gładkie powierzchnie, które nadają autu dojrzałego charakteru i nowocześniejszego wyglądu niż w wypadku modelu poprzedniej generacji. Wnętrze Rio – z miejscem pracy kierowcy zostało zaprojektowane z myślą o ergonomii i komforcie. Pojemność bagażnika wzrosła do 325 litrów, co w tej kategorii plasuje Rio wśród najlepszych aut w swoim segmencie.

Nowa Kia Rio będzie produkowana w zakładzie Sohari w Korei i trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale 2017 roku.

Tagi: , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *