Logo strony
Logo strony
Nokian Outpost

Opony Nokian Tyres Outpost AT – rewolucja na rynku motoryzacyjnym
Opublikowano: 12 stycznia 2022

Opony nokian to produkt, którego raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Ten finlandzki producent opon, gumą zajmuje się już od XIX wieku! Nowe opony Nokian Tyres Outpost AT są więc zwieńczeniem ponad 100-letniej tradycji, co czyni je wyjątkowymi pod wieloma względami. Stworzone z myślą o SUV-ach, crossoverach i niedużych samochodach ciężarowych, z powodzeniem mogą służyć do jazdy w wymagającym terenie – i to przez cały rok. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Outpost AT – z myślą o wymagających kierowcach

Opony Nokian Outpost AT to prawdziwy majstersztyk. Wyposażone w technologię Aramid Shield, dzięki włóknom aramidowym, stają się odporne na nierówne nawierzchnie, wyboje i inne zagrożenia, z jakimi można spotkać się na drodze. Dzięki temu sprawdzą się one do jazdy po każdym terenie oraz w nawet najbardziej wymagających warunkach. A to dopiero początek innowacji, jakie w nich zastosowano. Na uwagę zasługuje również trakcja opon, która składa się z trójwymiarowego wzoru – płatka śniegu na tle złożonym z trzech szczytów. Taka konstrukcja sprawia, że nowa opona Nokian poradzi sobie zarówno na piasku, błocie, śniegu, jak i w trakcie jazdy na suchym asfalcie. Z kolei specjalnie zaprojektowane ściany boczne Summit Sidewalls w połączeniu z karbowanymi barkami zapewniają kierowcom niezawodnej przyczepności. To jednak dopiero początek – zastosowana w nich technologia Gravel Guards zwiększa odporność opon przed przebiciami. Dzięki temu kierowca nie będzie musiał obawiać się kamieni i kolein, które mogą prowadzić do uszkodzenia jej struktury.

Przyczepność opon Outpost AT zwiększają również rowki Canyon Cuts, które przybrały kształcie litery X. Na bezpieczeństwo w trakcie jazdy wpływa też opatentowany przez Nokian Tyres wskaźnik Driving Safety Indicator. Dzięki niemu kierowca zawsze będzie wiedział, kiedy bieżnik ulega zużyciu. Tym samym opony Nokian Tyres Outpost AT to na chwilę obecną najbardziej zaawansowane technicznie produkty dostosowane do potrzeb kierowców SUV-ów, crossoverów i lekkich samochodów ciężarowych. To właśnie z myślą o kierowcach tych pojazdów marka stworzyła kolekcję 45 opon w rozmiarze od 15 do 22 cali.

Jazda bez żadnych ograniczeń

Opony Nokian Tyres Outpost AT zapewniają kierowcom możliwość jazdy bez ograniczeń. Z powodzeniem mogą pokonać na nich nawet trudne trasy i wymagające drogi. Co więcej, mogą być one wykorzystywane przez cały rok – zarówno w trakcie zimowych przymrozków, jak i do jazdy po rozgrzanym letnim słońcem asfalcie. Takie podejście sprawia, że można je zabrać ze sobą dosłownie zawsze i wszędzie, oraz niezależnie od panujących na drodze warunków. Skonstruowane w oparciu o wieloletnie testy i badania opony Nokian Tyres Outpost AT zapewniają kierowcom nie tylko komfortu, ale i bezpieczeństwa. To właśnie dzięki nim wyruszający w trasę kierowcy pojazdów terenowych będą mogli nacieszyć się jazdą po trudnym terenie bez obaw o swoje zdrowie, czy stan kół. Najnowsze opony tego fińskiego producenta pozwolą im bezpiecznie powrócić do domu. Ich znakomita przyczepność pomaga w pokonywaniu ograniczeń, co jeszcze bardziej uprzyjemnia jazdę.

Docieraj dalej z Outpost AT

Opony Nokian Tyrel z serii Outpost AT to produkt najwyższej jakości. Świadczy o tym także mocna struktura opony, która sprzyja wysokiej nośności. Nic więc dziwnego, że doskonale sprawdza się ona do jazdy po trudnym terenie – zwłaszcza pojazdami z dużym obciążeniem. Z tego też względu idealnie sprawdza się one do jazdy SUV-ami, crossoverami oraz lekkimi samochodami ciężarowymi. Warto również wspomnieć o tym, że w porównaniu do swojego ostatniego modelu – opon Rotiiva AT, w serii Outpost AT pogłębiono bieżnik. W SUV-ach o 1,5 mm, a w przypadku samochodów ciężarowych – nawet o 2,5 mm. Co to daje? Pogłębiony bieżnik korzystnie wpływa na eksploatację opon, skutecznie wydłużając jej czas. Dlatego też jazda po trudnym terenie nie będzie już więcej stanowiła wyzwania, któremu ciężko sprostać. Pomoże w tym również trójwymiarowa lamelizacja, która dostosowana jest do jazdy po stojącej wodzie, śniegu i błocie pośniegowym. Nie sposób pominąć stabilizatorów Groove Lifts, które wzmacniają strukturę opony, tym samym przedłużając jej żywotność.

Wyjątkowe pod każdym względem

Outpost AT zaskakuje pod wieloma względami. Tworząc je, producent pomyślał również o tym, by zadbać o środowisko. Niezwykle wytrzymała i ekologiczna mieszanka gumowa, jaka została użyta do ich zaprojektowania, skutecznie sprzyja oszczędzaniu paliwa. Przeprowadzone przez producenta testy potwierdzają bowiem, że mieszkanka ta skutecznie minimalizuje opór toczenia koła. W praktyce więc oznacza to, że pomaga ona w zmniejszeniu poziomu emisji spalin. Pod tym względem Nokian Tyres zasługuje na tytuły tytuł światowego lidera w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Jest tak ze względu na to, że aż ponad 90% opon sygnowanych nazwą tej firmy można zaliczyć do grona produktów o najniższym oporze toczenia. Mało, który producent opon zimowych może się pochwalić tak dobrym wynikiem.

W trosce o bezpieczeństwo kierowców

Nokian Tyres dba o swoich użytkowników na wielu poziomach. Innowacyjne, często autorskie pomysły, idą w parze z bezpieczeństwem, jakie zapewniają na trudnych drogach opony tej firmy. Do tego stopnia, że pozwalają one kierowcom kontrolować moment wymiany starego bieżnika na nowy. Wszystko za sprawą wspomnianego wcześniej Driving Safety Indicator (DSI). Ten opatentowany przez Nokian Tyres wskaźnik zużycia bieżnika pokazuje kierowcom, jaki procent bieżnika pozostało. To z kolei pozwala na wcześniejsze zaplanowanie zakupu nowego zestawu opon. Jednocześnie produkt ten wyróżniają się bardzo długim przebiegiem, co sprawia, że opony Outpost AT to świetna inwestycja. Jak bowiem podkreślają jej producenci – „Wytrzymałość polega nie tylko na radzeniu sobie z obecnymi wyzwaniami, ale i na dawaniu pewności, że opona będzie pokonywać także przyszłe przeszkody”.

AutoVIPek

Tagi: , , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Liczba komentarzy: 2 komentarze
  • F31 pisze:

    Miałem Nokiany – nigdy więcej – po sezonie 20000 km do śmieci – z czego oni to teraz robią z gumy do żucia. Żeby jeszcze super trzymały – były ok ale bez WOW

    • SebaWyś pisze:

      A ja mam dobre doświadczenia z tą marką – kolejne też będą nokiany na mojej Alfie – ale już wielosezonowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści

Playstation

Porównanie konsol Playstation 4 i 5...

W erze cyfrowej rozrywki, konsola do gier stała się nieodłącznym eleme...
recykling

Skup Samochodów i Recykling – Jak Dbamy...

W dzisiejszych czasach dbanie o środowisko naturalne stało się prioryt...
bezpieczeństwo pożarowe

7 Kroków do Stworzenia Skutecznego Planu Ewak...

Bezpieczeństwo pożarowe to aspekt, który nie może być zaniedbany. W pr...