Logo strony
Logo strony
Podatki dla małych firm

Podatki dla małych firm — 5 mitów podatkowych, które kosztują Cię mnóstwo Energii
Opublikowano: 12 sierpnia 2022

Ten artykuł opiera się na dwóch założeniach:

1) Jesteś właścicielem małej firmy lub osobą samozatrudnioną (w tym właścicielami firm prowadzących działalność w domu i w niepełnym wymiarze godzin).

2) Nie lubisz płacić podatków. W rzeczywistości, ilekroć myślisz o płaceniu podatków, jesteś tak wściekły, że kończysz wyczerpany i nie masz dokąd pójść.

Skoro płacenie podatków tak cię denerwuje, co z tym zrobiłeś? Dlaczego w zeszłym roku Twój podatek był tak wysoki?

Zapłaciłeś za dużo podatków ponieważ prawdopodobnie padłeś niewinną ofiarą wielu popularnych mitów na ten temat. Pozbądź się ich, albo na zawsze utkniesz w płaceniu zbyt wysokiego podatku.

Mit nr 1: „Nie zarabiam wystarczająco dużo pieniędzy, aby martwić się o obniżenie podatków”.

Nic nie może być dalej od prawdy. Osoby na wszystkich poziomach dochodów mogą płacić niższe podatki. Strategie obniżania podatków są nie tylko dla bogatych i sławnych. Bez względu na to, ile zarabiasz, możesz zapłacić mniej podatku niż obecnie.

W rzeczywistości, jeśli Twoja firma ponosi stratę, możesz wykorzystać tę stratę do zrekompensowania innych źródeł dochodu, takich jak zarobki z normalnej pracy, zarobki współmałżonka, dochody z inwestycji, dochody z wynajmu i inne dochody z działalności gospodarczej.

A jeśli Twoja strata biznesowa jest tak duża, że nadwyżka rekompensuje wszystkie inne Twoje dochody, możesz skorzystać ze specjalnej zasady, która pozwoli Ci: podatki, które już zapłaciłeś za jeden (lub oba) z tych dwóch poprzednich lat; i/lub b) Przenieś tę nadwyżkę straty na następne 20 przyszłych lat, tak aby wszelkie dochody, które zarobisz w przyszłości, zostały pomniejszone o tę nadwyżkę.

Mit podatkowy nr 2: „Strategie obniżania podatków są dla mnie zbyt skomplikowane”.

Znowu bzdura. Przeciętny Polak ma wiele sposobów na obniżenie podatków.

Obniżka podatków nie jest przeznaczona tylko dla bogatych, którzy płacą drogim prawnikom, aby z wymyślnymi programami unikania podatków, takimi jak zagraniczne fundusze powiernicze i zagraniczne konta bankowe, starali się wybrnąć z płacenia podatków.

Przeciętny właściciel małej firmy ma do dyspozycji wiele strategii obniżania podatków. Musisz tylko wiedzieć, czym one są i jak z nich korzystać.

Mit podatkowy nr 3: „Zeznanie przygotował księgowy, więc wiem, że zapłaciłem odpowiednią kwotę podatków”.

Tysiące ciężko pracujących księgowych wykonuje świetną robotę. A jeśli korzystasz z usług doradcy podatkowego, być może zrobił wszystko, co możliwe, aby obniżyć Twoje podatki do ustawowego minimum.

Bazując na własnym doświadczeniu jestem jednak przekonany, że wielu podatników, którzy korzystają z usług profesjonalnych sporządzających sprawozdania podatkowe, przepłaca swoje podatki, czasami o tysiące złotych rocznie.

Dlaczego? Cóż, powodów jest wiele. Najbardziej oczywistym jest to, że wielu profesjonalnych sporządzających sprawozdania podatkowe to tylko osoby sporządzające sprawozdania podatkowe. Tylko dobry księgowy może wiedzieć, jak przygotować optymalne zeznanie podatkowe. Doskonale wie, jakie liczby idą w jakiej formie.

Dlatego szukając optymalizacji podatków, dobrze jest zacząć od dobrego księgowego. Szukasz optymalizacji? Sprawdź https://www.omegga.com.pl/klienci-indywidualni/konsultacje-podatek-od-spadku-i-darowizn/

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

FED

Inflacja i wojna na Ukrainie niszczą amerykań...

Nie tylko Polacy zmagają się dziś z wysoką inflacją. Amerykański Fed p...
kryzys energetyczny

Kryzys energetyczny poważnym zagrożeniem dla...

Europejscy przedsiębiorcy szykują się na poważny kryzys energetyczny –...
Beata Drzazga

Dlaczego polscy przedsiębiorcy boją się ekspa...

Beata Drzazga – mentorka biznesowa, założycielka i prezes...
Franczyza Żabka

Żabka – otwarcie krok po kroku...

Franczyza Żabka to popularna sieć sklepów, na którą postawiły tysiące...