Logo strony
Logo strony
okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci doskonałą ochroną dla oczu
Opublikowano: 10 marca 2022

O konieczności noszenia okularów słonecznych chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Powinniśmy sięgać po nie nie tylko latem, ale i zimą. Noszenie okularów przeciwsłonecznych nie jest bowiem uzależnione od temperatury powietrza, ale od intensywności promieni słonecznych. Zimą są one dodatkowo potęgowane przez zalegający śnieg, który odbija je jak lustro. I o ile wśród osób dorosłych chodzenie w okularach przeciwsłonecznych jest stosunkowo normalną praktyką, o tyle zbyt rzadko widuje się dzieci w takich okularach. Należy to zmienić. Dlaczego?

Okulary przeciwsłoneczne dziecięce nie tylko chronią oczy

Oczy dzieci cały czas się rozwijają, co wymaga zapewnienia im odpowiedniej ochrony. Dodatkowo, dziecięce oczy często są bardziej narażone na zmęczenie niż oczy osób dorosłych. Wpływ na to ma na nauka, odrabianie zadań domowych, praca na komputerze i oglądanie telewizji. Kiedy gałka oczna pracuje z dużą intensywnością i przez długi czas, zmęczenie jest naturalną tego konsekwencją. Aby zapewnić oczom trochę wytchnienia w słoneczne dni, dzieci powinny nosić okulary przeciwsłoneczne, polaryzacyjne. Oprócz tego że ograniczają one szkodliwe promieniowanie UVA i UVB, to zmniejszają intensywność światła słonecznego. Dziecko, które nie ma okularów przeciwsłonecznych i przebywa na świeżym powietrzu, instynktownie mruży oczy starając się je ochronić przed intensywnym światłem. Pogarsza się wówczas jego sposób widzenia, powstaje zmęczenie i ten odruch może przerodzić się w stały, trudny do usunięcia nawyk. Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci z filtrem UV 400 mogą temu zapobiec. Ale ich skuteczność może być jeszcze większa, jeśli kupimy okulary polaryzacyjne.

Polaryzacja w okularach – co to takiego?

Być może część z Was pamięta z lekcji fizyki, że kiedy promienie światła napotkają na swojej drodze przeszkodę w postaci soczewki, ulegają odbiciu w kierunku poziomym i pionowym. Nie inaczej dzieje się w przypadku okularów przeciwsłonecznych dla dzieci. Kiedy promienie światła słonecznego bezpośrednio padają na okulary, zostają one odbite we wszystkich kierunkach. Jak działa to na oczy dziecka? Zostaję one oślepione, jakość widzenia dramatycznie się pogarsza, a same okulary przeciwsłoneczne dziecięce nie spełniają swej roli już tak dobrze. Filtr polaryzacyjny na soczewkach okularów przeciwsłonecznych znacznie poprawia kontrast, wyostrza obraz i redukuje uczucie zmęczenia oczu odblaskami. Sam filtr jest niewidoczny i nie zabarwia szkieł. Powłoka polaryzacyjna może być stosowana zarówno w okularach korekcyjnych, do pracy przy komputerze, jak również w okularach przeciwsłonecznych dla dzieci.

Kiedy dziecko powinno nosić okulary przeciwsłoneczne polaryzacyjne?

Praktycznie zawsze wtedy, kiedy w słoneczny dzień przebywa na zewnątrz. Dotyczy to zarówno lata, kiedy słońce jest wysoko, jak również zimy. Słońce zimą jest nisko nad horyzontem i jego promienie mogą padać prosto w oczy dziecka. Jazda na nartach, sankach, spacer po śniegu, a latem jazda na rowerze, zabawa na plaży i gra w piłkę. Podczas wykonywania każdej z tych czynności warto chronić wzrok dziecka przed słońcem. Jeśli do tej pory tego nie robiłeś, już teraz powinieneś kupić dziecku okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją. Jest to tym łatwiejsze, gdyż ich wybór jest naprawdę duży – oprawki w różnych kształtach i kolorach, pozwalają łatwo wkomponować okulary w kształt twarzy dziecka.

Sklep eOkulary

Tagi: , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści

Obuwie medyczne

Obuwie medyczne damskie i męskie – znac...

Obuwie medyczne damskie i męskie odgrywa kluczową rolę w codziennej pr...
ćwiczenia

Zadbaj o formę – kilka prostych ćwiczeń...

O formę fizyczną warto jest stale dbać. Poprawia się krążenie, metabol...
rynek odzieżowy w Polsce

Rynek odzieżowy w Polsce – na co zwraca...

W tym artykule przyjrzymy się analizie trendów mody i jak możemy pozna...
Kredki świecowe

Kreatywne projekty dla dzieci z użyciem kredk...

Odkryj świat kreatywnych projektów dla dzieci z wykorzystaniem kredki...