Logo strony
Logo strony
Pedofilia

Pedofilia wśród kobiet – o tym rzadko mówią media
Opublikowano: 4 stycznia 2022

Wbrew opinii narzucanej przez część mediów, pedofilia nie jest domeną jednej grupy zawodowej. By chronić dziecko przed traumatycznymi doświadczeniami, trzeba na problem spojrzeć szerzej. Często nie dostrzegamy zagrożenia, lub wyolbrzymiamy je pod wpływem dominującej narracji. Pedofilia wśród kobiet na przykład jest zjawiskiem o wiele częstszym, niż moglibyśmy się spodziewać.

Jak powiedział cytowany przez portal gazeta.pl Krzysztof Korona, psycholog, seksuolog i biegły sądowy: Za pedofilię zdecydowanie częściej niż kobiety sądzeni są mężczyźni. Statystyki uwzględniają jednak tylko osoby złapane, a nie wszystkie, u których stwierdzono takie dewiacje. – Aktywność pedofilki długo nie jest zauważana, bo na przykład rodzice dziecka, którym się opiekowała, czuli się bezpiecznie i niczego nie podejrzewali.

Ustalenie rzeczywistej skali zjawiska jest trudne – pisze gazeta.pl. Szacuje się, że 3 procent mężczyzn czuje pociąg seksualny do dzieci. Z różnych względów trudno jest oszacować, jaką skalę przybiera pedofilia wśród kobiet. Kobiety stanowią 1 – 6 proc. osób skazywanych za przestępstwa seksualne związane z pedofilią, nie oznacza to jednak, że skala zjawiska jest w tym przypadku znacząco mniejsza.

Jaką skalę ma pedofilia wśród kobiet?

Jak pisze gazeta, skalę zjawiska próbował określić seksuolog prof. Zbigniew Lew-Starowicz. Z jego badań wynika, że pedofilia wśród kobiet dotyczy 1 procenta populacji. Oznacza to, że w każdej grupie 1600 losowo wybranych kobiet kilkanaście z nich jest pedofilkami. Można tu dodać, że badania przeprowadzono w oparciu o liczbę zgłoszeń przypadków pedofilii, liczbę osób zgłaszających się po poradę do seksuologów, a także odpowiedzi na pytania ankietowe dotyczące fantazji seksualnych z udziałem dzieci.

Generalnie pedofilki to kobiety, które gwarantują sobie dostęp do dziecka, wybierając profesje umożliwiające dotyk. Zdarzają się ataki na dzieci w ośrodkach SPA, zwłaszcza tych dla zamożnych rodzin, które oferują zabiegi, np. masaże, nie tylko dorosłym, ale również dzieciom. Pedofilkami bywają również pielęgniarki czy lekarki, którym zawód daje możliwość oglądania nagości dzieci – twierdzi cytowany przez portal gazeta.pl Krzysztof Korona.

Na portalach z pornografią dziecięcą można spotkać zdjęcia wykonywane podopiecznym przez trenerki sportowe lub instruktorki tańca. Często takie historie kończą się w Polsce wyrokiem sądowym – dodaje seksuolog.

Pedofilia wśród kobiet często bywa niedostrzegana ze względu na inne zachowania seksualne u kobiet i mężczyzn. Pedofilki wykorzystują dzieci w sposób bardziej ukryty. Pedofilia jednak pojawia się bez względu na zawód czy płeć. Nie ma przy tym skutecznej terapii, która leczyłaby z tej choroby.

Autor: Waldemar Kubielski

Źródło: Gazeta.pl

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Liczba komentarzy: 11 komentarzy
 • Waldi pisze:

  A problem jest – tylko zamiatany pod dywan

 • Madka pisze:

  Proszę p podanie źródła tej informacji

 • Zboczone s.uczki pisze:

  Często te pedofilki wkładają dzieciom czopki do tyłka pchając cały palec, albo robią lewatywy pod pozorem zatwardzenia u dziecka. Zwłaszcza wśród pielęgniarek dziecięcych trafia się spory odsetek pedofilek

  • Cypek pisze:

   Tak samo byłem wykorzystywany w przedszkolu, ale nikt się tym nie zajął i nikt nie został aresztowany bo w polsce panuje matriarchat i jest zezwolenie na wykorzystywanie psychiczne i fizyczne przez kobiety

  • Do Cypek pisze:

   W Polsce matriarchat? Nawet wazon nie jest tak pusty jak ty.

 • Matoa pisze:

  wiele osób w tym instruktorek tańca nowoczesnego molestuje młodych chłopców oraz dziewczynki poprzez dotykania ciała, wsadzanie palców w odbyt itp
  dobrze że ta sprawa zostaje nagłośniona

 • juri pisze:

  różnica podstawowa jest taka że pedofile niszczą ofiarom życia a pedofilki mają wpływ budujący i zdrowy

 • Lubięwdupe69 pisze:

  Czemu żadnej takiej nie spotkałem gdy miałem 13 lat 🙁

 • anonimowy pisze:

  Juri:zastanów się co ty piszesz, pedofilia czy dotyczy mężczyzn czy kobiety skala zniszczeń psychicznych jest taka sama, nie można umniejszać przestęmstwa ze względu na płeć . Choć uważam że sprawców nie powinno się osądzać więzieniach. tylko w psychiatryku, to choroba, a to wymaga leczenia, termin pobytu to sądowa detencja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści

objawy Alzheimera

Wczesne objawy Alzheimera...

Choroba Alzheimera stanowi 60–65% przypadków otępienia. Dzieje...
ćwiczenia

Zadbaj o formę – kilka prostych ćwiczeń...

O formę fizyczną warto jest stale dbać. Poprawia się krążenie, metabol...
atopowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry – jakie są natu...

Skóra atopowa jest bardzo wymagająca i potrzebuje prawidłowej pielęgna...
Holter EKG

Holter EKG – co można dzięki niemu zdiagnozow...

Holter EKG, znany również jako monitorowanie ambulatoryjne EKG...