Logo strony
Logo strony
odpady poprodukcyjne

Odpady poprodukcyjne – z pomocą przyjdzie nam algorytm
Opublikowano: 17 stycznia 2022

Musimy zacząć przyzwyczajać się do tego, że technologia pomoże nam nawet w sytuacjach, o których wcześniej byśmy nie pomyśleli. Algorytmy mogą pomóc nam w szybkiej utylizacji odpadów. I to niezależnie od ich ilości.

Algorytm odpowiedzią na każdy problem?

Aplikacja WesteMaster pomaga osobom wytwarzającym odpady znaleźć firmy, które je odbiorą i przetworzą. Celem jej twórców jest znaczne usprawnienie procesu utylizacji śmieci. Przedsiębiorcy mogą skorzystać z Algorytmu Odpadowego, aby zlokalizować jeden z kilku tysięcy punktów skupu lub zbiórki w całej Polsce.

Aktualnie baza danych zawiera około pięciu tysięcy firm, które zajmują się recyklingiem odpadów. Twórcy przekonują, że obsługiwane jest aż 90% terytorium naszego państwa. Korzystając z aplikacji przedsiębiorca może się szybko dowiedzieć, do kogo powinien się zgłosić.

Samo działanie programu jest niezwykle proste. W Algorytmie Odpadowym użytkownik wybiera rodzaj odpadu, podaje także kod pocztowy w celu ustalenia jego lokalizacji. Następnie aplikacja pokaże najbliższe punkty skupu, podając przy okazji odległość do każdego z nich.

Twórcy WesteMaster przekonują, że ich aplikacja ma charakter proekologiczny. Jej autorzy zachęcają do tego, aby zawsze wybierać najbliższy punkt skupu, ponieważ w ten sposób ograniczymy także emisję dwutlenku węgla oraz innych substancji wytwarzanych podczas transportu.

Algorytm dostępny dla każdego

Aplikacja jest całkowicie darmowa, nie wymaga również zakładania konta. Dzięki temu z Algorytmu Odpadowego skorzystać może każdy użytkownik za pomocą telefonu lub komputera.

Usługa jest niezwykle praktyczna, ponadto sama aplikacja już teraz budzi zainteresowanie zagranicznych inwestorów. Przede wszystkim jest to proekologiczna usługa, która może ułatwić pracę przedsiębiorcom lub osobom fizycznym.

Kolejnym atutem jest pomoc w spełnianiu odpowiednich norm. Wiele osób nie wie, do jakiego miejsca powinni dostarczyć odpady danego typu. Z tego powodu aplikacja rozwiąże tego typu dylematy za nie.

Ponadto osoby odpowiedzialne za WesteMaster w ciągu ostatnich miesięcy zebrały informacje dotyczące punktów skupu. Dzięki temu użytkownicy aplikacji mają pewność, że dane miejsca faktycznie funkcjonują. Jest to duża wygoda, ponieważ szukając potrzebnych informacji w sieci samemu, szybko zobaczymy, że wiele ofert jest już od dawna nieaktualnych.

Nasza aplikacja jest skierowana do firm i osób chcących szybko pozbyć się odpadu na jak najlepszych warunkach. Oferujemy dwa rozwiązania, oba szybkie i wygodne, i to użytkownik wybiera, które bardziej mu odpowiada. Można wystawić ogłoszenie w WasteMaster i spokojnie poczekać na korzystne oferty od zainteresowanych danym odpadem przedsiębiorstw. Teraz można też bez wystawiania oferty samodzielnie skontaktować się z podmiotami, które zaproponuje Algorytm Odpadowy – tłumaczy Krzysztof Kowalski, lider projektu w zakresie gospodarki odpadami w WasteMaster.

Algorytm, który ułatwi życie dużym i małym firmom

Twórcy aplikacji zdają sobie sprawę z tego, że ich program to bardzo wygodne rozwiązanie dla wielu przedsiębiorców. Teraz dzięki raptem paru kliknięciom będą mogli uzyskać wszystkie potrzebne informacje. W efekcie przełoży się to na łatwiejszą utylizację odpadów. Algorytm Odpadowy to również dobre rozwiązanie dla hurtowni czy sklepów, które będą chciały pozbyć się opakowań kartonowych. Ponadto restauracje łatwo sprawdzą, gdzie mogą zagospodarować zużyte oleje.

Co również istotne, firmy zajmujące się utylizacją odpadów do aplikacji mogą trafić bezpłatnie. To dobra informacja dla przedsiębiorców, którzy zerowym kosztem mogą zyskać nowych klientów.

Liczymy na to, że najaktywniejsze firmy zajmujące się skupem lub recyklingiem odpadów, działające dotąd tylko lokalnie, będą dzięki współpracy z nami szybko rozszerzać działalność. To kolejny element, który wnosimy na rzecz wzrostu ilości odpadów poddawanych recyklingowi. Podobny zamysł stoi za naszymi cyklicznymi raportami cenowymi, dotyczącymi poszczególnych frakcji odpadów. Zaprezentowaliśmy dotąd ceny odpadów z gastronomii, złomu kolorowego, złomu kablowego i katalizatorów – tłumaczy Kowalski.

 

Tagi: , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Liczba komentarzy: 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści

recykling

Skup Samochodów i Recykling – Jak Dbamy...

W dzisiejszych czasach dbanie o środowisko naturalne stało się prioryt...
auta na wodór

Auta na wodór – czy to w ogóle opłacalne?...

Od dekad słyszymy, że to właśnie...
innwacje

Przemysłowe rozwiązania – innowacyjne t...

W dzisiejszych czasach, w przemyśle coraz częściej stosuje się innowac...
Zielone dachy

Zielone dachy – co warto o nich wiedzie...

Zielone tarasy na dachach stają się coraz częstszym widokiem, także na...