Logo strony
Logo strony
sklep BHP

Sklep BHP – dzięki niemu bezpieczeństwo i higiena pracy staną się bardziej namacalne
Opublikowano: 6 sierpnia 2021

Bezpieczeństwo i higiena pracy – to sformułowanie pada tak często i na każdym kroku, że wielu osobom zdarza się zapomnieć, co tak naprawdę znaczy. Oczywiście, dotyczy ono zdrowego rozsądku, odpowiedniego postępowania, ale w dużej mierze, odpowiednich narzędzi i przyborów do jej wykonywania. Taki asortyment oferuje na przykład sklep bhp. Dzięki temu, z łatwością poprawisz bezpieczeństwo swoich pracowników.

Tablice i informacje – od tego zaczyna się bezpieczeństwo i higiena pracy

Wiedza jest kluczowa w zapewnieniu sobie i współpracownikom bezpieczeństwa. Dlatego każdy sklep bhp w swojej ofercie ma dziesiątki różnych tablic informacyjnych różnego typu. Składają się na nie informacje dotyczące konkretnych zawodów, obsługi określonych narzędzi czy mówiące o wszystkich zatrudnionych. Każde z nich ma swoją określoną funkcję, ale, przede wszystkim, ma za zadanie przypominać, że w każdej sytuacji należy wykazać szczególną ostrożność. Wystarczy jeden błąd czy nieuwaga, by przy obsłudze zwykłej betoniarki nabawić się bezsensownego złamania czy skaleczenia, nie wspominając już o bardziej rozbudowanych narzędziach czy pojazdach.

Znaki i piktogramy – je także znajdziesz w sklepie BHP

Każdy szanujący się sklep bhp w swojej ofercie będzie posiadać dziesiątki różnych znaków i piktogramów. Każdy z nich pełni nieco inną rolę. Wśród nich znajdziesz tabliczki informacyjne, ostrzegawcze i takie pomagające np. podczas ewakuacji zadymionego pomieszczenia. Ich rola jest szczególnie istotna w sytuacjach kryzysowych oraz wtedy, gdy należy zakomunikować istotny przekaz w jednym prostym symbolu. Ich rola jest nieoceniona, a ich obecność na budynkach, pojazdach czy placach budowy znacząco poprawi bezpieczeństwo.

Środki ochrony osobistej i odzież robocza w sklepie BHP – na co zwrócić szczególną uwagę?

Poza informacjami bezpośrednio wytyczonymi na narzędziach, budynkach i maszynach, każdy sklep BHP oferuje szeroki asortyment odzieży i środków ochrony osobistej. To niezwykle rozbudowana kategoria i znajdziesz w niej zarówno ochronne gogle, jak i kombinezony zabezpieczające ubranie podczas malowania.

Środki ochrony osobistej – co to takiego?

Najkrócej mówiąc, środki ochrony osobistej to takie wyposażenie, które zabezpieczy pracownika przed urazem, skaleczeniem lub uszczerbkiem na zdrowiu. W sklepie BHP znajdziesz takie przedmioty, jak nauszniki, okulary, maski pochłaniające pył oraz rękawice robocze. Mogą to być także uprzęże do pracy na wysokości, kaski i specjalistyczne buty. Lista takich produktów właściwie nie ma końca i wiele zależy od specyfiki pracy.

Odzież robocza

Odzież robocza ma nieco inne zadanie – to kwestia wygody i komfortu

Wchodząc do sklepu BHP, znajdziesz także odzież roboczą. Ona ma głównie za zadanie zabezpieczyć przed zabrudzeniami i niekomfortową pracą. Spodnie, kurtki czy kamizelki zaliczane do tej grupy posiadają liczne kieszenie, zaczepy i udogodnienia. Z jednej strony pozwalają sprawnie poruszać się na placu budowy, a z drugiej, dzięki nim będziesz mieć zawsze młotek, szczypce i metr pod ręką. Choć z pozoru są mniej istotne, to bez nich wykonywanie obowiązków służbowych byłoby niezwykle uciążliwe, a frustracja w pracy była bardzo niebezpieczna.

Sklep BHP – bezcenne źródło informacji

Na koniec warto dodać, że dobry sklep BHP będzie także źródłem wielu cennych informacji. Dzięki specjalistom, którzy zajmują się różnymi segmentami, dowiesz się, jak skuteczniej chronić siebie i innych, jakie środki i odzież robocza są wyraźnie lepsze od innych i, co najważniejsze, w jaki sposób rozsądnie i odpowiedzialnie podchodzić do Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. To wszystko składa się na to, że tego tematu nie wolno zaniechać. Przecież chodzi o zdrowie i życie Twoje , Twoich pracowników oraz kolegów z pracy.

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *