Logo strony
Logo strony
Kia EV6

„Przeciwieństwa, które się uzupełniają” – Kia prezentuje nową filozofię designu
Opublikowano: 17 kwietnia 2021

Kia zaprezentowała swoją nową filozofię designu oraz pokazała zdjęcia EV6 – nowego auta elektrycznego. Nowa filozofia oparta jest o pięć filarów, które mają wytyczyć nowy szlak dla marki.

Kia i pięć filarów

Koncern zapowiedział, że w ramach filozofii „Przeciwieństwa, które się uzupełniają” wszystko będzie opierało się na pięciu kluczowych filarach. Zdecydowanie za naturą, Uzasadniona radość, Moc postępu, Technologia i zmysły oraz Siła spokoju – za tymi hasłami kryje się nowa strategia marki, którą mamy zobaczyć podczas przyszłych prezentacji nowych modeli.

„Zdecydowanie za naturą” – bazuje się na interakcji z naturą, opartej na szczegółach, kształtach i proporcjach, które występują zarówno w świecie przyrody, jak i wśród ludzi. Ten filar tworzy organiczne i techniczne struktury oraz wpływa na wykończenie wnętrza auta; design nadwozia charakteryzuje się połączeniem prostych linii oraz rzeźbionych powierzchni.

„Uzasadniona radość” koncentruje się na atmosferze i wrażeniach z obcowania z przyszłymi samochodami marki Kia. W przyszłości auta będą łączyć emocje z rozwiązaniami racjonalnymi, dzięki czemu powstaną pojazdy, które potrafią wpływać na nastrój pasażerów, relaksując ich lub inspirując. Nowy design będzie wykorzystywać nowe materiały pochodzenia organicznego oraz bardziej odważne kolory, wyrażające młodość i zabawę.

„Moc postępu” opiera się na dotychczasowych mocnych stronach designu marki. Wykorzystanie i rozwinięcie umiejętności oraz wiedzy zdobytych podczas ostatniej zmiany stylistyki modeli marki Kia sprawia, że design przyszłych będzie ewoluować. Design nowych samochodów będzie opierać się zarówno na doświadczeniu, jak i na kreatywności. Tylko dzięki takiej kombinacji można wymyślać i wprowadzać innowacje w nowych projektach.

„Technologia i zmysły” obejmuje nowe technologie i innowacje, które wspierają interakcję między ludźmi a maszynami. W przyszłych modelach będzie zastosowana obsługa nowej generacji, z wykorzystaniem innowacyjnego sterowania za pomocą oświetlenia, czucia i łączności z samochodem. Wszystko po to, aby klienci jeszcze bardziej mogli zaangażować się w obsługę auta.

„Siła spokoju” wywołuje napięcie między przeciwstawnymi siłami i twórczymi kontrastami oraz pozwala odnaleźć równowagę, która pochodzi od dwóch przeciwstawnych sił. Objawia się zaskakującymi koncepcjami designu, które wykorzystują ostre i precyzyjnie prowadzone krawędzie oraz techniczne detale. Sprawiają one, że wzrok koncentruje się na powierzchniach i pomagają wypracować wizję designu samochodów przyszłości.

Kia EV6

Kia EV6

Kia i jej plany na przyszłość

Jak tłumaczy Karim Habib, wiceprezes i dyrektor Global Design Center, kolejne modele samochodów mają zapewniać instynktowną oraz naturalną obsługę. Pojazdy elektryczne będą cechować się świeżymi pomysłami dotyczącymi designu. Wszystko to w oparciu o pięć wyżej wspomnianych filarów.

Widać to już po zaprezentowanym EV6, który w dużej mierze czerpie z kontrastów, które występują w naturze i ludziach. Nowa stylistyka ma budzić pozytywne skojarzenia oraz emanować energią. EV6 jest pierwszym z kilku nowych elektrycznych modeli, który potwierdza, że od teraz Kia koncentruje się na elektromobilności.

Kia EV6

Kia EV6

EV6 – jako pierwszy z gamy nowej generacji pojazdów typu BEV (Battery Electric Vehicle) marki Kia – jest wizytówką nowoczesnych technologii, na czele z elektrycznym układem napędowym. Jesteśmy pewni, że EV6 to atrakcyjna propozycja na rynku samochodów elektrycznych nowej generacji. EV6 nie tylko prezentuje się bardzo efektownie, ale również łączy zaawansowane technologicznie funkcje z czystą i bogatą formą oraz zapewnia przestronne wnętrze, jak przystało na futurystyczny samochód elektryczny – tłumaczy Karim Habib.

Całość dopełniać ma charakterystyczne wnętrze – nowoczesne oraz przestronne. Dzięki zastosowaniu platformy E-GMP udało się zapewnić znacznie większą przestrzeń w kabinie w porównaniu z poprzednimi samochodami elektrycznymi marki Kia, skonstruowanymi na płytach podłogowych istniejących wcześniej modeli.

AutoVIPek

zdjęcia: KIA

Tagi: , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Liczba komentarzy: Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści

drukarka do biura

Jaka drukarka do biura będzie najlepszym wybo...

W momencie, gdy praca biurowa stała się nieodłącznym elementem wielu z...
serwer proxy

Zastosowanie i cechy proxy rezydentów w Polsc...

To jeden z najpopularniejszych typów serwerów proxy. Naturalnie jest a...
Playstation

Porównanie konsol Playstation 4 i 5...

W erze cyfrowej rozrywki, konsola do gier stała się nieodłącznym eleme...