Logo strony
Logo strony
Pedofilia

Pedofilia wśród kobiet – o tym rzadko mówią media
Opublikowano: 4 stycznia 2022

Wbrew opinii narzucanej przez część mediów, pedofilia nie jest domeną jednej grupy zawodowej. By chronić dziecko przed traumatycznymi doświadczeniami, trzeba na problem spojrzeć szerzej. Często nie dostrzegamy zagrożenia, lub wyolbrzymiamy je pod wpływem dominującej narracji. Pedofilia wśród kobiet na przykład jest zjawiskiem o wiele częstszym, niż moglibyśmy się spodziewać.

Jak powiedział cytowany przez portal gazeta.pl Krzysztof Korona, psycholog, seksuolog i biegły sądowy: Za pedofilię zdecydowanie częściej niż kobiety sądzeni są mężczyźni. Statystyki uwzględniają jednak tylko osoby złapane, a nie wszystkie, u których stwierdzono takie dewiacje. – Aktywność pedofilki długo nie jest zauważana, bo na przykład rodzice dziecka, którym się opiekowała, czuli się bezpiecznie i niczego nie podejrzewali.

Ustalenie rzeczywistej skali zjawiska jest trudne – pisze gazeta.pl. Szacuje się, że 3 procent mężczyzn czuje pociąg seksualny do dzieci. Z różnych względów trudno jest oszacować, jaką skalę przybiera pedofilia wśród kobiet. Kobiety stanowią 1 – 6 proc. osób skazywanych za przestępstwa seksualne związane z pedofilią, nie oznacza to jednak, że skala zjawiska jest w tym przypadku znacząco mniejsza.

Jaką skalę ma pedofilia wśród kobiet?

Jak pisze gazeta, skalę zjawiska próbował określić seksuolog prof. Zbigniew Lew-Starowicz. Z jego badań wynika, że pedofilia wśród kobiet dotyczy 1 procenta populacji. Oznacza to, że w każdej grupie 1600 losowo wybranych kobiet kilkanaście z nich jest pedofilkami. Można tu dodać, że badania przeprowadzono w oparciu o liczbę zgłoszeń przypadków pedofilii, liczbę osób zgłaszających się po poradę do seksuologów, a także odpowiedzi na pytania ankietowe dotyczące fantazji seksualnych z udziałem dzieci.

Generalnie pedofilki to kobiety, które gwarantują sobie dostęp do dziecka, wybierając profesje umożliwiające dotyk. Zdarzają się ataki na dzieci w ośrodkach SPA, zwłaszcza tych dla zamożnych rodzin, które oferują zabiegi, np. masaże, nie tylko dorosłym, ale również dzieciom. Pedofilkami bywają również pielęgniarki czy lekarki, którym zawód daje możliwość oglądania nagości dzieci – twierdzi cytowany przez portal gazeta.pl Krzysztof Korona.

Na portalach z pornografią dziecięcą można spotkać zdjęcia wykonywane podopiecznym przez trenerki sportowe lub instruktorki tańca. Często takie historie kończą się w Polsce wyrokiem sądowym – dodaje seksuolog.

Pedofilia wśród kobiet często bywa niedostrzegana ze względu na inne zachowania seksualne u kobiet i mężczyzn. Pedofilki wykorzystują dzieci w sposób bardziej ukryty. Pedofilia jednak pojawia się bez względu na zawód czy płeć. Nie ma przy tym skutecznej terapii, która leczyłaby z tej choroby.

Autor: Waldemar Kubielski

Źródło: Gazeta.pl

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Liczba komentarzy: 5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

media społecznościowe

Media społecznościowe potrzebują zmiany. Może...

Media społecznościowe są miejscem, w którym wirtualnie spotyka się cor...
włamanie

Włamania – jak zmniejszyć prawdopodobieństwie...

W ciągu godziny w Polsce ma miejsce kilka włamań do firm, mieszkań i d...
Instagram dla dzieci

Instagram dla dzieci? Facebook myśli nad nową...

Aktualnie większość mediów społecznościowych w regulaminie wymaga od u...
Kredyt

Kredyt problemem dla wielu Polaków. ¾ kredyto...

Wielu Polaków w momencie podejmowania decyzji o zaciągnięciu kredytu n...