Logo strony
Logo strony
pływanie z delfinami

Pływanie z delfinami – marzenie, które łatwo spełnić
Opublikowano: 15 lutego 2022

Kto z nas nie snuł marzeń o kąpieli z najsympatyczniejszymi ssakami? Okazuje się, realizacja pomysłu jest w zasięgu ręki. Aby odhaczyć to niezwykłe doświadczenie na swojej liście marzeń, nie trzeba udawać się w odległą podróż do Meksyku Brazylii albo na Bali. Z delfinami możemy popływać także zdecydowanie bliżej. Warto uwzględnić to, planując urlop, bo kiedy najlepiej spełniać marzenia, jeśli nie na wakacjach?

Delfiny już na pierwszy rzut oka wydają nam się sympatyczne. Ich charakterystyczne ułożenie pyska sprawia wrażenie, jakby się cały czas uśmiechały. Samo to wystarczy, że ma się ochotę skorzystać z tej niecodziennej atrakcji. Jednak okazuje się, że delfinoterapia przynosi znacznie więcej pozytywnych efektów niż dobra zabawa. Doskonałe rezultaty daje w przypadku takich schorzeń, jak ADHD, depresja, zaburzenia żywienia czy problemy natury hormonalnej. Oczywiście trzeba mieć świadomość, że aby przyniosła rezultaty w tych przypadkach, konieczne jest regularne stosowanie, czego raczej na wakacjach nie będziemy mogli zrealizować. Jednak nawet krótka sesja pływania z delfinami sprawi, że poczujemy przypływ energii i radości.

Turecki hit w Bodrum

Okazuje się, że niedługi lot z Polski pozwoli nam doświadczyć pływania z delfinami na własnej skórze. Turcja jest idealnym ku temu miejscem. Bardzo popularne jest tutaj delfinarium w Bodrum – Bodrum Dolphin Park, gdzie można obcować z tymi uśmiechniętymi ssakami w ich naturalnym środowisku. Pływanie z delfinami odbywa się bezpośrednio w Morzu Egejskim, w specjalnie do tego wytyczonym akwenie. To zdecydowanie ciekawsza opcja niż pływanie z delfinami w basenie, ponieważ w dynamicznym środowisku wodnym delfiny mogą nas niejednym zaskoczyć.

Wiele hoteli w Bodrum i okolicy oferuje fakultatywne wycieczki do delfinarium – ich ceny oscylują w granicach 80−100 euro za osobę dorosłą. Dzieci do 5. roku życia mają szansę popływać za darmo. Wprawdzie taka przyjemność trwa zaledwie 5−6 minut, ale w tym czasie można pobawić się z delfinami, nakarmić je albo nawet ukraść całusa – warte każdych pieniędzy.

Poznaj Morze Czerwone z delfinami

Kolejnym kierunkiem, gdzie możemy popływać z delfinami w ich naturalnym środowisku, jest Egipt. Na rafach koralowych Morza Czerwonego, w okolicach Hurghady baraszkują butlonosy indyjskie. Nie ma więc problemu, aby podczas wakacji w Egipcie popływać razem z nimi. Także tutaj organizowane są, zarówno przez hotele, jak i przez miejscowe biura podróży, wycieczki, dzięki którym dostaniemy się na miejsce bezpośrednio spod hotelu, a następnie łodzią wypłyniemy w morze, aby szukać delfinów, z którymi moglibyśmy popływać.

Ceny są tu zdecydowanie niższe, jednak pamiętajmy, że może się okazać, że delfiny w danym dniu nie będą miały ochoty na bliższe kontakty z ludźmi. Jeśli chcecie mieć pewność, że pływanie z delfinami będzie możliwe, warto wybrać się do delfinarium w Hurghadzie. Tutaj, za cenę około 70−80 dol., mamy zagwarantowaną 10-minutową zabawę z butlonosami pod okiem instruktorów.

W Portugalii też popływasz z delfinami

Parę godzin lotu i meldujesz się w zjawiskowej Portugalii, która oprócz fenomenalnej architektury, zabytków i krajobrazów oferuje pływanie z delfinami. Najpopularniejszym miejscem, aby zrealizować tę zachciankę, jest delfinarium Zoomarine w Algarve. Na turystów spragnionych kontaktu z delfinami czeka około 1,5-godzinny program, w skład którego wchodzi czas na przebranie, część edukacyjna i zabawa z delfinami.

Ceny zaczynają się od 97 euro, a program jest przeznaczony dla osób od 8. roku życia. Dla młodszych dzieci przewidziany jest godzinny program w płytszych basenach, za który trzeba zapłacić od 83 euro za osobę. Oczywiście podczas pobytu w Portugalii można wybrać się w okolice Azorów, aby spotkać delfiny w naturalnym środowisku.

Patrycja Matacz

Tagi: , , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści

Playstation

Porównanie konsol Playstation 4 i 5...

W erze cyfrowej rozrywki, konsola do gier stała się nieodłącznym eleme...
ćwiczenia

Zadbaj o formę – kilka prostych ćwiczeń...

O formę fizyczną warto jest stale dbać. Poprawia się krążenie, metabol...
atopowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry – jakie są natu...

Skóra atopowa jest bardzo wymagająca i potrzebuje prawidłowej pielęgna...
Holter EKG

Holter EKG – co można dzięki niemu zdiagnozow...

Holter EKG, znany również jako monitorowanie ambulatoryjne EKG...