Logo strony
Logo strony
Różaniec do granic

Różaniec do granic również w USA
Opublikowano: 4 grudnia 2017

Polska akcja „Różaniec na wybrzeżach i granicach” okazała się inspiracją dla innych krajów. Na terenie całych Stanów Zjednoczonych 12 grudnia w dzień święta Matki Bożej z Gudalupe odbędzie się modlitwa na różańcu inspirowana w stu procentach polską akcją katolików.

Modlitwa na granicach to pomysł, który powstał dość niedawno. Sama inicjatywa narodziła się 25 sierpnia tego roku, podczas Rady Biskupów Diecezjalnych na Jasnej Górze. Wydarzenie odbyło się zaledwie dwa miesiące później – 7 października. Uczestnicy modlili się za polskie rodziny, nawrócenie Polaków i pokój na świecie. Intencją była również ochrona przed zagrożeniami – możliwością wybuchu konfliktu zbrojnego w Europie i islamizacją.

Wszystko działo się wzdłuż granic Polski, modlitwa różańcowa była prowadzona między innymi w lotniskowych kaplicach, nad Zatokę Pucką, na łodziach płynących przełomem Dunajca, przy Trzech Koronach w Sromowcach Niżnych. Do wydarzenia włączyli się ludzie znani, m.in. Wojciech Modest, znany restaurator; Cezary Pazura, Marcin Mroczek, Krzysztof Ziemiec, Antek Smykiewicz. Organizatorem wydarzenia w Polsce jest fundacja Solo Dios Basta, która skupia osoby świecie, rekolekcjonistów, filmowców.  Fundacja organizuje różne inne działania ewangelizujące, obecnie wspiera najnowszy film „Ufam Tobie” o mocy Bożego miłosierdzia, wytwórni filmowej Mikael.

Jak się okazuje idea rozprzestrzeniła poza granicę naszego kraju. Mieszkańcy USA postanowili zrobić to samo i organizują akcję modlitewną na terenie całego kraju.  W ramach „Różańca na wybrzeżach i granicach” Amerykanie mają modlić się we wszystkich stanach USA. W każdym z tych miejsc ma się znaleźć przynajmniej jedna osoba, lub grupa uczestników akcji. Katolicy odmawiają różaniec w USA, aby chronić naród przed islamskim dżihadem i aborcją.

„Tutaj, w Stanach, robimy rzeczy według stanu i wierzymy w reprezentację. Tak więc potrzebujemy przedstawiciela lub grupę z każdego z 50 państw.. Do 12 grudnia będzie nas wszystkich 53, reprezentujących całe USA dla Matki Bożej z Guadalupe. „ – wyjaśnia Patricia Lemmon dla LifeSiteNews.

Kanadyjczycy też są zaproszeni do przyłączenia się w modlitwę. Organizatorka zwrócił się do nich poprzez LifeSiteNews, mówiąc: „Zwróćcie się na południe 12 grudnia i przyłączcie się do nas, wyrzucając do nieba bańkę ochrony na tych rozległych ziemiach. … A kiedy zrobisz swój własny kanadyjski różaniec, zwrócę się na naszą północ … i dołączymy do ciebie w ataku na Kanadę! ”

W rozmowie z portalem Lifesitenews.com Patricia Lemmon odnosi się do tego co robią Polacy, nasz naród podziwia za wierność tradycji.: „Raz za razem Polacy pokazują swoją wierność wartościom. Ich prawa pro-life i inicjatywy zachęcające do posiadania dzieci, wsparcie dla rodzin oczekujących dziecka z zespołem Downa, przyjmowanie chrześcijańskich uchodźców, ale powstrzymywanie najeźdźców, to wszystko jest przykładem rozwagi połączonej z dobrocią.”– powiedziała. Lemmon opisał wydarzenie kierowane przez świeckich jako „Dziki Różaniec na Zachodzie”.

 

Tagi: , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Liczba komentarzy: 3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści

Chińskie inwestycje w Polsce

Chińskie inwestycje w Polsce – rekordowy rok...

Jak podaje „Business Insider”...
Marcin Kędzierski

Marcin Kędzierski: Pax Americana czy już Pax...

Wojciech Jakóbik/Instytut Jagielloński: Jak będzie wygląda...
Jak wybiera się prezydenta USA

Jak wybiera się prezydenta USA?...

Jak to się dzieje, że kandydat w wyborach na prezydenta Stanów Zjednoc...
Chiny stawiają na samowystarczalność

Chiny stawiają na samowystarczalność – nowy p...

Nowy plan gospodarczy na lata 2021 – 2025 ma spowodować polepszenie wa...