Logo strony
Logo strony
geolokalizacja

Pozycjonowanie SEO – czym są geolokalizacje?
Opublikowano: 15 grudnia 2021

Większość osób, które rozpoczynają swoją aktywność w Internecie i próbują znaleźć i przekazać informacje o swoim produkcie, usłudze itp. w sieci nie zdaje sobie jeszcze sprawy, że istnieje bardzo ważny parametr – geolokalizacja – który wpływa bezpośrednio na pozycję Twojej strony w wynikach wyszukiwania. I dotyczy to zarówno Google, jak i innych dużych wyszukiwarek, takich jak Yahoo czy Bing.

Zastosowanie geolokalizacji w pozycjonowaniu stron internetowych

Geolokalizacja to technika wykorzystywana przez wyszukiwarki do określania położenia geograficznego witryny lub strony internetowej. Mówiąc najprościej, geolokalizacja to określenie rzeczywistej lokalizacji obiektu lub użytkownika na Ziemi. Technologia geolokalizacji może być wykorzystywana do określania szerokości i długości geograficznej witryny, a także miasta, i kraju. Geolokalizacja działa poprzez dopasowanie adresu IP użytkownika lub nazwy hosta do fizycznej lokalizacji.

W praktyce geolokalizacja oznacza, że jeśli Twoja strona dotyczy informacji np. o usługach w Krakowie, to będzie ona wyżej w rankingu niż strony o podobnej tematyce, nie związane bezpośrednio z frazą Kraków. Z drugiej strony, jeśli użytkownik szuka informacji zawierających frazę Kraków, strony polskie będą bardziej widoczne niż te z innych krajów.

Zastosowanie geolokalizacji nie ogranicza się tylko do informacji geograficznych. Można ją również wykorzystać do określenia języka strony internetowej. Jeśli więc masz stronę w języku hiszpańskim, a Twoja grupa docelowa znajduje się w Meksyku, twoja strona będzie wyżej pozycjonowana w wynikach wyszukiwania dla użytkowników z Meksyku niż dla użytkowników z Hiszpanii w innych krajach.

Istnieje wiele sposobów na poprawę pozycji Twojej strony w wynikach wyszukiwania (SERP) z wykorzystaniem geolokalizacji. Jednym z nich jest umieszczenie informacji geograficznych w tytułach i metatagach Twoich stron. Możesz również użyć geotagów w treści Twojej strony, aby poinformować wyszukiwarki, z jakiej lokalizacji fizycznej piszesz.

Geolokalizacja jest cennym narzędziem dla każdego, kto chce, aby jego strona dobrze wypadła w rankingach SERP. Ponieważ jest ona bezpośrednio związana z fizycznymi czynnikami geograficznymi, geolokalizacja ma wiele zastosowań zarówno w sieci WWW.

Optymalizacja strony internetowej – rozmieszczenie fraz kluczowych na podstronach

Istnieje wiele technik, które możesz wykorzystać do optymalizacji swojej strony pod kątem lepszych wyników w wyszukiwarkach. Jedną z tych technik jest geolokalizacja. Geolokalizacja to proces określania położenia geograficznego witryny lub strony internetowej. Poprzez uwzględnienie informacji geograficznych w tytułach i metatagach stron, możesz pomóc wyszukiwarkom w określeniu ich trafności. Ponadto, możesz również użyć geotagów w treści strony, aby dać wyszukiwarkom znać, z jakiej lokalizacji fizycznej piszesz. Geolokalizacja to świetne narzędzie dla każdego, kto chce, aby jego strona dobrze wypadała w SERPach.

Nie zawsze jednak taka strategia optymalizacji geolokalizacji jest możliwa. W niektórych przypadkach lepiej jest podzielić stronę na wiele podstron, aby objąć różne lokalizacje geograficzne i w ten sposób zwiększyć ranking określonych fraz kluczowych w wynikach wyszukiwania. Po pierwsze, należy rozważyć kwestię relewancji. Jeśli Twoja witryna lub strona internetowa dotyczy konkretnej lokalizacji (miasto, stan/prowincja, kraj), to sensowne jest umieszczenie w tytule i metatagach słów kluczowych związanych z tymi terminami geograficznymi. Ale jeśli Twoja strona oferuje informacje dla różnych obszarów (regionów w obrębie kraju), możesz utworzyć osobne strony dla każdego regionu. Zapewni to, że odpowiednie geograficzne słowa kluczowe są zawarte w tytułach i metatagach, co pomoże Twojej witrynie zająć wyższą pozycję w rankingu dla tych konkretnych terminów.

geolokalizacja

Inną zaletą podziału witryny na wiele podstron jest to, że może to pomóc w kierowaniu witryny do różnych krajów lub regionów. Jeśli masz stronę internetową, która w przypadku wiadomości o zasięgu globalnym, można utworzyć podstrony dla każdego regionu. Pomoże to w uzyskaniu wyższej pozycji w SERP dla tych regionów geograficznych i zwiększy widoczność witryny dla użytkowników wyszukujących z określonym rozszerzeniem kraju (na przykład, .com.au zamiast .com).

Jednakże, istnieje potencjalny minus korzystania z tej strategii optymalizacji geolokalizacji. Podział witryny lub strony na wiele podstron może prowadzić do problemów z duplikatami treści. Dzieje się tak, ponieważ wyszukiwarki mogą postrzegać różne strony jako duplikaty siebie nawzajem, co może zaszkodzić rankingowi Twojej witryny. Aby tego uniknąć, upewnij się, że treść na każdej z podstron jest unikalna i istotna dla regionu, który reprezentuje.

Artykuł powstał przy współpracy ze specjalistą od pozycjonowania stron internetowych https://lukaszsurma.pl/

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Liczba komentarzy: Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści

zniżki w sklepach

Gdzie znaleźć nowe zniżki w sklepach w Polsce...

Aby pozwolić sobie na wysokiej jakości wypoczynek i duże zakup...
Torba reklamowa

Torba reklamowa przydatnym gadżetem na targi...

Wszelkiego rodzaju targi i wystawy są doskonałą ok...
studio filmowe

Jak stworzyć domowe studio filmowe?...

Tworzenie własnego domowego studia filmowego to nie tylko marz...
Aranżacja wnętrza sklepu

Wnętrze sklepu – jak je dobrze zaprojektować?...

Dobrze przygotowane wnętrze sklepu jest niezwykle ważne nie ty...