Logo strony
Logo strony
Polski Bon Turystyczny

Polski Bon Turystyczny – na wycieczki szkolne i półkolonie
Opublikowano: 23 sierpnia 2021

Po zmianach, bon turystyczny będzie można wykorzystywać na wycieczki szkolne czy półkolonie – powiedział PAP prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szlachta. Dodał, że będzie można płacić także za wycieczki jednodniowe, bez noclegu.

W czwartek Sejm znowelizował tzw. ustawę o COVID-19, zawierającą zmiany w ustawie o Polskim Bonie Turystycznym, które umożliwią płacenie bonem także za wycieczki jednodniowe, bez noclegu, pod warunkiem skorzystania z minimum dwóch usług.

Jak zauważył szef POT, daje to turystom dużo szersze możliwości. „Bon będzie można wykorzystywać na wycieczki szkolne czy półkolonie” – powiedział.

Szlachta wskazał, że dotychczas pieniądze z programu trafiały głównie do właścicieli obiektów noclegowych.

„Zmiana w prawie powoduje, że wsparcie trafi do branży w szerokim tego słowa znaczeniu – do przewoźników, przewodników czy atrakcji turystycznych” – wyjaśnił.

Polski Bon Turystyczny to elektroniczny dokument, którym można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Realizowany jest od 1 sierpnia 2020 roku. Bon jest ważny do końca marca 2022 r. Nie podlega on wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością wsparcie jest dwa razy wyższe i wynosi 1000 zł.

Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Andrzej Gut-Mostowy powiedział w czwartek w Sejmie, że resort pracuje nad wydłużeniem działania bonu turystycznego. Zgodnie z ustawą z zeszłego roku, bony mogą być użyte do końca marca 2022 roku.

Na mocy rozporządzenia rządu ws. ustanowienia ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, do 31 stycznia 2021 r. hotele, stoki narciarskie, baseny, siłownie i dyskoteki są nieczynne, w restauracjach jedzenie tylko „na wynos”.

Longina Grzegórska-Szpyt (PAP)


Wybierz się na urlop w Polsce? Sprawdź najlepsze hotele z Aquaparkiem – okiemturysty.pl/najlepsze-hotele-z-aquaparkiem-polsce/


 

Tagi: , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Liczba komentarzy: 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

węgiel kamienny

Wydobycie węgla kamiennego – kiedy czeka nas...

W sieci opublikowany został ważny w kontekście wydobycia węgla kamienn...
media społecznościowe

Media społecznościowe potrzebują zmiany. Może...

Media społecznościowe są miejscem, w którym wirtualnie spotyka się cor...
włamanie

Włamania – jak zmniejszyć prawdopodobieństwie...

W ciągu godziny w Polsce ma miejsce kilka włamań do firm, mieszkań i d...
Polski Ład

Polski Ład – działalność bez składek ZU...

Obowiązujący od 1 stycznia 2022 r. Polski Ład zakłada nowe zasady obli...