Logo strony
Logo strony
Nowe ograniczenia przyjazdów do Anglii

Nowe ograniczenia przyjazdów do Anglii
Opublikowano: 15 stycznia 2021

Jak podaje brytyjska telewizja BBC, od poniedziałku, 18 stycznia 2021 roku obowiązywać zaczną nowe ograniczenia przyjazdów do Anglii. Nie będzie można wjechać do kraju bez negatywnego testu na koronawirusa. Jednocześnie wprowadzony zostanie całkowity zakaz przyjazdów z niektórych krajów.

Nowe ograniczenia przyjazdów do Anglii związane są z pojawieniem się nowych odmian koronawirusa w Południowej Afryce i Brazylii. Od poniedziałku przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii będą musieli posiadać negatywny test wykonany nie wcześniej niż 3 dni przed przyjazdem. Testy muszą gwarantować czułość na poziomie przynajmniej 80 proc.

Funkcjonariusze straży granicznej będą przeprowadzać wyrywkowe kontrole przyjeżdżających. W przypadku braku testu nałożą karę o minimalnej wysokości 500 funtów. Z obowiązku zwolnieni zostali mieszkańcy terytoriów zamorskich należących do Wielkiej Brytanii, dziennikarze, pracownicy personelu wojskowego, załogi statków i samolotów, przewoźnicy oraz dzieci do 11 roku życia.

Mimo okazania na granicy testu, ciągle obowiązywać będzie dziesięciodniowa kwarantanna po przyjeździe. Przepisy dotyczą również obywateli brytyjskich wracających zza granicy.

Nowe ograniczenia przyjazdów do Anglii – zakaz wjazdu z niektórych krajów

Obok nowych wymogów na granicy, wprowadzono całkowity zakaz wjazdu do Wielkiej Brytanii obywateli niektórych państw i osób, które w ciągu ostatnich 10 dni przed przyjazdem do Anglii odwiedzały tek kraje.

Zakazem objęto wszystkie państwa Południowej Ameryki oraz Portugalię. Z krajów tych będą mogli powracać jedynie obywatele Wielkiej Brytanii, jednak wszyscy, bez wyjątku poddani zostaną kwarantannie. Zezwolono również na transport podstawowych produktów.

Jednocześnie obowiązywać będą kary za nieprzestrzeganie przepisów: 1000 funtów za złamanie zasad kwarantanny, a za uporczywe łamanie nawet 10 tysięcy funtów, 3200 funtów za podanie niewłaściwych danych kontaktowych przy wjeździe i 100 za brak wypełnionego formularza kontaktowego. Nowe ograniczenia przyjazdów do Anglii mają obowiązywać do lutego.

Autor: Wojciech Ostrowski

Źródło: BBC

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści

Król Karol

Dlaczego Król Karol III bierze zakładników?...

Branie zakładników kojarzy się zwykle z organizacjami terrorystycznymi...
Amsterdam

Amsterdam w pigułce...

Stolica Holandii, Wenecja Północy, miasto, które nigdy nie śpi… Tak po...

Czym może zaskoczyć Hiszpania?...

Hiszpania od lat znajduje się w ścisłej czołówce najchętniej odwiedzan...
Turcja

Turcja znów otwarta – co warto zobaczyć?...

Miłośników Riwiery Tureckiej z pewnością ucieszył fakt, że znowu możem...